Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gwałt będzie ścigany z urzędu?

  przez gwałcicieli. Zasady będą podobne do aktualnie obowiązujących reguł przesłuchania osób nieletnich – przesłuchanie powinno odbyć się raz, w obecności biegłego psychologa, (...)

 • Kolejność rozpoznawania spraw przez sądy

  dnia 12 grudnia 2003 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej - pismo wpływające do sądu znakuje (...)

 • Właściwość sądu

  Skazana na odbywanie kary więzienia ,wystąpiła z wnioskiem o odroczenie jej wykonania. Skazana mieszka w Pile, odbywać karę miała w Bydgoszczy, wyrok pierwszej instancji padł w Sądzie (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana pozwu

  11000 zł czy i w jaki sposób skompletować pozew, który jest w sądzie? Zmiana powództwa jest dopuszczalna w trakcie całego postępowania w sądzie I instancji. Przepisy (...)

 • Czy mój mąż może odmówić płacenia alimentów na dziecko z poprzedniego związku?

  jawią się w związku z powyższym jako bardziej rudymentarne od tych, które wchodzą w zakres sprawowania przez rodziców pieczy nad osobą i majątkiem dziecka w ramach (...)

 • Refakturowanie usług pocztowych

  Urzędu Skarbowego w Przemyślu w sprawie interpretacji prawa podatkowego z 23 sierpnia 2006 r., sygn. PUS.II/443/85/06/MB; postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego (...)

 • Szkoły jazdy pod lupą UOKiK

  usunięcia kwestionowanych postanowień. UOKiK regularnie przeprowadza kontrole wzorców umów stosowanych w obrocie z konsumentami przez przedsiębiorców - m.in. (...)

 • Zmiana granic między niektórymi miejscowościami i miastami oraz nadanie statusu miasta kilku miejscowościom

  miasta na prawach powiatu Sopot;w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim - gminy Kisielice - i w województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim - gminy Prabuty (...)

 • Jak powinny wyglądać cmentarze i groby?

  przepisach dotyczących grobów, kolumbariów i katakumb. Podstawa prawna:Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7 marca 2008 r. w sprawie wymagań, jakie muszą (...)

 • Podstawa wykreślenia hipoteki przymusowej

  podstawie prawomocnego nakazu (tytułu wykonawczego). Czy ewentualne uchylenie przez Sąd nakazu zapłaty na skutek zawarcia ugody może być podstawą do wykreślenia w/w hipotek przez dłużnika? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane