Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Praca za granicą

  kierująca do pracy musi zawierać takie informacje jak: zagranicznego pracodawcę, okres zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, rodzaj oraz warunki pracy i wynagradzania, a także (...)

 • Agencje zatrudnienia, czyli o tym jak sam zarabiasz i pomagasz znaleźć pracę innym

  ).Podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2004 r., Nr 99, poz. 1001 ze zm.). promocja zatrudnienia, rynek pracy, agencje (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  do pracy oraz pracodawcom wzajemny kontakt, umożliwiają efektywne znalezienie pracy lub pracownika. Użytkownicy takich portali (poszukujący pracy), najczęściej zanim zaczną korzystać (...)

 • Porada prawna na temat jak otworzyc agencje pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak otworzyc agencje pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany dla pracowników tymczasowych

  przez agencje pracy tymczasowej. Takie właśnie zaświadczenia potwierdzające okres wykonywania pracy tymczasowej na rzecz danego pracodawcy użytkownika osobie skierowanej do wykonywania (...)

 • Czym są instytucje rynku pracy, czyli jak państwo pomaga bezrobotnym?

  wojewódzkie urzędy pracy, agencje pośrednictwa pracy i Ochotnicze Hufce Pracy, Pośrednictwo pracy opiera się na zasadach dostępności (dla poszukujących pracy oraz (...)

 • Młodzież w pracy

  czasu pracy obowiązuje również w przypadku pracy u więcej niż jednego pracodawcy. Można więc wykonywać pracę np. u dwóch pracodawców, pod warunkiem że łączny wymiar (...)

 • Nabycie niektórych rodzajów usług i praw a koszty

  -księgowe, tj. m.in. pozostałe usługi rachunkowo-księgowe, takie jak: poświadczanie, wycena, usługi sporządzania sprawozdań pro forma itp.  Kategoria ta nie obejmuje usług przetwarzania danych

 • Głos Konfederacji o projekcie rozporządzenia w sprawie agencji zatrudnienia

  Prywatnych Lewiatan  Źródło: PKPP Lewiatan  - www.pkpplewiatan.pl projekt rozporządzenia, agencje zatrudnienia, bezrobotni, osoby poszukujące pracy, zawody

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska pracy lub podjęcie działalności gospodarczej. O pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej będą mogły ubiegać się osoby fizyczne: poszukujący (...)

 • Dyrektywa w sprawie warunków pracy tymczasowej

  Parlament przyjął poprawki mające na celu wyraźne stwierdzenie, że wszyscy pracownicy agencji pracy mają prawo do odpowiedniej ochrony od pierwszego dnia pracy (a nie dopiero po sześciu tygodniach, (...)

 • Agencja pracy tymczasowej - charakterystyka instytucji

  ;   miejsce wykonywania pracy tymczasowej. Przed zawarciem umowy o pracę między agencją pracy tymczasowej, a pracownikiem tymczasowym agencja pracy tymczasowej i pracodawca użytkownik (...)

 • Otwarcie agencji rekrutacyjnej

  usługi w zakresie pośrednictwa pracy na terenie RP, jak i za granicą u pracodawców zagranicznych obywateli polskich. Nadto agencje te zajmować się mogą doradztwem personalnym, poradnictwem (...)

 • Będzie reforma dyrektywy o delegowaniu pracowników?

  zaangażowanie polityczne wszystkich podmiotów na rzecz bardziej sprawiedliwego wewnętrznego rynku pracy i łatwiejszego egzekwowania przepisów prawa pracy. Komisja wyraża podziękowanie (...)

 • Ocena proponowanych zmian w Kodeksie pracy

  agencje pracy tymczasowej, rozwiązaniem lepiej realizującym postawiony na wstępie cel byłoby zobowiązanie pracodawców - agencji pracy tymczasowej - zatrudniających pracowników na czas (...)

 • Na czym polega leasing pracowników?

  pracy, w miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy tymczasowej, prowadzeniu ewidencji czasu pracy pracownika tymczasowego na zasadach i w zakresie przewidzianym w 

 • Bezpieczeństwo podejmujących pracę sezonową za pośrednictwem agencji zatrudnienia

  pobierać od osób opłat za znalezienie pracy. Agencja zatrudnienia nie ma prawa do pobierania opłat za „załatwienie” pracy.  W przypadku skierowania do pracy (...)

 • Dorwij pracę

  zamieszczać swoje oferty. Warto również zainteresować się agencjami pracy czasowej czy doradztwa personalnego. Do wielu z nich można wysłać swoją aplikację, określając, na jakiej pracy (...)

 • Kontrole NIK

  zestawienie tematów kontroli planowych wraz ze wskazaniem kwartału ich realizacji. Pod koniec roku Kolegium NIK uchwala plan pracy Izby na rok przyszły. W razie potrzeby NIK podejmuje także kontrole

 • Zatrudnianie polskich pracowników we Francji

  chce Pani założyć agencję pośrednictwa pracy, ale działającą w naszym kraju. Głównym przedmiotem działalności agencji zatrudnienia są usługi w zakresie pośrednictwa pracy na terenie (...)

 • Rewolucja w pośredniakach. Prezydent podpisał

  społecznej i organizacje pozarządowe. W samych urzędach pracy zmiana będzie dotyczyła sposobu pracy zarówno z bezrobotnymi, jak i pracodawcami oferującymi zatrudnienie. Będą oni prowadzeni (...)

 • Polacy chcą informacji o zarobku w ogłoszeniu o pracę, na które odpowiadają!

  miesięcznie, a także 180 000 CV kandydatów. Ogłoszenia publikowane są w dniu zlecenia i wyświetlane przez 24h na dobę przez 4 tygodnie w miesiącu. Praca.pl publikuje różnorodne oferty pracy: (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  działań w zakresie zapewnienia cyberbezpieczeństwa na poziomie krajowym. Organizacja pracy Kolegium Rozporządzenie określa szczegółowo organizację pracy Kolegium. Ponieważ Kolegium (...)

 • Odpowiedzialność agencji pośrednictwa pracy

  zobowiązana (może ale nie musi) do zawierania umów pośrednictwa z pracownikiem. W powyższym przedmiocie prosimy zapoznać się również z treścią artykułu zatytułowanego Agencje zatrudnienia, czyli (...)

 • Unia Europejska w walce z kryzysem finansowym

  wszystkie podmioty finansowe o znaczeniu systemowym, takie jak agencje ratingowe lub fundusze wywołujące efekt dźwigni, będą musiały podlegać regulacjom lub przynajmniej nadzorowi, bez względu (...)

 • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

  fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium RP, a przebywających czasowo za granicą i uzyskujących dochody ze stosunku pracy lub z innych tytułów niż stosunek pracy - w wysokości

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane