Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe może stanowić zakazaną dyskryminację kobiet

  wynagrodzenie za godziny nadliczbowe jest jednak niższe od wynagrodzenia za czas pracy w ramach pensji zasadniczej. U. Voß jest urzędnikiem zatrudnionym w charakterze nauczyciela (...)

 • Godziny nadliczbowe a dodatek i dzień wolny

  również zapoznać się z treścią artykułu zatytułowanego Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe? godziny nadliczbowe, praca, pracownik, dodatek, wynagrodzenie, (...)

 • Czas pracy po zmianach

  - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu. Dodatek do wynagrodzenia za pracę za przepracowane godziny nadliczbowe nie przysługuje za (...)

 • Porada prawna na temat jak sie placi za godziny nadliczbowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sie placi za godziny nadliczbowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe - opinia prawna

  r.; I PRN 7/90) Wynagrodzenia za godziny nadliczbowe Od stycznia 2003 r. zmieniły się zasady wynagradzania za godziny nadliczbowe, stąd inne rozliczenia względem Pani, (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  wypłacenia mu należności za przepracowane godziny nadliczbowe oraz dodatku za pracę w nocy. Dodatek za pracę w porze nocnej przysługuje w wysokości 20% stawki godzinowej (...)

 • Pozew do sądu pracy

  odszkodowania z powodu rozwiązania umowy o pracę, którego przyczyną był mobbing, w wysokości..... oraz o zapłatę zaległego wynagrodzenia za przepracowane godziny nadliczbowe (...)

 • Systemy czasu pracy

  pracy. Za każdą godzinę pracy powyżej 8 godzin na dobę w dniu wykonywania pracy w przedłużonym wymiarze czasu pracy pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia taki jak za godziny (...)

 • Jak wynagrodzić pracownika za godziny nadliczbowe?

  pracownikowi premię uznaniową za nadgodziny? Sąd Najwyższy w wyroku z 18 lipca 2006 r. (sygn. I PK 40/06) wskazał, iż Kodeks pracy przewiduje tylko dwa sposoby zapłaty za godziny nadliczbowe: dodatkowe

 • Rozkład czasu pracy w sklepie

  wymiar czasu pracy o 8 godzin (należy więc odjąć 8 godzin za 1 stycznia oraz 8 godzin za 12 kwietnia, co daje 672 godziny). Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku (...)

 • Godziny nadliczbowe a dzień wolny o pracę

  , godziny nadliczbowe, dodatek do wynagrodzenia, czas wolny w zamian za przepracowane godziny nadliczbowe, praca, zatrudnienie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane