Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  ## Ustawa powstała z inspiracji firm rodzinnych i stanowi odpowiedź na problem złożoności sukcesji po zmarłym przedsiębiorcy. Do tej pory po śmierci przedsiębiorcy wykonującego (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżeństwa, unieważnienie może nastąpić także po śmierci drugiego małżonka, na którego miejsce w procesie wstępuje kurator ustanowiony przez sąd.§ 2. W razie śmierci (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  przeglądy i inne (olej, płyn do spryskiwacza, itp.) mogą zostać w całości zaliczone w koszty.   Amortyzacja „na kredyt”, czyli jak amortyzować samochód przewłaszczony (...)

 • Porada prawna na temat jak przerejestrować samochód na żonę po śmierci meza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak przerejestrować samochód na żonę po śmierci meza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podział nakładów w postępowaniu spadkowym

  złotówki. Przez lata nie ponosił tego kosztów jego utrzymania (czynsz itd). Trzeba wymienić okna na szczelniejsze, odmalować mieszkanie, pousuwać usterki. Jeśli pieniądze pójdą na samochód (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  wymiaru, a więc w wysokości „uśrednionej”, ale pod warunkiem, że pracownica nie później niż w ciągu 21 dni po porodzie (albo po przyjęciu dziecka na wychowanie i (...)

 • Intercyza - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  od drugiego. Jak przedstawia się rozliczanie dorobków, jeżeli małżeństwo ustało wskutek śmierci jednego z małżonków? Jeżeli małżeństwo ustało wskutek śmierci, co (...)

 • Dziedziczenie ustawowe, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  cały majątek podzielony zostaje na pięć równych części. Jednak C nie dożyła otwarcia spadku, zatem na jej miejsce wchodzą jej zstępni: W i S, którzy dziedziczą część przypadającą (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  zakupie pojazdu (głównie ze względu na przebieg, oczywiście znaczenie ma też wyposażenie) dochodzimy do porozumienia na kwotę 34,5 tys (rocznik kosztuje maks ok. 32 tys). Samochód jest (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  nastąpić także po śmierci drugiego małżonka, na którego miejsce w procesie wstępuje kurator ustanowiony przez sąd.§ 2. W razie śmierci małżonka, który wytoczył (...)

 • Samochód w spadku

  zajmuje się starostwo) przerejestrować samochód na siebie. samochód, spadek, postępowanie spadkowe, pełnomocnik, dziedziczenie, rejestracja, wydział komunikacji

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  zostawiając jeden samochód. Czy można to wszystko sprzedać skoro jest zapisane na zmarłego? Ewentualnie czy można zrobić np umowę sprzedaży na żonę i córkę jako współwłaściciela (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  to faktu, iż spadkobierca ustawowy, który w umowie z przyszłym spadkodawcą zrzekł się dziedziczenia po nim, może dziedziczyć po tym spadkodawcy na podstawie sporządzonego przez (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii), jak również na członków ich rodzin oraz osób pozostałych po ich śmierci, pod warunkiem że legalnie zamieszkują na (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  Moja żona otrzymała używany samochód osobowy w prezencie od swojego ojca na podstawie umowy darowizny. Samochód został przerejestrowany na moją żonę i ubezpieczony w tej (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  pod tym kątem należy mieć na względzie takie okoliczności jak: czas trwania małżeństwa (rozwód po 25 latach spokojnego pożycia, na żądanie tylko jednej strony), wiek (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  niego samego, czy na obojga małżonków. Nie posiadał dzieci, a jedynie żonę Z., która również wcześniej zmarła. Zmarły J. miał brata, który również zmarł pozostawiając po sobie (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  rejestrze na majątku upadłego położonym za granicą umieszcza się na liście, jeżeli złożony zostanie dowód wykreślenia wpisu o zabezpieczeniu.Art. 251. Wierzytelność w walucie (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  błędów. Po wydrukowaniu wypełnionego wniosku trzeba go podpisać. Adresy placówek ZUS oraz informacje o godzinach obsługi. Kto może przejść na emeryturę po ukończeniu (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  . § 1. Po złożeniu przyrzeczenia przez opiekuna sąd opiekuńczy wydaje mu zaświadczenie. § 2. Po zwolnieniu opiekuna lub ustaniu opieki opiekun obowiązany jest zwrócić (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  ani odmówić zgody na wyższą cenę, jeżeli zlecenie nie mogło być wykonane po cenie oznaczonej, a zawarcie umowy uchroniło komitenta od szkody. Art. 769. § 1. Jeżeli rzecz jest (...)

 • Wyrejestrowanie odziedziczonego samochodu

  stwierdzeniu nabyciu spadku - przerejestrować samochód. Mogą także go wyrejestrować. Wyrejestrować samochód można jednak tylko w określonych sytuacjach: kasacja pojazdu - trzeba (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  przewiduje zrzeczenia się spadku na rzecz osoby trzeciej jak też wskazania w oświadczeniu o odrzuceniu spadku dalszego spadkobiercy. Na podstawie art. 931 § 2 udział spadkowy, który (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  postępowanie na wniosek którejkolwiek ze stron:  1) gdy postępowanie zostało zawieszone na wniosek spadkobiercy - po złożeniu oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu (...)

 • Ubezpieczenie na życie, a spadek

  narazimy się na zarzut że pobraliśmy aktywów odrzucając spadek po śmierci teściowej? Istotą ubezpieczenia na życie na wypadek śmierci jest przede wszystkim (...)

 • Kodeks cywilny

  terytorialnego albo przez notariusza - od daty wzmianki. § 3. W razie śmierci jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane