Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  amerykańskie. Jak w tej sytuacji pobiera sie podatki? ZUS pobiera mamie zliczki na podatek dochodowy. W Stanach też mama płaci podatek od tamtejszej emerytury. Czy dochody (...)

 • Złóż PIT-12 i zapomnij o rocznym rozliczeniu z fiskusem

  samodzielnie również wtedy, gdy można obniżyć dochód o dokonane w ciągu roku wydatki np. na internet, przekazane darowizny na rzecz organizacji realizujących cele pożytku (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  pełnych limitów ulgi remontowej. Każdy odlicza w granicach obowiązujących limitów 19 proc. tych wydatków, które wynikają z wystawionych na (...)

 • Opinia prawna na temat jak sie odlicza wydatki na internet w PIT37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak sie odlicza wydatki na internet w PIT37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Te zmiany uderzyły w firmy zarabiające najwięcej w grudniu

  kwoty wskazane w art. 26 i 26c ustawy o PIT. Są to na przykład zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne, darowizny, wydatki na internet, wydatki (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  r. (ta, która pojawia się w PIT-D za rok 2005)? Co w tej sytuacji sugerujecie? Odliczeń od podatku w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej podatnicy dokonywali na podstawie art. (...)

 • PIT 2012. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  deklaracji podatkowej. Pamiętajmy, by wraz zeznaniem dostarczyć fiskusowi odpowiedni załącznik. To dzięki niemu odliczymy np. 760 zł za Internet czy ponad 1.100 zł w ramach ulgi prorodzinnej. (...)

 • Jak skorzystać z podatkowej ulgi rehabilitacyjnej?

  (limit roczny przypadający na każdy z tych wydatków).Wydatki określone w pkt 12 (na leki) odlicza się w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy (...)

 • PIT 2013. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  roczny limit wynosi 1.112,04 zł. . - W przypadku łącznego opodatkowania dochodów małżonków składa się wspólny załącznik PIT/O – wyjaśnia resort (...)

 • Zeznanie roczne rencisty

  ). Wydatki z tytułu użytkowania sieci Internet w lokalu (budynku) będącym miejscem zamieszkania podatnika (art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o p.d.o.f.) należy wykazać w części B (...)

 • PITY 2010: jak rozliczyć ulgę internetową

  internet,2) z internetu musimy korzystać w lokalu, który jest naszym miejscem zamieszkania,3) poniesione wydatki na internet muszą być udokumentowane wystawioną fakturą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane