Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  ;re w dotychczasowej praktyce nie były ocenione jako ograniczające prawa lokatorów. Rozwiązania dotyczące najmu instytucjonalnego umożliwiają zawieranie umów najmu dopuszczających (...)

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  sporządzania list osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu. Zasada w Krakowie jest taka, że umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony (na czas nie dłuższy niż (...)

 • Zamiana

  członkiem żadnej spółdzielni) i nie stracę do niego prawa jak do mieszkania komunalnego, będę mogła nim dysponować np. wynająć? Należy rozróżnić pojęcia mieszkania (...)

 • Porada prawna na temat jak odzyskac umowe najmu mieszkania komunalnego zadluzonego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odzyskac umowe najmu mieszkania komunalnego zadluzonego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  mieszkania? Jakie kroki muszę podjąć, aby wykupić to mieszkanie na własność? Czy status współwłaściciela innego mieszkania (własność hipoteczna) uniemożliwia mi wykup w/w mieszkania (...)

 • *Prawo najmu lokalu funkcyjnego

  przysługuje prawo najmu lokalu do zamieszkiwanego przeze mnie mieszkania, które w chwili wyprowadzenia się małżonki było mieszkaniem funkcyjnym (zakładowym) i żądania połowy wartości prawa (...)

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  z mama spadek w postaci mieszkania po moim bracie. Dodam ze oba mieszkania SA w kredycie na blisko 30 lat. moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę nabyć prawo do najmu i wykupu mieszkania (...)

 • Jaka część majątku wspólnego nie podlega podziałowi po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej?

  . były mąż zgadza się na przyznanie mieszkania byłej żonie bez żadnych spłat na jego rzecz, w zamian za to, że spłaci ona samodzielnie do końca kredyt bankowy zaciągnięty za zakup tego mieszkania

 • Podnajem od gminy a ochrona praw lokatorów - opinia prawna

  do czynienia z dwoma stosunkami najmu. Pierwszy z nich jest stosunkiem najmu zawarty w celu innym niż zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Stroną tej umowy jest bowiem gmina, a nie faktyczny lokator

 • Ścianka działowa w mieszkaniu w najmie

  składnik majątku wspólnego małżonków. Po rozwodzie prawo najmu mieszkania przysługuje nadal wspólnie małżonkom do czasu dokonania umownego bądź też sądowego podziału (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu lokalu komunalnego

  jakichkolwiek roszczeń do mieszkania. Czy stale zamieszkująca z Najemcą jej córka nie nabywa wprost najmu takiego lokalu bez względu na powierzchnię? Czy gmina może w powyższej sytuacji wykwaterować (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane