Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków.

  , bez podania przyczyny, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy, nie ponosząc kosztów związanych z odstąpieniem od umowy (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  rażąco wygórowaną i nieuzasadnioną karą za naruszenie postanowień umowy. Pośrednik w razie zawarcia umowy z jego pominięciem traci najczęściej dwukrotność prowizji - od (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  umówionej ceny stanowią wykonanie tej umowy. Obowiązek wydania rzeczy przez sprzedającego wiąże się także z ryzykiem utraty lub uszkodzenia rzeczy sprzedanej a także z przejściem (...)

 • Porada prawna na temat jak odstapic od umowy podpisanej z eurokioskiem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odstapic od umowy podpisanej z eurokioskiem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  umowy. Art. 761[1]. § 1. Agent może żądać prowizji od umowy zawartej po rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli - przy spełnieniu przesłanek z art. 761 - propozycję (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  nie wypowiedziała umowy w najbliższym terminie wypowiedzenia. Art. 385. § 1. W razie sprzeczności treści umowy z wzorcem umowy strony są związane umową. § 2. Wzorzec (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  rozpoczynającym się cyframi 04 30, z rozliczonymi składkami od podstawy wymiaru nie przekraczającej kwoty minimalnego wynagrodzenia oraz  z kodem tytułu ubezpieczenia rozpoczynającym (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  umowy o pracę zawartej na czas określony lub nieokreślony Zgodnie z kodeksem pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej (...)

 • Kodeks cywilny

  odpowiedzi na ofertę uzależniła jej przyjęcie od zgody oferenta na włączenie zastrzeżeń do umowy, a zgody tej niezwłocznie nie otrzymała. Art. 68[2].  Jeżeli przedsiębiorca otrzymał (...)

 • Kodeks pracy

  , gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem-ojcem wychowującym dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu z (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia marynarzy

  unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisanej w Berlinie dnia 14 maja 2003 r., wynagrodzenie otrzymywane z pracy najemnej, wykonywanej (...)

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  : ...................................................................) zł, co nie wyklucza możliwości dochodzenia przez Pracodawcę odszkodowania na zasadach ogólnych za szkodę przewyższającą wysokość (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  umowy, regulamin, wiąże drugą stronę, jeżeli został jej doręczony przed zawarciem umowy. Ta zmiana art. 384 § 1 polega więc na jasnym wysłowieniu zasady, że wzorzec umowy (do (...)

 • Leasing w podatku VAT

  rat leasingowych, a także niezależnie od długości okresu umowy, podatek VAT od umowy leasingu finansowego należny jest już w momencie dostawy. W praktyce oznacza to, że finansujący (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  samochodu na rzecz firmy wskazanej przez leasingobiorcę. Zgodnie z zapisami z umowie, firma leasingowa wypłaciła z tego tytułu leasingobiorcy kwotę 10.000 zł. Niezależnie od innych (...)

 • Co zrobić, jeśli umowa o dzieło jest niewłaściwie wykonywana?

  roszczenia o zwrot.   Kiedy przedawniają się roszczenia wynikające z umowy o dzieło? Zgodnie z art. 646 K.c., roszczenia wynikające z umowy o dzieło przedawniają (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  powyższe wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia, nie później jednak niż z upływem roku od dnia (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  . upływał z dniem 28 lipca 2007r. (termin biegł od dnia otrzymania uzasadnienia), natomiast termin dla Ewy L. upływał dopiero z dniem 23 lipca 2007 r. Sąd nie mógł uwzględnić (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  okresy ubezpieczenia (zamieszkania), to przyznane jej zostaną renty z każdego z tych państw. Wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  postępowanie zgodnie z uchwałą wstępnego zgromadzenia wierzycieli co do sposobu prowadzenia postępowania oraz wyboru rady wierzycieli, chyba że uchwała jest sprzeczna z prawem.2. Sprzeczność (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  , albo strony uzgodnią wcześniejszy termin rozwiązania umowy. Okres od dnia śmierci pracodawcy do dnia wygaśnięcia umowy o pracę albo dokonania ww. uzgodnienia albo rozwiązania umowy (...)

 • Przygotuj się na brexit

  również na firmy, które bezpośrednio nie handlują z partnerami brytyjskimi, lecz dostarczają wkładu (np. podzespołów) kontrahentom z UE handlującym z Wielką Brytanią. (...)

 • Jak uniknąć podwójnego opodatkowania? - opinia prawna

  poprzez umowy międzynarodowe (przeważnie bilateralne) o unikaniu podwójnego opodatkowania. W razie braku takiej umowy z którymś z państw podwójne opodatkowanie regulują odpowiednie (...)

 • Ustawa prawo wekslowe

  warunków dokonania protestu z powodu nieprzyjęcia, przewidzianych w ustępie poprzedzającym.Protest z powodu nieprzyjęcia zwalnia od przedstawienia do zapłaty i od protestu (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  uprawnienia do wykonywania wolnego zawodu związanego z przedmiotem działalności spółki, spółka ulega rozwiązaniu najpóźniej z upływem roku od dnia zaistnienia któregokolwiek z (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  lokalu, jak również związane z budynkiem/lokalem powierzchnie wyłączone z zakresu stanowiącego podstawę do ustalenia tej wysokości. W zakresie zasad obmiaru tak zdefiniowanej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

  ta cała cyfra+ to wyzyskiwacze... Nie dosyć że miałam umowe na rok, a przedłuzałam ją aż do 2 lat i po kilka miesięcy temu rozwiazałam umowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane