Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od majątku spółki cywilnej

  spółki cywilnej nie jest objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jak bowiem wyjaśniła Izba Skarbowa w Gdańsku w piśmie z 18 listopada 2004 r. (PO/005-0052/04), czynności (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  przychodów z tytułów określonych w art. 12 oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, wypłacanych przez tych płatników: 1) (...)

 • Likwidacja działalności a podatki

  , jak również w zakresie podatku VAT. W przypadku podatku dochodowego, może wystąpić obowiązek zapłaty podatku od remanentu likwidacyjnego. Podstawę prawną w tym zakresie (...)

 • Opinia prawna na temat jak wyliczyc marze z remanentu w sklepie spozywczym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wyliczyc marze z remanentu w sklepie spozywczym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Remanent likwidacyjny wspólnika spółki jawnej

  działalności, a w przypadku podatników, którzy wybrali kwartalny sposób wpłacania zaliczek - w terminie płatności zaliczki za ostatni kwartał prowadzenia działalności. W tym przypadku (...)

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  wspólnego majątku dzieli się między wspólników w takim stosunku, w jakim uczestniczyli w zyskach spółki. Tutaj jednak udział małżonka, który rezygnuje z prowadzenia działalności (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu importu według analogicznych zasad jak przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu (w deklaracji). Zmiana (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a VAT

  naczelnika urzędu skarbowego (art. 14 ust. 5 ustawy). Zgodnie z art. 14 ust. 6 ustawy, obowiązek podatkowy z tytułu VAT powstaje w dniu, w którym powinien być sporządzony spis (...)

 • Remanent w firmie naprawczej

  rozporządzenia zawarte są ogólne informacje stanowiące, w jaki sposób powinien być sporządzony spis z natury oraz jakie dane powinien zawierać. Z regulacji szczegółowych wynika, że (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  . Nowelizacja pre­cyzuje ten przepis w związku z rozszerzeniem katalogu podmiotów, które mogą wykonywać działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a VAT

  warunkiem rozliczenia podatku od towarów objętych spisem z natury. Podsumowując, odejście jednego z dwóch wspólników spółki cywilnej powoduje rozwiązanie spółki cywilnej, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • odpowiedzialność materialna?

  Witam, mam pytanie, jezeli w umowie o prace nie mam zaznaczone nic o odpowiedzialnosci materialnej i nic takiego nie podpisywałam to czy pracodawca moze (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane