Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , gdy towary te mają być czasowo używane przez podatnika VAT na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju, nie dłużej jednak niż przez 24 miesiące, pod warunkiem że import (...)

 • Po co warto założyć konto podatnika na Portalu Podatkowym?

  rozszerza usługi - mają objąć rozliczanie kolejnych podatków, czyli VAT, CIT, PIT. Po założeniu konta na Portalu Podatkowym podatnik i płatnik uzyskują dostęp przez Internet do swoich (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  nawiązywanych (osobiście czy przez Internet) przez dziecko znajomościach - należy mu uświadomić, aby nie spotykało się z nieznajomymi, nie rozmawiało z nikim obcym bez wiedzy rodziców (...)

 • Porada prawna na temat jak sprawdzić swój nip przez internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzić swój nip przez internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  zwolnionego z VAT, usługi świadczone przez B na rzecz A - przy zastosowaniu mechanizmu odwróconego obciążenia → podatek zostanie rozliczony przez A, usługi świadczone przez (...)

 • E-składka w 2018 r.

  to zrobione na podstawie składek z Twojej ostatniej deklaracji rozliczeniowej (przekazanej przez Ciebie albo  utworzonej przez ZUS, jeśli jesteś zwolniony z jej przekazywania). Podzielona (...)

 • Jak bezpiecznie kupować w sieci - kilka praktycznych wskazówek

  swój koszt. Wykonanie umowy Przedsiębiorca powinien wykonać umowę najpóźniej w terminie 30 dni od dnia złożenia oświadczenia woli przez konsumenta (zamówienia przez nas (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  odebraliśmy pismo z sądu od listonosza lub z poczty.  Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie (tzw. sąd elektroniczny, e-sąd) można wysłać przez Internet poprzez (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ;w danego banku oraz bankomatów wskazanych przez kasę.  Warunkiem uruchomienia rachunku rodzinnego będzie przedłożenie bankowi bądź kasie zaświadczenia wystawionego przez jednostki

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  dostawcy towarów, wydaje się, że wystawca faktury może w tym zakresie wystawić fakturę korygującą, w której wprowadzi nadany mu numer NIP UE. Generalnie korygowanie danych związanych z NIP-em (...)

 • Jak złożyć PIT przez Internet?

  niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne; ustawa z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. PIT, Internet, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane