Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  sposób, jak kiedyś silnik parowy lub energia elektryczna. Łączą się z tym nowe wyzwania, na które Europa powinna dać wspólną odpowiedź, aby wszyscy mogli odnosić korzyści (...)

 • CEPiK po zmianach

  zainteresowane danymi z CEP winny stosować wyłącznie nowyformularz. Tekst rozporządzenia Wniosek o udostępnianie danych z CEP - obowiązuje od 13.11.2017 r.    Podstawa prawna: ustawa (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  ukarany wpłaca, w terminie 7 dni od daty przyjęcia tego mandatu, do kasy właściwego niefinansowego organu postępowania przygotowawczego lub na rachunek bankowy tego organu. Pokwitowanie (...)

 • Porada prawna na temat jak odwo��a�� si�� od mandatu z kzk gop

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odwo��a�� si�� od mandatu z kzk gop, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  typu mandatu - została przez policjantkę narzucona forma mandatu kredytowego (co prawdopodobnie nie daje możliwości do odwoływania się od niego - staje się prawomocny z chwilą (...)

 • Wygaśnięcie mandatu radnego

  uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. rada gminy, wygaśnięcie mandatu, stwierdzenie wygaśnięcia (...)

 • Mandat na podstawie fotoradaru a egzekucja

  - przyjęcie w związku z tym mandatu karnego - jest jednoznaczna z rezygnacją nie tylko z prawa do rozpoznania sprawy przez sąd, lecz także z rezygnacją z prawa do (...)

 • Projekt o mandatach wójta, burmistrza i prezydenta miasta

  umyślnej. Ani skazanie przed uzyskanie mandatu, ani skazanie po uzyskaniu tego mandatu nie powodują wygaśnięcia mandatu do czasu uprawomicnienia się wyroku. Z kolei według ustawy (...)

 • Skazanie burmistrza prawomocnym wyrokiem a sprawowanie mandatu - opinia prawna

  Społecznych,  śmierci,  odwołania w drodze referendum,  odwołania wójta w trybie art. 96 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, (...)

 • Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  można odwołać się od mandatu. Kto może złożyć wniosek o uchylenie mandatu drogowego? każdy, kto dostał mandat i ma pewność, że dostał go niesłusznie, rodzic lub opiekun prawny (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  uzasadnia się z urzędu, chyba że ustawa stanowi inaczej.Art. 37. § 1. Protokół spisuje się z każdej czynności mającej istotne znaczenie dla sprawy, a w szczególności z rozprawy (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  rezygnacją nie tylko z prawa do rozpoznania sprawy przez sąd, lecz także z rezygnacją z prawa do zaskarżenia mandatu karnego. Postępowanie natomiast funkcjonariusza policji może (...)

 • Kontroli nie ma, promienie harcują...

  stacji pod kątem zgodności z przepisami (a nie po uruchomieniu, jak jest to obecnie) Co więcej, wyniki będą zgłaszane zarówno wojewódzkim inspektoratom ochrony środowiska, jak (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  wykonaniu przedawniają się z upływem roku. 2. Roszczenia z tytułu zwłoki w przewozie, która nie spowodowała ubytku lub uszkodzenia przesyłki, przedawniają się z upływem 2 miesięcy (...)

 • Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

  . Zgodnie z tymi przepisami mandat staje się prawomocny z chwilą uiszczenia grzywny funkcjonariuszowi (par. 2 powyższego artykułu), z chwilą pokwitowania odbioru przez ukaranego (par, 3) (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  możliwość dopuścił Sąd Najwyższy w orzeczeniu z dnia 29 czerwca 2010 r. (sygn. I KZP 8/2010). Z drugiej jednak strony nie można wymagać od właściciela przedsiębiorstwa, aby wiedział, (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  niego przestępstwa skarbowego określonego w § 1 pkt 1 ustaje z upływem 5 lat, a przestępstwa skarbowego określonego w § 1 pkt 2 - z upływem 10 lat od zakończenia tego okresu.§ (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  . U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94, z późn. zm.), z tym że rozwiązanie stosunku pracy za wypowiedzeniem następuje z końcem semestru. Art. 129. 1. Wykonywanie przez nauczyciela (...)

 • Wybieralność radnego a przestępstwo umyślne

  mieszkańców oraz mandatu radnego powiatu lub województwa, właściwa rada, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego, podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce (...)

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  : ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm.); ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Czy niezłożenie oświadczenia majątkowego powinno oznaczać utratę mandatu?

  czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta jest niezgodny z art. 31 ust. 3 Konstytucji i z art. 2 Konstytucji; 3. art. 24 h ust. 4 ustawy z dnia 8 marca (...)

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  można bagatelizować sprawy otrzymania mandatu. Przepisy są wprawdzie niejasne i można je kwestionować w postępowaniu przed sądem. Wiąże się to jednak z odmową przyjęcia mandatu. (...)

 • Uczestnictwo pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego połączenia się spółek

  związku z udziałem w pracach tych organów ma prawo do zwolnienia od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia na czas niezbędny do wykonania doraźnej czynności wynikającej (...)

 • Odprawa dla członka zarządu - opinia prawna

  pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. Jak wynika z art. 291 kodeksu pracy roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  , importowany towar nie został objęty żadną z procedur wymienionych w tym przepisie, a zatem obowiązek podatkowy z tytułu przedmiotowej transakcji powstanie zgodnie z art. 19 ust. 7 ustawy (...)

 • Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne

  strażnicy nakładali mandaty nawet po upływie 30 dni od ujawnienia wykroczenia. Było to niezgodne z obowiązującym wówczas prawem. – Takie praktyki stwierdzono w ponad 60 proc. skontrolowanych

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!!

  w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • dementi wobec postu ani kulozik

  ta pani szkaluje swoimi wypowiedziami moją osobę od dawna w jej tekście prawdą jest tylko zdanie o jej wykształceniu i umiejętnościach.Cała reszta (...)

 • KZK GOP- TAKA OSOBA TU NIE MIESZKA !!!

  Witam, moja sprawa wygląda tak że jakiś czas temu przyszło na mój adres pismo z KZKGOP że należy uiścić opłatę za przejazd bez ważnego biletu (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane