Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie na życie, a spadek

  Moja matka z moim ojcem rozwiodła się jak miałem 7 lat. Mój ojciec od 13 lat nie żyje. Później matka wyszła za mąż po raz drugi, zmieniła nazwisko i z drugim mężem zadłużyła (...)

 • Wydanie dowodu osobistego dziecku do lat 13

  wydawaniu małoletnim paszportów, przepisy dotyczące wydawania dowodów osobistych są w tym zakresie bardzo lakoniczne. Niektóre urzędy wymagają - podobnie jak i przy paszportach - by wniosek był (...)

 • Kontrola jakości badań mammograficznych

  zajmującego się realizacją zadań z zakresu elektroradiologii (w tym wykonywaniem procedur diagnostycznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń diagnostycznych: rentgenowskich (...)

 • Opinia prawna na temat jak sie wymeldowac z polski bedac za granica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sie wymeldowac z polski bedac za granica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Proponowane macierzyńskie przywileje w Kodeksie pracy

  . Zmiany w płatnych urlopach macierzyńskich  Obecnie obowiązująca ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy wraz z późniejszymi zmianami, stworzyła z Polski (...)

 • Polski głos na posiedzeniu Rady UE ds. Konkurencyjności

  należy uznać za bardzo pozytywny. - W nadchodzących latach Polska będzie kontynuować starania o możliwość korzystania przez przedsiębiorców i konsumentów z pełni praw wynikających z (...)

 • KE podwyższa prognozę wzrostu PKB dla Polski do 5,4 proc.

  prognozy tegorocznego wzrostu PKB dla strefy euro z 1,7 do 1,3 proc., zaś dla całej UE - z 2,0 do 1,4 proc."Pozytywna niespodzianka" - jak pisze KE - to m.in. wynik bardzo dobrych (...)

 • Sąd powinien dyscyplinować strony

  , że postępowanie samej powodowej spółki częściowo przyczyniło się do długości procesu. Jednakże to na sądach ciąży obowiązek sprawnego wymierzania sprawiedliwości. W związku z tym (...)

 • Brak pouczenia a prawo do obrony

  czynności, a pouczenie określone mianem mylnego - to takie, które jest niezgodne z rzeczywistością (tutaj: stanem prawnym), błędne, fałszywe, niewłaściwe. Ujemny skutek prawny, jaki związany jest (...)

 • Działania rzeczników praw konsumenta. Podsumowanie

  porad i 2 609 razy występowali do przedsiębiorców. Ilość skarg związanych z usługami finansowymi wzrosła w porównaniu z rokiem 2011 kiedy odnotowano 19 417 porad i 2 328 wystąpień. W 2012 (...)

 • Rada Ministrów przyjęła pakiet ustaw reformujących naukę

  rzeczywiste powiązanie wysokości finansowania z jakością prowadzonych prac badawczych. W wyniku oceny, jednostki naukowe będą klasyfikowane do jednej z trzech kategorii: A - poziom wiodący (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane