Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  samotnie wychowującą dziecko. Do tego limitu nie wlicza się  dochodów zwolnionych od podatku dochodowego (np. alimentów, stypendiów do 2.200 zł) i renty rodzinnej. Pamiętaj, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  od dochodów pracownika w sposób określony w art. 32 ust. 3, d) nie otrzymuje świadczeń pieniężnych od organu zatrudnienia lub od biura terenowego Funduszu Gwarantowanych (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  dochodowym od osób fizycznych.Poz. 108 wypełniają zatem podatnicy, którzy:1.   skorzystali z odliczeń od podatku z tytułu wydatków poniesionych na własne (...)

 • Porada prawna na temat jak odliczyc dziecko od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak odliczyc dziecko od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak obliczyć ulgę na dziecko? - PIT 2014

  orzeczony został rozwód albo separacja, lecz nadal oboje posiadają prawa rodzicielskie, odliczenie przysługuje temu, u którego dziecko faktycznie zamieszkuje. Jeżeli przez część roku (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  rodzicami i dziećmi), ustawa przewiduje kwotę zwolnioną od podatku w wysokości 9637 zł, liczoną w ciągu 5 lat od ostatniego nabycia. Stawka podatku od umowy pożyczki wynosi (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  wyżej, odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga. W drugim przypadku należy jednak pamiętać, by nie przekroczyć limitu ulgi, który przysługuje (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  przysługuje, jeżeli pełnoletnie dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko. Zmiana ta powoduje, że w przypadku gdy niepełnoletnie dziecko, (...)

 • Ulga na dziecko pracujące za granicą

  dochodów osiągniętych w Polsce, ale mówi generalnie o dochodach i dochodach wolnych od podatku dochodowego. Zatem, jeśli dochody dziecka osiągnięte w Wielkiej Brytanii nie były zwolnione od (...)

 • Darowizna dla bratanka

  nastąpiło odpłatne zbycie. Warto przeczytać również następujące porady: Ulga mieszkaniowa w podatku od spadków i darowizn Jak zachować ulgę mieszkaniową w podatku (...)

 • Podatek od darowizny rodziców dla dziecka

  spadków i darowizn. Podatnicy podatku od spadków i darowizn są zobowiązani do składania zeznań podatkowych. Zeznania podatkowe należy składać właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane