Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  , do zgłoszenia identyfikacyjnego i aktualizacyjnego osoby zamierzającej podjąć działalność gospodarczą, należy dołączyć tytuł prawny do korzystania z lokalu, w którym będzie prowadzona działalność

 • Działalność konkurencyjna wspólnika spółki jawnej

  spółki. Jak wynika z niniejszego przepisu wspólnik spółki jawnej powinien powstrzymywać się od podejmowania interesów konkurencyjnych przez m. in. działalność w (...)

 • Prowadzenie działalności gospodarczej

  rozliczać podatki (w szczególności podatek dochodowy od osób fizycznych i podatek od towarów i usług) na takich samych zasadach, jak inne osoby wykonujące działalność gospodarczą (...)

 • Opinia prawna na temat jak otworzyć działalność taxi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak otworzyć działalność taxi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od sprzedaży mieszkań

  działalność podatnika za działalność gospodarczą – mogą naliczyć podatek jak od działalności gospodarczej. Szczególnie dotkliwe dla podatnika w takiej sytuacji może (...)

 • Działalność gospodarcza a wykonywana osobiście

  podlegającą opodatkowaniu działalność gospodarczą uznaje się również czynności, z tytułu których przychody zostały wymienione w art. 13 pkt 2-9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Założenie firmy

  podejmować działalność gospodarczą jak każdy inny obywatel. Gdyby jednak zrzekł się Pan obywatelstwa polskiego, wówczas i tak mógłby Pan jako obywatel Niemiec prowadzić działalność (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej

  założeniu, że będzie to działalność jednoosobowa z wpisem do ewidencji? Na jak długo mogę ją zawiesić? Jak często? Jakich formalności muszę dokonać? Zawieszenie działalności (...)

 • Działalność gospodarcza - salon masażu

  dokumentów stwierdzających, że posiada takowe umiejętności, może otworzyć działalność gospodarczą pod szyldem "masaże relaksacyjne" i świadczyć takowe usługi? Jeśli tak to jak (...)

 • Biuro doradztwa prawnego

  taką samą odpowiedzialność za swoje porady jak np. radca prawny czy też adwokat? Zakładamy, że chodzi Panu o założenie biura po uzyskaniu wyższego wykształcenia prawniczego. Jeżeli będzie prowadził (...)

 • Karta podatkowa lub ryczałt

  wyłączałoby to możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej. karta podatkowa, ryczałt ewidencjonowany, działalność gospodarcza, przychód, usługi budowlane

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sklep internetowy

  Witam Obecnie rezyduję w Anglii i rozważam założenie sklepu internetowego w ramach portalu Allegro zajmującego się sprzedażą towarów zakupionych (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Pomóżcie mi

  Obecnie jestem na urlopie wychowawczym.W kwietniu chcaiałabym otworzyć własną działalność gospodarczą i właśnie nie wiem jak to zrobić.Wiem, (...)

 • dotacje Unijne, a działalność gospodarcza

  Witam! Planuje otworzyć własną działalność gospodarczą. Wiem, że można otrzymać dotacje z Unii Europejskiej, ale zupełnie nie wiem jak mam (...)

 • Praca i działalność gospodarcza

  Witam Pracuję w dużej korporacji, ale chciałbym również otworzyć własną działalność. Czy mogę tak zrobić? jak to wygląda ze składkami ZUS? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane