Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak napisać apelację?

  (czyli kwotę pieniężną, będącą przedmiotem apelacji). Następnie należy zaznaczyć, czy orzeczenie jest zaskarżone w całości czy w części (jeśli powództwo zostało oddalone, apelujący (...)

 • Przesunięcie słupa telekomunikacyjnego na działce.

  oznacza, to że w każdym czasie i w każdej sytuacji właściciel może domagać się usunięcia lub przesunięcia urządzeń. Takie zracjonalizowane stanowisko należy podzielić. Wyjątkowo, jak (...)

 • Podział nakładów w postępowaniu spadkowym

  trwania małżeństwa z własnego majątku jednego z małżonków, stanowią majątek osobisty tego małżonka, co wiąże się z tym, iż może swobodnie tymi przedmiotami rozporządzać i nie wchodzą (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • NIK wskazał poważne błędy w przetargach unijnych

  terminu ważności zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez jednego zamawiającego, czym naruszono art. 147 ust. 1 w związku z art. 151 ust. 1 ustawy Pzp; podzielenia w jednym przypadku, (...)

 • Przeniesienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu (niezbędne formalności) – opinia prawna

  ”. Matka będzie w takim wypadku występować w roli darczyńcy, syn natomiast w roli obdarowanego. Obydwoje muszą złożyć w celu zawarcia tej umowy oświadczenia woli, darczyńca, (...)

 • Ryczałt - moment powstania przychodu

  Co zrobić w takim przypadku ryczałtowiec wystawia rachunek za czynsz z opóźnionym terminem zapłaty, powiedzmy 90 dni. Czy można ten rachunek uznać jako koszt w firmie, która otrzymała (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  orzeczonych kar pozbawienia wolności w zawieszeniu na kary wolnościowe takie jak grzywna lub kara ograniczenia wolności, w przypadku: zarządzenia kary zawieszonej, w przypadku (...)

 • Oszacowanie wartości nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym

  zmierzających do sporządzenia opisu i oszacowania przed upływem dwóch tygodni od doręczenia dłużnikowi wezwania do zapłaty długu, gdyż z art. 923 wynika obowiązek zapłaty długu (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  sądów dotyczą kwestii udzielenia takiego urlopu nauczycielowi przeniesionemu przez dyrektora szkoły w stan nieczynny. Wątpliwości te biorą się stąd, że w trakcie pozostawania (...)

 • Egzekucja z ruchomości

  własność dłużnika a także w kilku przypadkach, w których wprost stanowią o tym przepisy. Czym jest władanie? W każdym z powyższych wypadków warunkiem jest, by rzecz ruchoma znajdowała (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane