Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rada wierzycieli w postępowaniu upadłościowym - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  : dalsze prowadzenie przedsiębiorstwa, o ile ma trwać nie dłużej niż trzy miesiące od daty ogłoszenia upadłości; pozostawienie upadłego w mieszkaniu, które zajmuje w nieruchomości (...)

 • Projekt tzw. ustawy o upadłości konsumenckiej

  znaleźć się w takim stanie, że pomimo pełnego wykorzystania posiadanych możliwości majątkowych i zarobkowych popada w coraz większe zadłużenie. Nie będąc w stanie, nawet znacznym (...)

 • Polecenie służbowe i mobbing - opinia prawna

  do Sądu Pracy o odszkodowanie za stosowanie mobbingu. Pozew wnosimy zawsze przeciwko pracodawcy. Właściwym w tej kategorii spraw jest Sąd Pracy wydzielony w Sądzie Rejonowym. Ważne jest (...)

 • Opinia prawna na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie w sprawie zapłaty w sądzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opinia PKPP Lewiatan nt. projektu ustawy o PPP

  budowanych w ramach EURO 2012, ponieważ w przypadku spółek celowych partycypowanie w udziale w zysku przez partnera prywatnego możliwe jest dopiero po zakończeniu EURO 2012. (...)

 • Sposób księgowania wynagrodzenia

  wynagrodzenia, układzie zbiorowym itp. Podobne zasady potrącania kosztów w czasie dotyczą składek na ubezpieczenie społeczne w części finansowanej przez płatnika, Fundusz Pracy (...)

 • Umorzenie zawieszonego postępowania

  zakończone decyzją ostateczną. Argumentem za przyjęciem takiego stanowiska jest po pierwsze to, iż od decyzji wójta w postępowaniu rozgraniczeniowym nie przysługuje środek odwoławczy w (...)

 • Sprzedaż działki z rozpoczętą budową domu

  /2007; postanowienie Pierwszego Urzędu Skarbowy w Opolu w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 2 kwietnia 2007 r., sygn. PDII/415-16/07). Zatem, jeśli działka została nabyta w (...)

 • Łączenie roszczeń w pozwie

  oparte na 16 fakturach. W zależności od konkretnej sytuacji powód może zatem żądać w pozwie zapłaty od dłużnika należności na podstawie takich okoliczności i dokumentów, jakie (...)

 • Co to jest i jak przebiega postępowanie sporne przed Urzędem Patentowym?

  decyzji. Jakie przepisy stosuje się w sprawach nieuregulowanych? Do postępowania spornego przed Urzędem Patentowym w sprawach nieuregulowanych w ustawie stosuje się odpowiednio przepisy (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;re ukończyły 60 lat oraz mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce w roku poprzedzającym, spełniające kryteria

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane