Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Gdzie sprawdzić liczbę punktów karnych?

  okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy. Ile kosztują szkolenia i gdzie się zgłosić? Pisaliśmy w artykule Jak zmniejszyć liczbę punktów karnych. Limit, którego (...)

 • Jak zmniejszyć liczbę punktów karnych?

  Warszawie). W większości wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego stawka wynosi 300 złotych. Gdzie sprawdzić ilość punktów? Nie pamiętasz ile masz punktów karnych? (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 listopada 2003 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (Dz. U. z 2003 r., Nr 208 (...)

 • Porada prawna na temat jak sprawdzić ile mam punktów karnych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzić ile mam punktów karnych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Orzeczenie Sądu Grodzkiego a punkty karne

  ostateczny zostanie dokonany po wydaniu prawomocnego orzeczenia przez sąd grodzki. Zgodnie z załącznikiem do powoływanego rozporządzenia za przekroczenie prędkości o 49 km/h przypisuje się 8 punktów (...)

 • NIK skontrolował system egzaminów w oświacie

  prac, jak i ponownego sprawdzenia arkuszy oraz ewentualnej zmiany wyniku egzaminu. Zapisy różniły się więc np. w zależności od regionu kraju nawet w tak newralgicznych kwestiach, jak m.in. (...)

 • CEPiK po zmianach

  jest jedynie posiadanie profilu zaufanego (eGO). Jeśli więc jesteś kierowcą i chcesz sprawdzić, ile masz punktów karnych, to obecnie możesz zapytać o nie w komisariacie policji (...)

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  wydanego dokumentu, w tym również polisy i badania technicznego. Czego z bazy CEPiK może dowiedzieć się obywatel? W bazie CEPiK można sprawdzić ilość punktów karnych (na 

 • Co oznacza dla Polski i Polaków wejście do strefy Schengen?

  przekraczania granicy państwowej, zrealizowany został szereg znaczących inwestycji w drogowych i kolejowych przejściach na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą, jak również w lotniczych (...)

 • E-składka w 2018 r.

  bądź adres siedziby (o ile adres do korespondencji nie został podany). Jak sprawdzić, czy mój numer rachunku składkowego jest poprawny?  Możesz sprawdzić swój (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  dwóch państwach UE/EOG jednocześnie.   Ile czasu zajmuje rozpatrzenie takiego wniosku, gdy członkowie rodziny pracują w innych państwach członkowskich UE, EOG lub Szwajcarii?   W okresie

 • NIK krytycznie o egzekwowaniu ustawy hazardowej

  wzajemnych urządzanych za pośrednictwem Internetu. W efekcie nie wiadomo jak duże są ewentualne skutki dla budżetu państwa z powodu niezapłaconych podatków. Wnioski Obecne przepisy Ustawy o grach (...)

 • Nie szanujesz pieszego na drodze? Tyle możesz zapłacić

  sprawności ruchowej lub używającej odpowiedniego znaku. Za popełnienie któregoś z tych wykroczeń grozi mandat w wysokości 350 zł, a w większości przypadków również powiększenie kolekcji punktów (...)

 • Na co należy zwrócić uwagę po otrzymaniu decyzji podatkowej?

  decyzji spełnia ustawowe kryteria - uzasadnienie faktyczne, jak i uzasadnienie prawne. W uzasadnieniu faktycznym organ podatkowy powinien ustosunkować się do całego występującego w sprawie materiału

 • Zakup nieruchomości obciążonej hipoteką

  bezpiecznie kupić taki zadłużony dom. Jakie dokumenty będą mi potrzebne i gdzie mam je zdobyć, jak sprawdzić czy hipoteka tego domu nie posiada jeszcze innych zadłużeń? Z przedstawionej (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków

  w razie potrzeby zwraca się do zakładów karnych, w których skazany przebywał, o nadesłanie opinii o zachowaniu się skazanego w okresie odbywania kary, jak również informacji (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  na nie swoja polowe mieszkania własnościowego. Stąd taka moja odpowiedź. Szczerze jednak mówiąc nie wiem co mam zrobić, gdyż nie mam żadnej gwarancji, że na tym się wreszcie wszystko skończy

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  ;łwłasnością w częściach ułamkowych spadkobierców siostry i Pani w połowie. Wtedy będzie możliwe złożenie wniosku o podział sądowy, o ile nie nastąpi on w drodze umowy. Podział może (...)

 • Emerytura w Unii Europejskiej - opinia prawna

  sobie emeryturę? Czy ja również mam opłacać polski ZUS? Byłem zatrudniony w Polsce do 30 września 2002 r., na czas odwiedzin w kraju otrzymuję zaświadczenie od szwedzkiej kasy chorych, że (...)

 • Pokrycie kosztów badania wariograficznego

  to orzeczenie w zakresie dotyczącym opłat przysuguje zażalenie o ile nie została wniesiona apelacja (art. 16 ust. 1 w zw. z art. 18 ustawy o opłatach w sprawach karnych oraz art 626 k.p.k.). (...)

 • Jakie masz prawa w przypadku doręczenia uszkodzonej przesyłki? - opinia prawna

  miejscowości do której przyporządkowany jest ten kod pocztowy. Jak wynika z opisu sytuacji, ma Pani wszelkie prawo żądać wymiany towaru na wolny od wad na podstawie w/w przepisów. Ma Pani (...)

 • Mylny przelew do odbiorcy

  której trafiły pieniądze, mógłby Pan wystąpić z roszczeniem o zwrot bezpodstawnie uzyskanej korzyści majątkowej (bezpodstawne wzbogacenie). Należałoby się jak najszybciej z tą osobą skontaktować (...)

 • Wpis sądowy w postępowaniu nakazowym

  jednak dla powoda ujemnych skutków procesowych - sąd nie może zwrócić pozwu tylko z powodu braku opłaty skarbowej. Może co najwyżej (jak wynika z treści wezwania) zawiadomić właściwy organ podatkowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Chcę rozwodu - SZUKAM b. dobrego ADWOKATA

  Jeśli ktoś z Państwa może mi polecić bardzo dobrego adwokata z Warszawy specjalizującego się w rozwodach i sprawach mająkowych to bardzo proszę (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane