Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  prowadzić do pewnych komplikacji w podatku dochodowym, o czym będzie jeszcze mowa.      Jak WDT wpływa na termin zwrotu podatku?  Ponieważ WDT (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  kwoty zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykażą jego zasadność, zaś zwrot nastąpi z opóźnieniem, podatnikowi przysługuje zwrot podatku wraz z odsetkami (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . § 1. Wezwany jest obowiązany do osobistego stawienia się tylko na obszarze województwa, w którym zamieszkuje lub przebywa. § 2. Jeżeli właściwym miejscowo do rozpatrzenia (...)

 • Porada prawna na temat jak sprawdzic czy zwrot podatku jest do odbioru

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzic czy zwrot podatku jest do odbioru, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  ; 1. Kto znalazł rzecz zgubioną, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym osobę uprawnioną do odbioru rzeczy. Jeżeli znalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru rzeczy, (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  niż 12 miesięcy, występuje o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w przypadku gdy zwrot podatku jest związany z dokonywaniem wewnątrzwspólno­towych (...)

 • Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonych samochodów osobowych

  . do 30 listopada 2006 r., ww. podmiotom pod warunkiem, że osoba, której przysługuje zwrot jest właścicielem samochodu osobowego, którego zwrot dotyczy. Ustawa miałaby wejść (...)

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  poszczególne stawki podatku i zwolnionych od podatku oraz niepodlegających opodatkowaniu; kwoty podatku od sumy wartości sprzedaży netto towarów (usług), z podziałem na kwoty dotyczące (...)

 • Czy możesz otrzymać zwrot kosztów zatrudniając osobę niepełnosprawną?

  przepisów prawa pracy. Gdzie i jak zwrócić się o zwrot kosztów pracy niepełnosprawnego? Pracodawca ubiegający się o zwrot kosztów składa wniosek do starosty (prezydenta miasta (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce, a od należnego podatku można odliczyć podatek zapłacony za granicą. Odliczenie to możliwe jest tylko do wysokości (...)

 • Leasing w podatku VAT

  % podatku, ale że te 60% jest podatkiem naliczonym. Oznacza to, że pozostała kwota podatku z faktury nie jest podatkiem naliczonym.  Przykład:  Podatnik w każdej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane