Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie wkładu

   wykupiła mieszkanie i sprzedała je. Teraz toczy się sprawa spadkowa po dziadku. Jak wygląda sprawa wkładu budowlanego, bo gdyby sprawa spadkowa odbyła się niedługo (...)

 • Postępowanie uproszczone przed sądem karnym

  karny (Dz. U. 1997 r., Nr 88, poz. 553, ze zmianami)   postępowanie uproszczone, sąd karny, sprawa karna, przestępstwo, oskarżony, oskarżyciel, wniosek oskarżonego o dobrowolne poddanie się (...)

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  dostarczony towar w ustalonym, rozsądnym terminie.  Jak generalnie przebiega postępowanie prowadzone przez UOKiK w przypadku podejrzenia nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej? (...)

 • Porada prawna na temat jak przebiega sprawa spadkowa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak przebiega sprawa spadkowa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż udziału w spadku

  Odbywa się obecnie sprawa spadkowa z ustawy (nie ma testamentu). Masa spadkowa to: mieszkanie będące 1/4 kamienicy po moim dziadku - moja mama zmarła i do niej należało to mieszkanie, (...)

 • Sądy UE

  szczególnie pilne.Wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym może złożyć zarówno strona skarżąca, jak i strona pozwana. O rozpoznaniu sprawy w takim trybie może zdecydować (...)

 • Stwierdzenie nabycia spadku a dział spadku

  , stwierdzenie nabycia spadku, połączone wnioski, masa spadkowa, spadkobiercy

 • Obowiązek wypłaty zachowku

  swoją sytuację prawną. Żadna sprawa spadkowa się nie odbyła, a dom jest w fatalnym stanie. Jaki wniosek należy skierować do sądu rejonowego? Kto dokona wyceny zrujnowanej nieruchomości? (...)

 • Pożytki z majątku spadkowego

  świadczenie powinno zostać spełnione niepodzielnie do rąk wszystkich spadkobierców. Zatem jeżeli po zmarłym dziadku nie została przeprowadzona sprawa spadkowa i nie został przeprowadzony (...)

 • Sądy 24-godzinne

  przyspieszonym. Prokurator zatwierdza wniosek, a następnie kieruje wniosek do sądu. Wniosek o rozpoznanie sporządzany jest zamiast aktu oskarżenia. Jak przebiega rozstrzyganie spraw w postępowaniu (...)

 • Prawo do zachowku i spadku

  spadkowa po dziadku jak rozumiemy nie została wtedy przeprowadzona. Obecnie więc powinna odbyć się sprawa o nabycie spadku po dziadku i babci, a także po ojcu. To, co odziedziczył ojciec (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane