Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieodpłatne świadczenie przychodem

  spółdzielni. Spółdzielnia przysłała w tym roku członkowi PIT-8C, w którym w poz. D32 wykazuje jako "przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia" kwotę swojego oddalonego (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  dniu uzyskania pierwszego przychodu z tego tytułu. W tym terminie wynajmujący powinien złożyć w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania pisemne oświadczenie o wyborze (...)

 • Korekty rozliczeń pracowniczych

  , tj. musi zrobić korekty dotychczasowych rozliczeń za poprzedni rok podatkowy tak w urzędzie skarbowym, jak i w ZUS, zapłacić zaległe zaliczki na podatek dochodowy (w (...)

 • Opinia prawna na temat jak sprawdzic czy pit został rozliczony w urzedzie skarbowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzic czy pit został rozliczony w urzedzie skarbowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od sprzedaży mieszkania

  przypadku może to powodować wątpliwości organów podatkowych.W związku z nabyciem udziału w prawie spółdzielczym do lokalu nie jest wymagane składanie żadnych dodatkowych oświadczeń (...)

 • Spółka cywilna

  wspólników (np. dłuższa choroba, utrata zdolności działania w zakresie istotnym dla interesów spółki, zmiana miejsca zamieszkania, niemożność pogodzenia (...)

 • Podatek od spadku

  zapłacić podatek, czy też nie. Jak więc jest w istocie z tym zgłaszaniem działki do US - muszę, czy nie muszę zgłaszać? Czy czeka mnie kara za niezgłoszenie działki (...)

 • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

  . 1550 PLN), czy też może bez spłat i dopłat - czy to nie jest ryzykowne ze względu na fiskusa i ewentualne potraktowanie tego jako darowizny albo przychodu? Czy można obie te czynności (...)

 • Błędne zgłoszenie ryczałtu

  /sprostować zaistniałą sytuację z urzędami skarbowymi, żeby nie było z tym problemu? Czy ja, czy żona mamy rozliczyć PIT-28 za to mieszkanie za 2006 r.? Pomyłka małżonków co do (...)

 • Podatki a faktura z USA

  ewidencji sprzedaży w miesiącu zaistnienia obowiązku podatkowego. Podatek płacony przez importera (nabywcę usługi) jest dla niego jednocześnie podatkiem naliczonym do odliczenia, w terminie (...)

 • Ulga remontowa a dom letniskowy

  zaspokojeniu podstawowych potrzeb mieszkaniowych, np. właściciela. Z orzecznictwa wynika, iż w zasadzie o tym, czy dom można uznać za letniskowy czy za budynek mieszkalny, decyduje jego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane