Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Brak pouczenia a prawo do obrony

  czynności, a pouczenie określone mianem mylnego - to takie, które jest niezgodne z rzeczywistością (tutaj: stanem prawnym), błędne, fałszywe, niewłaściwe. Ujemny skutek prawny, jaki związany jest (...)

 • Rada Ministrów przyjęła pakiet ustaw reformujących naukę

  rzeczywiste powiązanie wysokości finansowania z jakością prowadzonych prac badawczych. W wyniku oceny, jednostki naukowe będą klasyfikowane do jednej z trzech kategorii: A - poziom wiodący (...)

 • Zasłonisz twarz na ulicy? Będą wysokie kary

  ; Kwestia zasłaniania twarzy roznieciła gorącą debatę, której efektem było wczorajsze spotkanie z posłami w Sejmie. W tzw. wysłuchaniu publicznym udział wzięli m.in. eksperci z Helsińskiej (...)

 • Opinia prawna na temat jak sie wymeldowac z polski bedac za granica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sie wymeldowac z polski bedac za granica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypalanie trawy jest zabronione. Zobacz, co za to grozi

  doszło do ponad 16 tysięcy pożarów związanych w wypalaniem nieużytków i traw na polach oraz w lasach, z czego tylko przedwczoraj (22 kwietnia) około 1,5 tys. akcji gaśniczych z udziałem (...)

 • Nie tylko lekarze sądowi mogą usprawiedliwiać nieobecność uczestników postępowania karnego i cywilnego

  czerwca 2007 r. o lekarzu sądowym, która weszła w życie z dniem 1 lutego 2008 r. (z wyjątkiem niektórych przepisów), nakłada bowiem na prezesów sądów okręgowych

 • VAT od usług noclegowych nie do odliczenia

  . Niestety prawo to jest w pewnych sytuacjach ograniczone, a niekiedy wyłączone w ogóle, mimo iż nabywane towary czy usługi pozostają w bezpośrednim związku z wykonywaną działalnością gospodarczą. (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy

  , których np. szef zwolnił z pracy lub sami z niej odeszli. Przeprowadza się ją na podstawie uśrednionego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych z ubiegłego roku. - (...)

 • 100 tys. zarzutów w 9 lat - to efekty pracy CBŚ

  swojej pracy z identycznych instrumentów prawnych (świadek koronny, zakup kontrolowany, przesyłka niejawnie nadzorowana), oba korzystały z agentury w najgroźniejszych grupach przestępczych. (...)

 • Po co drzeć koty?

  przy Rzeczniku Ubezpieczonych. W sporach z przedsiębiorcami świadczącymi usługi komunikacyjne, elektroniczne i pocztowe właściwy jest sąd polubowny przy Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, natomiast (...)

 • Zabytek w spadku

  współwłasności i związanych z nią ograniczeń w rozporządzaniu rzeczą prosimy zapoznać się z artykułem: A jeśli nie jesteś jedynym właścicielem? Co może współwłaściciel? Natomiast (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane