Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidujesz firmę? Oto, co musisz zrobić

  firmę. Decyzja o sprzedaży majątku Co do zasady, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się sprzedać np. firmowy samochód w dniu likwidacji firmy, przyczyni się do powstania przychodu. O (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  jego niezłożenie.   Przy przekroczeniu granic umocowania prokurent ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą na takich samych zasadach jak osoba prowadząca cudze sprawy bez zlecenia (nie może (...)

 • obowiązki ubezpieczyciela

  firmy i przyjechać na oględziny.Czy ubezpieczyciel ma określony termin na przysłanie przedstawiciela? Chciałbym szybko naprawić samochód, ale nie chcę jeździć do przedstawicielstwa firmy, (...)

 • Porada prawna na temat jak przepisać samochód służbowy przy likwidacji firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak przepisać samochód służbowy przy likwidacji firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż samochodu w spółce cywilnej

  miesiącu, w którym zostały wycofane z działalności, a więc również gdy wycofanie jest konsekwencją likwidacji firmy. Należy zatem odczekać ze sprzedażą byłego środka trwałego (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  także do samochodów używanych. Nabycie samochodu używanego można przecież również sfinansować z kredytu, jak również w ramach umowy leasingowej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę (...)

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  Dyrektywa VAT, wewnątrzwspólnotowe nabycie nowego środka transportu, środek transportu, samochód, auto, inne państwo członkowskie UE, Unia Europejska, WE, przedsiębiorca, zwrot VAT, zwolnienie

 • Samochód w jednorazowych kosztach firmowych

  wartości początkowej 60 tys. zł przedsiębiorca zaliczy do kosztów uzyskania przychodu rocznie 12 tys. zł, a nie 60 tys. zł tak jak przy jednorazowym koszcie podatkowym. Przy jednorazowym (...)

 • Podróże w kosztach firmy

  (określone w artykule pt. "Czy pracownik może korzystać z własnego samochodu dla potrzeb firmy?") nie stanowi kosztu firmy.  Do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu obowiązana jest (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 102-150)

  zamieszczenia nazwiska albo firmy (nazwy) akcjonariusza w firmie spółki akcjonariusz ten odpowiada wobec osób trzecich tak jak komplementariusz.§ 5. Pisma i zamówienia handlowe składane (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  księgowane brutto jako koszty - bez odliczania podatku VAT. Proszę o odpowiedź na następujące pytania. 1. Jaką mam podać wartość samochodu przy wprowadzaniu go do ewidencji środków trwałych - (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane