Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Właściwość sądu w sprawie o alimenty

  wyjątków w tym zakresie. Takim wyjątkiem jest art. 32 kodeksu postępowania cywilnego, który stanowi, że w sprawie o alimenty można wytoczyć pozew według miejsca zamieszkania osoby (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  przekazania dokumentów nabywcy nie ma tu znaczenia. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w przedmiotowym przypadku. Pańska żona nabyła używany samochód i nie wypowiadając umowy ubezpieczycielowi (...)

 • Nowe zasady kształtowania stosunków kapitałowych w spółkach akcyjnych

  uchwały zarządu, jak jest to m.in. w przypadku kapitału docelowego (art. 446 § 3 k.s.h.), ponieważ nie jest to uchwała w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego i związanej (...)

 • Porada prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja spółki - obowiązki likwidatorów

  od daty ogłoszenia o otwarciu likwidacji i wezwaniu wierzycieli. Majątek dzieli się między wspólników w stosunku do ich udziałów. Umowa spółki może określać (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  Szpital chce zatrudnić lekarza na 1/2 etatu. Czas pracy dla lekarzy wynosi obecnie 7 godz. 35 min. Zgodnie z art. 151 § 5 kodeksu pracy "należy określić dopuszczalną liczbę nadgodzin". Jak należy

 • Prawo procesowe - ustanowienie kuratora

  ewidencji ludności. Powód musi bowiem podjąć starania w celu ustalenia adresu pozwanego. Należy jednak pamiętać, że czasem adres zameldowania nie odzwierciedla faktycznego miejsca zamieszkania

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  . sygn. akt S 1/05.  Wysokość czynszu w lokalach, w których obowiązywał w dniu wejścia w życie ustawy (tj. 10 lipca 2001 r.) czynsz regulowany, nie mogło przekraczać (...)

 • Dywidenda dla obcokrajowca

  zamieszkania lub siedzibę w drugim państwie (np. w Danii), podlegają opodatkowaniu w tym drugim Państwie. Jednakże dywidendy te mogą być opodatkowane również w pierwszym (...)

 • Mieszkanie małżonków po rozwodzie

  , gdy właściciel chce sprzedać to mieszkanie? Jeśli by je sprzedał, pieniądze uzyskane w ten sposób należałyby tylko do niego. Nie może sprzedać mieszkania, bo mieszka w nim druga osoba? (...)

 • Jak mają funkcjonować placówki dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej?

  19 października 2007 r. w sprawie placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zastępuje ono poprzednio obowiązujące rozporządzenie w tej sprawie. Nowe rozporządzenie określa: organizację (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane