Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  też, po zasięgnięciu wszystkich informacji w urzędzie gminy, trzeba dobrze skalkulować wszystkie za i przeciw, przed podjęciem decyzji o wykupie lokalu komunalnego. Jak korzystanie (...)

 • Czy możesz wykupić mieszkanie od swojego zakładu?

  wiele lat, mieszkanie. Niemniej jednak zawsze mogą złożyć wniosek o wykup, który może, ale nie musi być uwzględniony. Jeżeli przedsiębiorstwo uzna ten wniosek za zasadny, może (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  Panią o możliwości zakupu mieszkania było w rzeczywistości zawiadomieniem o przysługującym Pani prawie pierwszeństwa, a nie ofertą sprzedaży tej nieruchomości. Warto też wskazać, (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac wniosek o wykup mieszkania komunalnego z gminy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek o wykup mieszkania komunalnego z gminy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  .    Jak bezpiecznie złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” online?  Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: (...)

 • Kodeks wyborczy

  art. 21a ust. 2a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Zgodnie z powołanym przepisem, przez powierzchnię użytkową mieszkania (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  zawodowej do czasu ponownego zdania egzaminu z wynikiem pozytywnym;  5) pozbawienie licencji zawodowej z możliwością ubiegania się o ponowne jej nadanie po upływie (...)

 • Zamiana

  członkiem żadnej spółdzielni) i nie stracę do niego prawa jak do mieszkania komunalnego, będę mogła nim dysponować np. wynająć? Należy rozróżnić pojęcia mieszkania (...)

 • Przydział lokalu komunalnego

  przydział mieszkania są skuteczne? Czy jeżeli procedura przydziału mieszkań jest ściśle określona to czy uznaniowe opiniowanie wniosków o przydział mieszkania nie jest sprzeczne z (...)

 • Wypowiedzenie najmu przez gminę

  mieszkania gminie, aby mogło być przeznaczone do wykupu. Jak wspomniałam wcześniej w moich pytaniach rada miasta nie wyraziła zgody na wykup, a komenda pozbyła się mieszkania, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane