Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidujesz firmę? Oto, co musisz zrobić

  firmę. Decyzja o sprzedaży majątku Co do zasady, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się sprzedać np. firmowy samochód w dniu likwidacji firmy, przyczyni się do powstania przychodu. O (...)

 • obowiązki ubezpieczyciela

  firmy i przyjechać na oględziny.Czy ubezpieczyciel ma określony termin na przysłanie przedstawiciela? Chciałbym szybko naprawić samochód, ale nie chcę jeździć do przedstawicielstwa firmy, (...)

 • Sprzedaż samochodu w spółce cywilnej

  miesiącu, w którym zostały wycofane z działalności, a więc również gdy wycofanie jest konsekwencją likwidacji firmy. Należy zatem odczekać ze sprzedażą byłego środka trwałego (...)

 • Opinia prawna na temat jak przepisać samochód służbowy przy likwidacji firmy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak przepisać samochód służbowy przy likwidacji firmy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii

  Dyrektywa VAT, wewnątrzwspólnotowe nabycie nowego środka transportu, środek transportu, samochód, auto, inne państwo członkowskie UE, Unia Europejska, WE, przedsiębiorca, zwrot VAT, zwolnienie

 • Samochód w jednorazowych kosztach firmowych

  wartości początkowej 60 tys. zł przedsiębiorca zaliczy do kosztów uzyskania przychodu rocznie 12 tys. zł, a nie 60 tys. zł tak jak przy jednorazowym koszcie podatkowym. Przy jednorazowym (...)

 • Podróże w kosztach firmy

  (określone w artykule pt. "Czy pracownik może korzystać z własnego samochodu dla potrzeb firmy?") nie stanowi kosztu firmy.  Do prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu obowiązana jest (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 102-150)

  zamieszczenia nazwiska albo firmy (nazwy) akcjonariusza w firmie spółki akcjonariusz ten odpowiada wobec osób trzecich tak jak komplementariusz.§ 5. Pisma i zamówienia handlowe składane (...)

 • Co robić wobec odmowy wypłaty odszkodowania?

  Niedawno uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony prowadzony przeze mnie samochód (służbowy). Dojeżdżałem do ronda lewym pasem dwupasmowej jezdni, jako ostatni samochód (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  księgowane brutto jako koszty - bez odliczania podatku VAT. Proszę o odpowiedź na następujące pytania. 1. Jaką mam podać wartość samochodu przy wprowadzaniu go do ewidencji środków trwałych - (...)

 • Używanie samochodu z leasingu do celów służbowych

  , by samochód ten był własnością pracownika. Może to być samochód, który tylko znajduje się w posiadaniu czy nawet tylko dzierżeniu (gdy pracownik fizycznie włada nad samochodem, ale nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Ratunku Kruk ściga PILNE

  Mam pytanie co robić w 1999 mąż zawarł umowe z cyfra + , w umowie zaznaczył iż opłaty abonamentowej bedzie dokonywał miesiecznie książeczką (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane