Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  Prokuratorów w Stanie Spoczynku - Departament Kadr w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, w zakresie świadczeń macierzyńskich i chorobowych - pracodawcy; w (...)

 • Renta socjalna

  całkowita niezdolność do pracy jest okresowa przysługuje renta socjalna okresowa. Taka renta socjalna okresowa przysługuje przez okres wskazany w decyzji jednostki organizacyjnej (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej

  świadczenia przedemerytalnego. Ustawodawca nie wskazuje jednak by renta socjalna nie przysługiwała w razie, gdy osoba poszkodowana otrzymuje rentę zasądzoną od ubezpieczyciela sprawcy (...)

 • Opinia prawna na temat jak uzyskać renta socjalna w anglii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak uzyskać renta socjalna w anglii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Renta socjalna a renta cywilna

  będzie to sprawdzał? Czy mogę podjąć np. pracę na 1/4 lub 1/2 etatu w warunkach dostosowanych dla osoby niepełnosprawnej - np. w domu? Czy może to być np. forma zatrudnienia oparta o umowę (...)

 • Wypłata renty niezależnie od wysokości zarobków?

  uprawnionych do takich rent, bez względu na datę urodzenia - zapewnia ustawodawca.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl renta, niepełnosprawni, renta socjalna, praca, renta rodzinna, (...)

 • Nowa ustawa o rencie socjalnej

  ośrodka pomocy społecznej, działających za zgodą osób wyżej wymienionych. Renta socjalna nie przysługuje osobie uprawnionej do emerytury, uposażenia w stanie spoczynku, renty z tytułu (...)

 • Renta socjalna a świadczenie pracy

  przypadku pobierania renty socjalnej. Renta socjalna nie może być łączona z rentą z tytułu niezdolności do pracy,a nie ze stopniem niepełnosprawności. Poza tym renta socjalna (...)

 • Dorabianie do renty socjalnej

  . Zgodnie z ustawą prawo do renty socjalnej zawiesza się za miesiąc, w którym zostały osiągnięte przychody w łącznej kwocie wyższej niż 30 % przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za (...)

 • Żona - osoba współpracująca na 1/4 etatu

  pracowników,Podmioty podlegające ubezpieczeniom społecznym,Renta socjalna  renta socjalna, osoba współpracująca, pracownik, zatrudnienie, umowa o pracę, zawieszenie

 • Zatrudnienie a znaczny stopień niepełnosprawności

  przygotowuje się posiłki dla uczniów zamieszkujących w Bursie w okresie trwania nauki. Czy możemy zatrudnić takiego kandydata na stanowisku pomoc kuchenna w wymiarze 1/2 etatu gdy lekarz (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Czy kwota alimentów to kwota za którą ma przeżyć dziecko? Czy jest coś jeszcze?

  Często widuje na formu stwierdzenia "sam przezyj za ... zł". Świadczenie alimentacyjne to kwota która powinna spełniać oko 70 % potrzeb (...)

 • Renta socjalna

  Witam Chciałbym się dowiedzieć kto może otrzymywać rentę socjalną z ZUS? Czy pełnoletni chory również może ubiegać się o tą rentę? 1 Może (...)

 • Alimenty a stypendium socjalne

  Witam, mam problem z uzyskaniem stypendium socjalnego na uniwersytecie. Swego czasu moja matka podała ojca o alimenty. Sprawa jednak nawet się nie odbyła, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane