Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od sprzedaży domu

  są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznania, według ustalonych wzorów, o wysokości osiągniętego w roku podatkowym dochodu (poniesionej straty) z odpłatnego zbycia nieruchomości. W (...)

 • Jak zostać rezydentem długoterminowym Wspólnoty?

  nieprzerwany, gdy żadna z przerw w nim nie była dłuższa niż 6 miesięcy i nie przekroczyła łącznie 10 miesięcy w okresach, gdy cudzoziemiec pozostaje w związku małżeńskim, zawartym (...)

 • Odwieszenie kary a informacja dla pokrzywdzonego

  4.08. ma zacząć odsiadywać dwuletni wyrok. O tym wszystkim dowiedziałam się w rozmowie telefonicznej z pracownicą wydziału karnego w sądzie. Twierdziła ona, że wysłano do mnie pismo (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wybudowanie domu na gruncie spadkodawcy – opinia prawna

  trojgu rodzeństwa po 1/8, którzy w chwili śmierci dziadka byli nieletni. Pozostała pełnoletnia trójka dzieci nie przebywała w tym okresie w gospodarstwie i sąd nie przyznał im udziałów (...)

 • Zmiana wysokości alimentów

  się w sądzie rejonowym, wydziale rodzinnym i nieletnich właściwym dla miejsca zamieszkania uprawnionego do alimentów czy też pozwanego. W pozwie należy wyraźnie określić podstawy (...)

 • Natychmiastowa wykonalność a egzekucja komornicza

  telefonicznie w sądzie wiem, że dłużnik wniósł sprzeciw. Czy taki wyrok umożliwia egzekucję komorniczą? Wyrok jest wykonalny wówczas, gdy jest możliwe jego przymusowe wykonanie w (...)

 • Przeglądanie akt postępowania przygotowawczego

  Zostało wszczęte postępowanie karne w związku z doniesieniem złożonym przez poszkodowaną w sprawie posłużenia się w sądzie przez powoda podrobionym dokumentem w (...)

 • Pozew o rozwód a pozew o alimenty

  złożenia pozwu, to czy okazując ten dokument w sądzie na sprawie o alimenty, sprawa ta będzie biegła dalej czy zostanie wstrzymana? Co ma priorytet - sprawa o alimenty czy sprawa rozwodowa? (...)

 • Dostęp poszkodowanego do dokumentów

  zażądać tego sąd, jeśli sprawa jest już w sądzie? Policja wcześniej tego nie zrobiła, choć miała informacje. Właściciel punktu skupu może dowolnie rozporządzać wspomnianym dokumentem (...)

 • Treść i forma testamentów szczególnych

  przysparza korzyści tej osobie, jej małżonkowi, krewnym lub powinowatym pierwszego i drugiego stopnia albo osobie pozostającej z nią w stosunku przysposobienia. Jeżeli jednak z treści testamentu wynika, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane