Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Lista wierzytelności

  zgłoszenia wierzytelności po upływie terminu do zgłoszeń oraz prostuje ją stosownie do prawomocnych orzeczeń, Odmowa uznania wierzytelności w całości lub w części w trybie przepisów rozdziału (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  wyrobu z danego grupowania.   Jak sprawdzić, czy dany wyrób jest objęty systemem zwrotu VAT?  Aby sprawdzić, czy dany wyrób budowlany objęty jest systemem zwrotu (...)

 • Zakładanie i zasady funkcjonowania spółki komandytowo-akcyjnej

  reprezentowania).Walne zgromadzenieWalne zgromadzenie może być zwyczajne albo nadzwyczajne. Uczestniczą w nim zarówno komplementariusze jak i akcjonariusze. Każda akcja objęta lub nabyta przez (...)

 • Opinia prawna na temat jak sprawdzić firmę zagraniczną po nazwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sprawdzić firmę zagraniczną po nazwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Okres gwarancji a wada towaru

  udzielonej przez nas naszemu zagranicznemu kontrahentowi. Jako najtańsze rozwiązanie zaistniałego problemu widzimy naprawę uszkodzeń przez miejscową firmę zagraniczną i obciążenie tymi kosztami (...)

 • Czy podwójne obywatelstwo wyklucza ubezpieczenie zdrowotne w Polsce – opinia prawna

  którą może ubiegać się osoba znajdująca się w trudnym położeniu jest, co jak się wydaje ważne w sytuacji Pani konkubenta, zasiłek celowy na pokrycie części lub całości wydatków na świadczenia (...)

 • Umowy o zarządanie danymi w portalu internetowym

  obowiązany poinformować tę osobę, bezpośrednio po utrwaleniu zebranych danych, o: 1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna (...)

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  produkt w oznaczonym terminie. O czym powinieneś pamiętać wybierając firmę wykonawczą? Z całą pewnością powinieneś taką firmę sprawdzić („zasięgnąć języka") na temat (...)

 • Pożyczkobiorca nie płacący rat a pożyczkodawca

  do sądu - ale nie wiem jak, oraz jak długo płatność musi być po terminie. Czy są dostępne wzory pozwów? Jeżeli osoba, której pożyczył Pan pieniądze nie zapłaciła danej (...)

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza cudzoziemca

  dowiadywać się jak założyć firmę? Czy np. nie będąc zatrudnionym w Polsce może tutaj zostać i utrzymywać się np. przez rok z oszczędności a dopiero potem myśleć o zarobku? Jak (...)

 • Podobieństwa dwóch firm

  ? I w jaki sposób mogę się bronić przed ewentualnymi pretensjami? Po pierwsze przedsiębiorca działa pod firmą. Firmę ujawnia się we właściwym rejestrze, chyba że przepisy odrębne stanowią (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane