Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  ulgi remontowej. Jeśli więc dokonane odliczenia za 2005 r. nie pokryją ulgi, odliczenia będzie można dokonać w zeznaniu za 2006 r. Kiedy traci się prawo do ulgi? Jeżeli podatnik skorzystał (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  wypłaty renty jest osoba odpowiedzialna za komplikacje zdrowotne konkubenta, w wyniku których poniósł śmierć. Wysokość takiej renty ustalana jest stosownie do potrzeb żyjącego (...)

 • Spłacenie konkubenta

  pozostanie on współwłaścicielem mieszkania. Stanowisko konkubenta jest o tyle zasadne, że jeśli ma on utracić swój udział we współwłasności, to chce uzyskać za (...)

 • Porada prawna na temat jak odzyskac pieniadze za remont mieszkania konkubenta

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odzyskac pieniadze za remont mieszkania konkubenta, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odliczenie bramofonu w zeznaniu rocznym

  omawianej ulgi. Za uprawniające do odliczeń wydatki na remont i modernizację budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego uważa się wydatki poniesione na: zakup materiałów i urządzeń, zakup (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  mieszkania), znajduje się w stanie pewnego zawieszenia, ponieważ nie wie czy umowa (kupno mieszkania) dojdzie do skutku czy nie. Aby tę niepewność ograniczyć do minimum, osoba ta może wyznaczyć (...)

 • Alimenty i manipulowanie córką

  rodzina, której jestem jedynym żywicielem pozostaje praktycznie bez środków do życia. Jednocześnie moja była żona, za namową swojego nowego konkubenta (na co mam dowody), występuje o podniesienie (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  wpłat ponad wartość 55 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego i 70 m2 powierzchni użytkowej domu jednorodzinnego, Wypłata premii gwarancyjnej zawsze pociąga za sobą likwidację książeczki

 • Odpowiedzialność małżonków za zobowiązania - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  małżonkowie wspólnie chcą zaciągnąć kredyt na kupno mieszkania, tak samo jak i we wszystkich innych zobowiązaniach, które zaciągają wspólnie odnośnie majątku wspólnego, (...)

 • Wykorzystanie środków z kasy mieszkaniowej

  konserwacji i odnowienia mieszkania. Z przepisów powyższych wynika, że remont domu lub lokalu stanowi cel mieszkaniowy, pod warunkiem, że nie jest to bieżąca konserwacja lub odnowienie mieszkania (...)

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  , malowanie – można uznać za remont, a jakim stopniu za bieżącą konserwację i odnowienie mieszkania (które nie są "celem systematycznego oszczędzania"). Zarówno powołany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane