Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  krajach podatkowy numer identyfikacyjnyalbo chce zgłosić numer osobistego rachunku bankowego (choć nie ma takiego obowiązku).wypełnia rubryki i pola: 01, 02, 03, 04.1 - o ile posiada numer (...)

 • E-składka w 2018 r.

  bądź adres siedziby (o ile adres do korespondencji nie został podany). Jak sprawdzić, czy mój numer rachunku składkowego jest poprawny?  Możesz sprawdzić swój numer (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego za pozostały okres, zawierające imię, nazwisko i numer PESEL ojca dziecka albo serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, jeżeli nie nadano numeru PESEL, zaświadczenie (...)

 • Porada prawna na temat jak odnalezc numer nip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odnalezc numer nip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  innych transakcji. Pomimo tego, że Pan Wiśniewski posiada numer VAT-UE, numer ten został nadany jednie dla nabyć towarów. Pan Wiśniewski zamierza dokonywać również dostaw towarów do innych (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dodanej, i podał ten numer oraz swój numer unijny na fakturze stwierdzającej dostawę towarów (status dostawcy i nabywcy nie ma znaczenia jedynie przy dostawie nowych środków transportu); podatnik (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  do ewidencji podlegają:   1) firma przedsiębiorcy;   2) numer identyfikacji podatkowej (NIP);   3) oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  , obywatelstwo, numer PESEL) oraz prowadzonej przez niego działalności (forma organizacyjno-prawna, siedziba, numer REGON, organ rejestrujący). Zgłoszenie rozpoczęcia działalności do urzędu (...)

 • Wykazy podmiotów VAT

  ;(zgodnie z art. 96 ust. 9h-j). Jak przeszukiwać wykazy?  Informacje w wykazach można wyszukiwać według numeru NIP lub fragmentu nazwy wyszukiwanego podmiotu. Fragment nazwy musi zawierać (...)

 • PL przed NIP

  ) prawidłowy numer NIP (bez PL), a jedynie na pieczątce miał numer NIP z dodatkiem PL. W takiej sytuacji nie powinno to być kwestionowane przez organy podatkowe, nie ma też konieczności (...)

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  aktualizacyjnego. Zarówno zgłoszenie identyfikacyjne jak i zgłoszenie aktualizacyjne dokonywane jest na specjalnym druku NIP – 1, dostępnym w urzędach skarbowych. Do zgłoszenia identyfikacyjnego (...)

 • Niewłaściwy numer NIP

  zakresie wystąpienia do Urzędu Skarbowego o numer NIP dla spółki. Nadal spółka posługuje się NIP męża oraz składa deklaracje VAT-7 z tym numerem. Jakie czynności prawne i podatkowe (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ;rym wpisze własne dane identyfikacyjne, tj. numer PESEL i NIP lub NIP, REGON i PESEL (jeśli wspólnik prowadzi również odrębną działalność gospodarczą, inną niż prowadzona (...)

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  . Będzie to widoczne na wydruku sprawozdania wygenerowanym przez system UZP. Do czego służy numer referencyjny nadany przez system UZP?Numer referencyjny jest nadawany automatycznie w momencie przesłania

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  był dostęp do kont bankowych, wygasały decyzje takie jak koncesje czy zezwolenia, wygasał NIP i występowały ograniczenia w posługiwaniu się firmą zmarłego, a także trudności (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  numerem NIP, o którego nadanie należy wtedy wystąpić za pomocą formularza NIP-7. Działalność nierejestrowaną można prowadzić z przerwami (np. kilka miesięcy świadczenia usług i (...)

 • Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą

  identyfikacji podatkowej (zwane "NIP"). Numer NIP (jeden na całe życie) otrzymuje podatnik, a ponieważ podatnikiem w Polsce (przykładowo podatnikiem podatku od spadków i darowizn) może (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP

  , wydaje duplikat decyzji o nadaniu NIP. Natomiast zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy, na wniosek zainteresowanego naczelnik urzędu skarbowego obowiązany jest do potwierdzenia faktu nadania NIP podmiotowi

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  dostawcy towarów, wydaje się, że wystawca faktury może w tym zakresie wystawić fakturę korygującą, w której wprowadzi nadany mu numer NIP UE. Generalnie korygowanie danych związanych z NIP-em (...)

 • Od 1 lipca nie musimy wyrabiać NIP

  miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail. Nowe przepisy ułatwią życie również przyszłym przedsiębiorcom. Zdobędą oni numer NIP znacznie szybciej niż obecnie. Aktualnie (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  ochronie konkurencji i konsumentów,g) wzmiankę o wykonywaniu działalności gospodarczej z innymi podmiotami na podstawie umowy spółki cywilnej, h) numer NIP;2) (skreślony)2a) w przypadku

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  zagranicznego również nazwę i adres oddziału, numer identyfikacji podatkowej (NIP) poprzedzony kodem PL, a także określenie rodzaju, kodu CN i ilości nabytego paliwa. Od 1 sierpnia 2016 (...)

 • Aneks do umowy najmu

  Firma, która wynajmuje ode mnie lokal, zmieniła swój NIP. Dowiedziałam się o tym dopiero jak przysłali mi stos faktur - korekt dotyczących nowego NIP (za 4 miesiące wstecz). Czy firma (...)

 • Jakie wymogi dotyczą hipermarketów?

  zamieszkania;  numer w rejestrze przedsiębiorców lub Ewidencji Działalności Gospodarczej;  numer identyfikacji podatkowej (NIP);  wskazanie przedmiotu działalności (...)

 • Ostatnia chwila na uzupełnienie wpisu w KRS!

  przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym mają obowiązek uzupełnić wpis o numer identyfikacji podatkowej (NIP). Od 1 stycznia 2007 podmioty te mają obowiązek podawać ten numer (...)

 • Kasy on-line - kiedy i jak je stosować?

  : napis „PARAGON FISKALNY”, dane sprzedawcy i jego NIP oraz centralnie umieszczone logo fiskalne i numer unikatowy kasy rejestrującej. Dokument, który nie zawiera danych wymienionych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane