Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  . Nie jest to jednak jedyny sposób na wymeldowanie osoby, która w danym miejscu już nie przebywa. Wymeldowanie z urzędu Zgodnie z artykułem 15 ustęp 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach (...)

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  . Należy więc przedstawić w odpowiednim, z uwagi na miejsce położenia lokalu, wydziale meldunkowym gminy wniosek o dokonanie wymeldowania osoby wraz z dziećmi. Wniosek ten powinien zawierać (...)

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  zarobki rodziców), jakie mogą zapewnić im rodzice. Ostateczne rozstrzygnięcie należy do sądu opiekuńczego, który bierze pod uwagę wszystkie wymienione czynniki.Jeśli chodzi o wniosek (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac wniosek o wymeldowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek o wymeldowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymeldowanie

  domu (50%), w którym ja mieszkam (moje 50%). Jak praktycznie i realistycznie dokonać wymeldowania? Jak i co można zrobić, jeśli były mąż nie chce dokonać podziału domu i nie chce nawet o (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  z przepisami prawa o aktach stanu cywilnego, zastępuje wymeldowanie osoby zmarłej.     Podstawa prawna Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (...)

 • Opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  , na podstawie którego zajmuje (czy zajmował lokal). Prosimy również o zapoznanie się z: Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego i (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  powyższe przesłanki zostały spełnione, żona będzie mogła wymeldować męża składając odpowiedni wniosek w organie gminie. Wówczas wymeldowanie zostanie dokonane. Inaczej natomiast (...)

 • Podstawy wymeldowania osoby z mieszkania

  od wnioskodawcy wypełnionego wniosku o wymeldowanie. wymeldowanie, obowiązek meldunkowy, zameldowanie, administracja, mieszkanie

 • Wymeldowanie na wniosek

  mieszkanie, jednak się nie wymeldował. Złożyłam wniosek do Urzędu o jego wymeldowanie "z urzędu". Mam jednak obawy, że "mój" lokator przebywa w areszcie. Czy Urząd może mi odmówić (...)

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  ? Jeżeli ma Pani prawo do lokalu mieszkalnego, może wystąpić Pani do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu gminy o wymeldowanie męża. Ustawa o ewidencji ludności i (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane