Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  zakresie wynajmowania na własny rachunek, zgodnie z PKWiU mogą obejmować zarówno cele mieszkalne (70.20.11) jak i niemieszkalne (70.20.12). Zwolnieniem od podatku są objęte usługi w zakresie wynajmowania

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  Parlamencie Europejskim. Podatek od miedzi i srebra Złoża miedzi i srebra w Polsce są jednymi z największych w Europie. Dlatego podatek od tych kruszców oraz innych kopalin powinien wspierać (...)

 • VAT od tej samej rzeczy

  podatku VAT, gdyż nie uzyskała na nią od sprzedającego faktury VAT. Czy Spółka jest obowiązana teraz zapłacić podatek VAT od całego przychodu 140.000 zł, mimo że wyjdzie, iż płacony będzie (...)

 • Opinia prawna na temat jak ominąć podatek za sprzedaz działki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak ominąć podatek za sprzedaz działki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż wydzielonej działki a podatek PIT

  wstępnie wycenione i przedstawione do sprzedaży - większa bardziej atrakcyjna za cenę 120 zł/m2, mniejsza mniej atrakcyjna za cenę 95 zł/m2. Oboje z żoną od roku mamy rozdzielność majątkową, (...)

 • Postępowanie o stwierdzenie zasiedzenia

  Skarbu Państwa, Gminy, czy też innego podmiotu). Babka zachowywała się i uważała za właściciela, czyli była posiadaczem samoistnym. Dodatkowo korzystała z pożytków tej działki od lat (...)

 • Podatek od nieruchomości

  Jesteśmy z żoną właścicielami zabudowanej działki, tzn. w dziale II KW jest wpisane współwłasność ustawowa majątkowa małżeńska. Od tej działki opłacamy podatek od nieruchomości (...)

 • Skutki protestu poprzedniego właściciela działki, czyli problemy z uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy – opinia prawna

  podatek (uiszczony w terminie). W efekcie, aktualnie Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa prowadzi korespondencję ze spadkobiercami byłego właściciela w sprawie nieistniejącej działki (...)

 • Wody stojące a jeziora

  miejscach stoi, że wydzierżawiam nieruchomość rolną, a należny czynsz płacę wg ceny skupu żyta. Czy mam zapłacić za wody stojące Ws podatek od nieruchomości jak za grunty (...)

 • Darowizna nowo zakupionego domu

  m2 to czy podatek od darowizny zostanie naliczony? Innymi słowy czy ulga dotyczy również gruntu? Jeśli ulga dotyczy tylko domu to jak przyporządkować cześć kwoty 300000 PLN na wartość działki (...)

 • Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy gruntu

  sie jego dom i zabudowania gospodarcze. Rolnik ten jest gotów wydzielić ze swojej działki 20 arowy kawałek. W celu ułatwienia procedur zakupu rolink wydzieliłby ze swojej działki dwie mniesze (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ojciec przekazał pieniadze córce na zakup mieszkania w 2005 r.

  Mam taka sytuacje. Rodzic kupił córce mieszkanie za pieniadze ze sprzedazy placu. zapłacił w pierw podatek od nabycia prawa do spadku danej dzialki. (...)

 • zajęcie części nieruchomości pomocy!!!!

  witam, potrzebuję konkretnej informacji co powinnam zrobić jak postępować dalej.Kupiłam z mężem posesję wraz z domkiem . przez pewien czas nieodwiedzalismy (...)

 • przepisanie domu

  Rodzice mojego meza przepisali mu dom i działke czy ja jako zona mam do tego jakies prawa (katarzyna) Darowizna nie wchodzi w skład majątku wspólnego (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane