Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  praw i obowiązków składających się na władze rodzicielską. Oznacza to, że tak jak w opisanej sytuacji nie istniałaby potrzeba uzyskania zgody matki dziecka na wydanie paszportu ani na wyjazd (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  . wybór kierunku kształcenia, poddanie dziecka poważniejszemu zabiegowi leczniczemu, wyjazd dziecka za granicę; obowiązek pieczy nad majątkiem dziecka – jeżeli dziecko posiada (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Porada prawna na temat jak odzyskac prawa rodzicielskie do dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odzyskac prawa rodzicielskie do dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustalenie widzeń dziecka z ojcem

  się, że kolejnym pomysłem byłego męża będzie zabranie tak małego dziecka do siebie na weekend. Jak się przed tym bronić? Wiem, że prędzej czy później to nieuniknione ale czy ze (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  przystąpił, do stanowiska interwenienta w procesie stosuje się odpowiednio przepisy o współuczestnictwie jednolitym. Art. 82. Interwenient uboczny nie może w stosunku do strony, do (...)

 • Adopcja dziecka przyszłego męża

  chyba prawnej. Mianowicie czy poprzez związek małżeński kobieta nabędzie prawa rodzicielskie do mojego dziecka, czy też jest konieczna adopcja, jeżeli nabędzie prawa do (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  małżeńskim, rodzice pozostający w nieformalnych związkach, jak i rodziny niepełne, choć w tym przypadku do uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego koniecznym jest, aby na (...)

 • Rozwód w Polsce czy za granicą - opinia prawna

  orzeczenia w sprawie prawa do kontaktów z dzieckiem wydanego w tym Państwie Członkowskim przed zmianą miejsca zamieszkania dziecka, jeżeli osoba posiadająca prawo do kontaktów (...)

 • Zadania ośrodków adopcyjno-opiekuńczych

  miesiąca od dnia zakwalifikowania dziecka do przysposobienia. W przypadku gdy ośrodek kwalifikujący dziecko do przysposobienia nie pozyska rodziny przysposabiającej w powyższym terminie, (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  prawo do świadczeń rodzinnych ustala się do ostatniego dnia miesiąca, w którym upływa termin ważności orzeczenia, nie dłużej jednak niż do końca okresu zasiłkowego. Prawo (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  składających się na władze rodzicielską. Oznacza to, że tak jak w Pana sytuacji nie istniałaby potrzeba uzyskania zgody matki dziecka na wydanie paszportu ani na wyjazd dziecka za granicę. (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  tym dodatki do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Czy wliczać 300+ do dochodu przy planowaniu świadczeń z pomocy społecznej? Świadczenie "dobry start" nie podlega wliczeniu (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  alimentów można żądać od rodziców ojca dziecka, gdyż stan faktyczny sprawy nie wskazuje szczegółowo możliwości zarobkowych i majątkowych dziadków dziecka, jak (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  społecznego, np. konkubina jest niezdolna do pracy albo wcześniej zajmowała się wyłącznie prowadzeniem wspólnego gospodarstwa domowego i wychowywaniem wspólnych dzieci. Osobą zobowiązaną (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  rzeczowe do nieruchomości lub ruchomości;  3) prawa wynikające z umów najmu i dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z małżonków

  nad osobą i majątkiem dziecka oraz do wychowania dziecka, z poszanowaniem jego godności i praw. § 3. Władza rodzicielska powinna być wykonywana tak, jak tego wymaga dobro dziecka (...)

 • Rodzina zastępcza - prawa i obowiązki

  jego utrzymania należą do rodziny zastępczej. Inne obowiązki i prawa wynikające z władzy rodzicielskiej należą do rodziców małoletniego. Oznacza to, że na rodzinie zastępczej ciąży (...)

 • Nowe świadczenia rodzicielskie 2016 - kto skorzysta?

  dziecka przez matkę. Świadczenie rodzicielskie będzie przysługiwać osobom, które nie są uprawnione do zasiłku macierzyńskiego lub uposażenia macierzyńskiego mimo urodzenia (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  następnych – fizyki i chemii. Dowóz dziecka do szkoły Przepisy ustawy o systemie oświaty oraz przepisy prawa oświatowego, które mówią o dowozie dzieci do (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  prawa polskiego zmiana nazwiska dziecka nie wpływa na prawa rodzicielskie do niego. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż matka, chciałaby ograniczyć, a nawet pozbawić praw (...)

 • Władza rodzicielska - prawa i obowiązki rodziców wobec dziecka

  ;cić do sądu opiekuńczego o odebranie dziecka.   Na czym polega reprezentacja dziecka? Rodzice są przedstawicielami ustaw owymi dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską. (...)

 • Władza ojczyma nad dzieckiem

  Matka 5-latka wyszła powtórnie za mąż. Ojciec dziecka żyje i ma ograniczone prawa rodzicielskie, ponieważ nie mieszka z synem. Jakie prawa do dziecka ma mąż matki? (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  , czy nie wywiązują się z zobowiązania. Oznacza to, że małżonek, zstępni i wstępni należą z mocy prawa do kręgu osób obowiązanych do wnoszenia opłaty, natomiast stosowne (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  nawet do śmierci. Szkodliwe substancje Istnieją substancje, które wdychane przez dłuższy czas powodują trwałe uszkodzenie organizmu. Do takich należą kleje. Kleje biurowe używane (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane