Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozważania na temat przesłuchania dziecka w polskiej procedurze cywilnej w sprawach rodzinnych i opiekuńczych

  psychicznego jak i fizycznego dziecka. Biorąc pod uwagę fakt, iż uwarunkowania wiekowe dziecka czynią go wyjątkowym świadkiem, jak i specyfikę spraw rodzinnych i opiekuńczych, (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  z nadmiernymi trudnościami.Art. 583. Zezwolenia na dokonanie przez rodziców czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka lub na wyrażenie przez rodziców (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  którym dowiedział się, że kobieta wpisana w akcie urodzenia dziecka nie jest matką dziecka, nie później jednak niż do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.§ 3. Przepisy art. (...)

 • Porada prawna na temat jak wygląda przesłuchanie dziecka przez psychologa sądowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak wygląda przesłuchanie dziecka przez psychologa sądowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  sądowego kuratora zawodowego w terminach przez kuratora określonych o rodzaju przydzielonej skazanemu pracy, jego stosunku do pracy oraz o tym, czy skazany przestrzegał porządku prawnego, jak (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  pokwitowania odbioru przez adresata, doręczający sporządza na zwrotnym pokwitowaniu odpowiednią wzmiankę; wówczas doręczenie uważa się za dokonane. § 2. Pismo nie przyjęte przez (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , że ojcem dziecka jest mąż jego matki, albo gdy domniemanie takie zostało obalone, ustalenie ojcostwa może nastąpić albo przez uznanie dziecka przez ojca, albo na mocy orzeczenia (...)

 • Powierzenie opieki nad dzieckiem pozamałżeńskim

  Jestem matką 3-letniego synka. Ojciec synka nie jest moim mężem. Rozstałam sie z nim rok temu ze względu na dobro dziecka i moje, z powodu nadużywania alkoholu i narkotyków przez ojca dziecka

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka i interes społeczny.  § 4. Rodzice przed powzięciem decyzji w ważniejszych sprawach dotyczących osoby lub majątku dziecka (...)

 • Zadania ośrodków adopcyjno-opiekuńczych

  dziecku. Kwalifikacja dziecka do przysposobienia obejmuje: ustalenie sytuacji prawnej dziecka; dokonywaną przez psychologa ocenę stopnia możliwości nawiązania przez (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  określonej w art, 138 § 1 pkt 7 lub 8 zostanie zatrzymany przez uprawniony organ w związku z naruszeniem przez niego porządku prawnego w trakcie trwania nagrody, organ, który przyznał nagrodę, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane