Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  art. 96 ust. 9a pkt 4 ustawy o VAT, wykaże że prowadzi działalność gospodarczą, a wystawienie faktury lub faktury korygującej, o których mowa w art. 96 ust. 9a pkt 4 ustawy o VAT, było wynikiem

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  to możliwe pod warunkiem prowadzenia przez niego handlu wyłącznie osobiście. Jak należy rozumieć wyrażenie „przy cmentarzach”, użyte w art. 6 ust. 1 pkt 25, jak również (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  , do zgłoszenia identyfikacyjnego i aktualizacyjnego osoby zamierzającej podjąć działalność gospodarczą, należy dołączyć tytuł prawny do korzystania z lokalu, w którym będzie prowadzona działalność

 • Porada prawna na temat jak otworzyć działalność taxi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak otworzyć działalność taxi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?

  Państwa do UE. Osoby zagraniczne należące do pierwszej grupy mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na takich samych zasadach jak przedsiębiorcy polscy. Przepis ten jest konsekwencją (...)

 • Jak zarejestrować firmę przez bank?

  jeden wniosek, aby zarejestrować działalność gospodarczą i jednocześnie otworzyć rachunek firmowy w banku. Bank dostarcza narzędzia niezbędne do rejestracji działalności gospodarczej, takie (...)

 • Działalność gospodarcza - salon masażu

  dokumentów stwierdzających, że posiada takowe umiejętności, może otworzyć działalność gospodarczą pod szyldem "masaże relaksacyjne" i świadczyć takowe usługi? Jeśli tak to jak (...)

 • Założenie działalności gospodarczej – sklepik

  Chciałbym się dowiedzieć od czego mam zacząć, aby otworzyć jakiś mały sklepik spożywczy, gdzie mam to załatwiać? Czy chcąc być współwłaścicielem sklepiku muszę mieć działalność (...)

 • Czy mogę otworzyć rachunek bankowy za granicą?

  ;wstwa, zaplecze naukowo – badawcze rybołówstwa morskiego, rezydenci prowadzący działalność poszukiwawczo – wydobywczą na morzu, rezydenci będący armatorami jednostek specjalnych, (...)

 • Odrębne działalności gospodarcze małżonków

  sprzedania takich towarów mężowi prowadzącemu działalność gospodarczą, gdyż w sensie prawnym jest on takim samym właścicielem tych towarów jak żona. Pozostaje tylko kwestia (...)

 • Założenie spółki jawnej przez rencistę

  . Więcej informacji o spółce jawnej zawiera artykuł Założenie spółki jawnej spółka jawna, rencista, składki, udziały, wkłady, działalność gospodarcza

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • sklep internetowy

  Witam Obecnie rezyduję w Anglii i rozważam założenie sklepu internetowego w ramach portalu Allegro zajmującego się sprzedażą towarów zakupionych (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Pomóżcie mi

  Obecnie jestem na urlopie wychowawczym.W kwietniu chcaiałabym otworzyć własną działalność gospodarczą i właśnie nie wiem jak to zrobić.Wiem, (...)

 • dotacje Unijne, a działalność gospodarcza

  Witam! Planuje otworzyć własną działalność gospodarczą. Wiem, że można otrzymać dotacje z Unii Europejskiej, ale zupełnie nie wiem jak mam (...)

 • Praca i działalność gospodarcza

  Witam Pracuję w dużej korporacji, ale chciałbym również otworzyć własną działalność. Czy mogę tak zrobić? jak to wygląda ze składkami ZUS? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane