Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wody stojące a jeziora

  miejscach stoi, że wydzierżawiam nieruchomość rolną, a należny czynsz płacę wg ceny skupu żyta. Czy mam zapłacić za wody stojące Ws podatek od nieruchomości jak za grunty (...)

 • Darowizna nowo zakupionego domu

  m2 to czy podatek od darowizny zostanie naliczony? Innymi słowy czy ulga dotyczy również gruntu? Jeśli ulga dotyczy tylko domu to jak przyporządkować cześć kwoty 300000 PLN na wartość działki (...)

 • Opodatkowanie siedliska na działce rolnej

  odrolniona, to ta odrolniona część działki nie będzie podlegała podatkowi rolnemu, natomiast będzie podlegała podatkowi od nieruchomości, podobnie jak budynek znajdujący się na tej odrolnionej (...)

 • Porada prawna na temat jak ominąć podatek za sprzedaz działki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak ominąć podatek za sprzedaz działki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie działki i wniesienie jako aportu a podatek

  znaczenia „losy” działki na gruncie podatku dochodowego (w szczególności wycofanie działki z działalności gospodarczej, które nastąpiło w 2001 r.). Jeśli natomiast chodzi o skutki (...)

 • Podatek VAT od sprzedaży działek budowlanych

  np. rolnikiem, który dokonał podziału jednej działki rolnej na kilkanaście działek oraz dokonał przekwalifikowania ich na działki budowlane, można uznać, że jego zamiarem była sprzedaż (...)

 • Sprzedaż mieszkania i cele mieszkaniowe

  prace na przemianowanie na działkę budowlaną. Czy koszty związane z aktem notarialnym, opłatami za przemianowanie na działkę budowlaną, opłatami za prace geodezyjne oraz zakup projektu i (...)

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego a VAT

  naliczonego podatku zarówno do opłat rocznych, jak i do opłat za przekształcenie? Użytkowanie wieczyste różni się od własności tym, że jest to prawo terminowe (99 lat) i ma węższą treść. (...)

 • Próby uniknięcia zapłaty podatku

  bardzo dotkliwe mogą być sankcje wymierzane w trybie Kodeksu karnego skarbowego (np. za niezłożenie deklaracji, narażenie należności publicznoprawnych na uszczuplenie) czy uznanie ksiąg podatkowych (...)

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-3

  ;łwłasności wynosi 1.000 zł, to podatek wyniesie 20 zł. Podatek był płatny w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się orzeczenia, stąd ewentualne odsetki od zaległości podatkowych należy (...)

 • Wynagrodzenie rzeczowe za wykonanie pracy

  Jednoosobowa spółka chce kupić w Polsce działkę. Wynagrodzeniem upoważnionej osoby za wykonanie wszystkich formalności związanych z zakupem działki będzie określona część tej działki. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Ojciec przekazał pieniadze córce na zakup mieszkania w 2005 r.

  Mam taka sytuacje. Rodzic kupił córce mieszkanie za pieniadze ze sprzedazy placu. zapłacił w pierw podatek od nabycia prawa do spadku danej dzialki. (...)

 • zajęcie części nieruchomości pomocy!!!!

  witam, potrzebuję konkretnej informacji co powinnam zrobić jak postępować dalej.Kupiłam z mężem posesję wraz z domkiem . przez pewien czas nieodwiedzalismy (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Kto jest właścicielem działki?

  Chcę kupić działkę budowlaną. Ostatnio znalazłem w internecie informację, że Księga Wieczysta nie określa kwestii własności działki (nie musi). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane