Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  dochodów za 2016 r., możesz złożyć między 15 marca a 18 kwietnia 2017 r. W kolejnych latach zapewne też będzie taka możliwość rozliczenia PITJak złożyć PIT-WZ (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  tego obowiązku, czy ujawnił całe dochody, czy tylko ich część, ustawa za lata 2002-2007 przewiduje trzy rozwiązania:Jeśli podatnik nie rozliczył się z dochodów z pracy za (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  z uwagi na miejsca zameldowania) moje i małżonki to PIT-36 lub PIT-37 wraz z załącznikiem PIT-D, który to w zeznaniach za lata 2001 - 2004 załączany był do mojego zeznania podatkowego. (...)

 • Porada prawna na temat jak sprawdzic czy urzad skarbowy wyslal pieniadze za pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzic czy urzad skarbowy wyslal pieniadze za pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie wypłacił (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  -28 Roczne zeznanie dla osób, które wybrały opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;PIT-36 roczne zeznanie PIT dla przedsiębiorców;PIT-36 L – roczne zeznanie dla (...)

 • PIT 2012. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać.

  odliczyć w jednym zeznaniu od przychodu (PIT-28), a część w drugim od dochodu (PIT- 37). Ważne jest, by tej samej kwoty nie odliczyć dwukrotnie. Zaznaczyć tutaj pragniemy, że termin na złożenie (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy

  brane do rozliczenia netto, czy brutto? Jak się rozliczyć, jeśli PIT-11 wystawiony przez pracodawcę jest nieprawidłowy? Informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (...)

 • "Dzień otwarty" w urzędach skarbowych w Polsce - przyjdź i rozlicz się szybciej niż rok temu

  roku przysporzyło nam jak najmniej problemów.  Źródło: www.mf.gov.pl PIT-37, PIT-O, PIT-D, rozliczenie roczne, zeznanie, urząd skarbowy

 • PIT 2013. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać

  odliczyć w jednym zeznaniu od przychodu (PIT-28), a część w drugim od dochodu (PIT- 37). Ważne jest, by tej samej kwoty nie odliczyć dwukrotnie. Warto zaznaczyć, że termin na złożenie PIT-28 (...)

 • Jak przekazać 1% podatku?

  będą oni mogli złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie PIT-OP ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1% podatku. Rozliczeń dokona za nich urząd skarbowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Rozwód, rozdzielność, podział majątku

  Czy w przypadku ustanowienia przez małżonków roździelności majątkowej, w przypadku następującego później rozwodu i wystpienia przez jednego z (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane