Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  nie zapłacił którejkolwiek z rat, na jakie został rozłożony podatek lub zaległość podatkowa wraz z odsetkami za zwłokę, terminem płatności podatku lub zaległości (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości uzyskanych refundacji od dnia otrzymania pierwszej refundacji, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty.  Bezrobotni (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  , że dana rodzina będzie wypłacane środki marnotrawiła i w związku z tym dokonać od razu zmiany formy wypłaty z pieniężnej na formę rzeczową lub opłacenie usług.  W związku (...)

 • Porada prawna na temat jak obliczyc podatek wraz z odsetkami od sprzedazy mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak obliczyc podatek wraz z odsetkami od sprzedazy mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Przyjemny dodatek do wszelkich korzyści związanych z posiadaniem książeczki mieszkaniowej stanowi fakt, iż od zgromadzonych na niej środków nie jest pobierany podatek od (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  nabycie. Od podatku obliczonego od łącznej wartości nabytych rzeczy i praw majątkowych potrąca się podatek przypadający od opodatkowanych poprzednio nabytych rzeczy i praw majątkowych. (...)

 • Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn

  zabezpieczonego hipoteką kredytu mieszkaniowego wraz z odsetkami (art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od spadków i darowizn).  Na czym polega zwolnienie od podatku (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  zobowiązań dłużnika wraz z odsetkami i terminami ich płatności, daty wystawienia bankowego tytułu egzekucyjnego, czynności bankowej, z której wynikają dochodzone roszczenia, (...)

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  1983 r. od spadków i darowizn (Dz.U. nr 45, poz. 207), dalej u.p.s.d., zgodnie z którą podatek od darowizny od wartości powyżej 20 556 zł ponad kwotę wolną od (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Jeżeli z dowodów zgromadzonych w toku postępowania podatkowego wynika potrzeba uzupełnienia tych dowodów lub ich porównania z informacjami pochodzącymi z banku, bank jest obowiązany (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  podatek od przychodu (którego nie łączy się z przychodami/dochodami z innych źródeł), ustala się w formie ryczałtu w wysokości 10% uzyskanego przychodu. Podatek ten (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane