Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  . Opieka na chorym dzieckiem lub chorym członkiem rodziny Podstawowym dokumentem stanowiącym podstawę do wypłaty zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad chorym dzieckiem (...)

 • Współwłasność z osobą ubezwłasnowolnioną

  i by nikt nie miał prawa mnie z niej siłą czy szantażem zmuszać bądź to do opuszczenia bądź do spłaty? Z treści pytania wynika, że małżonkowie są współwłaścicielami nieruchomości (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  decyzję swobodnie i z rozwagą. odmowa zgody jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Odmowa taka ma miejsce głównie wtedy, gdy z moralnego punktu widzenia zasługuje (...)

 • Porada prawna na temat jak sie rozwiesc z psychicznie chorym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sie rozwiesc z psychicznie chorym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Widywanie dziecka

  Jestem 3 lata po slubie, mam 3 letniego synka. Chce sie rozstac z moja zona, lecz nie chce utracic kontaktu z synem. Wiem jak dlugo ciagna sie sprawy rozwodowe. Zona powiedziala (...)

 • Dodatkowy urlop dla pracownika socjalnego

  , prawo do skorzystania z niego przechodzi na rok następny w analogiczny sposób jak niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Jest to bowiem urlop wypoczynkowy, a nie np. dodatkowe dni wolne przysługujące (...)

 • Stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego

  , która powstaje z nieważnego małżeństwa po rozpoczęciu życia wspólnego albo z notorycznego lub publicznego konkubinatu - powoduje zaś nieważność małżeństwa w pierwszym stopniu (...)

 • Przesłanka orzeczenia rozwodu z orzekaniem o winie

  , choć powinien i może je przewidzieć. W obu formach mamy do czynienia z niedbalstwem. Zdrada nie jest tożsama z winą rozkładu związku małżeńskiego. Co do zasady można powiedzieć, że (...)

 • Alimenty dla mamy i siostry

  przedstawionego stanu faktycznego nie wynika jednoznacznie czy orzeczenie rozwodu było z orzekaniem o winie, czy bez. Jak wynika z powyższego, od orzeczenia rozwodu Pani rodziców upłynęło (...)

 • Żądanie zmiany wysokości alimentów

  , ponieważ leczy sie psychicznie, z tego powodu jest na rencie i czasem przebywa w zamkniętym Zakładzie Psychiatrycznym. Żyjemy z mężem bardzo skromnie, mamy też oprócz opłat (...)

 • Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu

  artykule zamieszczonym na stronach naszego serwisu: Jak ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych W sprawach o roszczenia alimentacyjne, zgodnie z art. 32 kpc, mamy do czynienia z właściwością (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane