Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  prowadzić do pewnych komplikacji w podatku dochodowym, o czym będzie jeszcze mowa.      Jak WDT wpływa na termin zwrotu podatku?  Ponieważ WDT jest opodatkowana (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  , to także dane małżonka) oraz informacje: o kosztach uzyskania przychodów (czy korzystasz z podstawowych, czy podwyższonych, czy też o wysokości wydatków faktycznie poniesionych). czy (...)

 • Teraz całego PIT-a wypełni urząd, a nie podatnik

  dochodów za 2016 r., możesz złożyć między 15 marca a 18 kwietnia 2017 r. W kolejnych latach zapewne też będzie taka możliwość rozliczenia PIT.  Jak złożyć PIT-WZ i jak (...)

 • Porada prawna na temat jak sprawdzić czy urzad skarbowy wysłał zwrot podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzić czy urzad skarbowy wysłał zwrot podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  skarbowym i odprowadził część podatku - umorzenie zaległości podatkowej i zwrot podatku. Łączna kwota umorzonej zaległości podatkowej i zwrotu podatku nie może przekroczyć (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  zwrot podatku. Proponuje się ustalenie zabezpieczenia w wysokości kwoty odpowiadającej kwocie wnioskowanego zwrotu podatku, przekraczającej wartość podatku naliczonego związanego (...)

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  rozwiązaniem, może poinformować o tym urząd skarbowy za pomocą korekty zeznania. W takiej sytuacji trzeba jednak skontaktować się z urzędem skarbowym i sprawdzić, czy nadpłata nie (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  podatku przy budowie mieszkania oraz ok. 10 tys. zł przy remoncie. Na jakich warunkach następuje zwrot? Zwrot dotyczy wyłącznie wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  zakupu z danymi podatnika jako nabywcy, czy numer własnego dokumentu księgowego i dane podatnika, czy też numer faktury zakupu z danymi kontrahenta. W przypadku transakcji WNT oraz odwrotnego

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  poprzedniego przykładu nie zapłacił w ogóle za fakturę, gdyż ma trudności z płynnością finansową. Ponieważ nie odliczył on podatku na zasadach ogólnych, więc będzie mógł to uczynić jedynie (...)

 • Po II czytaniu ustawy o VAT

  terminu odliczenia podatku naliczonego, eliminacja sankcji 30%, wprowadzenie zasad szczególnych dla składów typu call-off, czy wprowadzenie możliwości odliczania podatku naliczonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane