Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  udzielić urlopu wychowawczego w terminie wskazanym przez pracownicę, po warunkiem, że wniosek o udzielenie urlopu został przez nią złożony, co najmniej na dwa tygodnie (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  pracodawca udziela urlopu wychowawczego na czas nie dłuższy niż do końca okresu, na jaki została zawarta umowa; W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  urlopu rodzicielskiego, niezależnie od tego, który z rodziców dziecka występuje o wypłatę zasiłku macierzyńskiego, jest wystąpienie do pracodawcy z wnioskiem o udzielenie (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac wniosek o udzielenie zaleglego urlopu wypoczynkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek o udzielenie zaleglego urlopu wypoczynkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  . Konsekwencje niewykorzystania urlopu - ekwiwalent pieniężny W razie niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy, powołania (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, złożenie wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego, a po jego wykorzystaniu, wnoszenie o udzielenie urlopu wychowawczego. (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  podstawie umowy o pracę wynosi 18 dni roboczych.§ 3. Skazany w okresie urlopu wypoczynkowego lub zwolnienia od pracy, o których mowa w § 1 i 2, korzysta z uprawnień do: 1) (...)

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  Sądem swojej racji) nie można mieć pewności co do skuteczności tego rozwiązania. Przy braku uprawnienia pracownika do jednostronnego decydowania o terminie wykorzystania urlopu wypoczynkowego, (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  . uczestnictwo w posiedzeniach rady pedagogicznej. Jeżeli nauczyciel korzysta z urlopu dla poratowania zdrowia przez cały rok, to nie będzie mu przysługiwać prawo ubiegania się o udzielenie (...)

 • Urlopy bezpłatne

  wniosek o udzielenie urlopu bezpłatnego? Wniosek pracownika nie musi zawierać uzasadnienia, jednak powinien wskazywać czas trwania urlopu.   Czy pracodawca ma obowiązek (...)

 • Kto decyduje o wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego - opinia prawna

  wyroku Sąd Najwyższy podkreśla, że w takiej sytuacji samo zawiadomienie pracodawcy o rozpoczęciu zaległego urlopu wypoczynkowego nie usprawiedliwia nieobecności pracownika w pracy. Plan (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane