Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Napisy na nagrobku

  1979 r., sygn. akt I CR 25/79, OSNCP 1979/10 poz. 195). Jak wynika z powyższego, postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku nie ma znaczenia w niniejszej sprawie. Swoje prawa wynikające (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  terytorialnym uchwała rady gminy w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych nie jest ofertą (art. 66 kc). Niezwłocznie odpowiadając na to pismo (zapewne w terminie określonym w zawiadomieniu), (...)

 • Poddanie się egzekucji w umowie dzierżawy

  zakresie należy zatem odwołać się do przepisów ogólnych Kodeksu cywilnego oraz do odpowiedni o stosowanych przepisów o najmie. Jednakże z żadnego ze wskazanych przepisów (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wnioski dowodowe w postępowaniu karnym

  ujawniałem (opinie, przytoczyć wyroki sądu i etc.), oraz wnioskować o przesłuchanie świadków i etc.? Zgodnie z przepisem art. 338 § 1 k.p.k., jeżeli akt oskarżenia odpowiada warunkom formalnym, (...)

 • Protokół pokontrolny jako informacja publiczna

  informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. W świetle powyższych rozważań wydaje się, że protokół (...)

 • Reprezentacja Spółdzielni Mieszkaniowej

  , sąd zobowiązał go do przedłożenia odpisu KRS, Wyglądało na to jakby złożone upoważnienie było nie wystarczające. W KRS jest punkt mówiący kto może składać oświadczenie woli w imieniu (...)

 • Ogłoszenie upadłości

  Forma ogłoszenia upadłości dłużnika Ogłoszenie upadłości następuje po przeprowadzeniu postępowania w sprawie upadłości. Upadłość dłużnika ogłaszana jest w drodze postanowienia (...)

 • Parlament o konflikcie w Strefie Gazy

  czas rozważa. Jednak jak dotąd Hamas i Izrael odrzucili rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, dodała. Wiodąca rola Egiptu  w kontaktach z Hamasem, rola prezydenta Sarkozy w Syrii, oraz (...)

 • Faktura a umowa najmu

  czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów (...)

 • Zatwierdzenie, prostowanie i uzupełnienie listy wierzytelności

  skarbowym, hipoteką morską lub przez inny wpis w księdze wieczystej lub w rejestrze okrętowym. De facto – w wyniku działania sędziego-komisarza z urzędu następuje więc uzupełnienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane