Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kompetencje zarządu spółdzielni mieszkaniowej

  uchwał również w innych sprawach. Przy czym, jak wskazał Sąd Apelacyjny w Warszawie „walne zgromadzenie -jako najwyższy organ spółdzielni -może wyrazić swoje stanowisko (...)

 • Jak podatkiem dochodowym od osób prawnych opodatkowane są odsetki?

  % udziałów (akcji) w kapitale spółki, o której mowa w pkt 1, lub podlegająca w państwie członkowskim Unii Europejskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji

  . Odpowiedzialność za zobowiązania spółki w organizacji Podmiotem odpowiedzialnym za zobowiązania spółki w organizacji jest ona sama a także osoby, które działały w (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Usługi remontowe i budowlane

  należności. W przypadku usług budowlanych lub budowlano-montażowych przewidziano też szczególny moment powstania obowiązku podatkowego w VAT (na mocy art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Spadek po obywatelu niemieckim

  rodzina od zmarłego brata zrzeknie się aktywów i pasywów? Jak wygląda to w prawie Unii Europejskiej, jeżeli moja Matka jest obywatelem Polskim? Jak wygląda to z mocy prawa (...)

 • Odsetki od odsetek

  od odsetek. Jak jednak wynika z opisu sytuacji, nie zrobił tego. Odsetki za opóźnienie, zgodnie z nakazem zapłaty, należą się do dnia zapłaty. Gdy zapłaci Pan należność główną (...)

 • Zeznania świadka na piśmie

  Czy jako świadek mogę przedstawić sądowi wyjaśnienia na piśmie, dostarczając je przed przesłuchaniem? Czy mogę prosić sąd aby sprawy z moim majątkiem moje dochody w przedmiotowej sprawie

 • Odpowiedzialność za zobowiązania współmałżonka

  wierzytelność powstała w związku z prowadzeniem przedsiębiorstwa, także z przedmiotów majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa. Powyższe składniki majątkowe wchodzą (...)

 • Upadłość konsumencka

  składanych do sądów w trybie określonym w nowych przepisach. Dla przykładu można podać, iż w liberalnym systemie upadłości konsumenckiej, jaki obowiązuje w Stanach Zjednoczonych (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  miejscu ośrodka osobistych i majątkowych interesów. Rezygnacja z przebywania w określonym lokalu może nastąpić w sposób wyraźny - poprzez złożenie stosownego oświadczenia, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane