Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  mieszkaniowy o wystąpieniu zaległości, o których mowa w art. 7 ust. 11, obejmujących pełne 2 miesiące. W razie niedopełnienia tego obowiązku pobierający zwraca organowi przyznającemu (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  metrów kwadratowych w mieszkaniu. Jednostką odpowiedzialną za rozpatrzenie wniosku o dodatek jest urząd gminy właściwy według miejsca zamieszkania. Kto w ogóle może starać się (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  .    Jak bezpiecznie złożyć wniosek o „Rodzina 500 plus” online?  Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac wniosek o dodatek mieszkaniowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac wniosek o dodatek mieszkaniowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  jeszcze o tym, iż nie mogła ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Ustawodawca wskazuje wiele tytułów prawnych jako podstawę do ubiegania się o taki dodatek. Być (...)

 • Dodatek energetyczny - jak otrzymać świadczenie w 2015 roku?

  konieczności złożenia w maju wniosku o przyznanie świadczenia na kolejny rok. Dotychczasowo wydane decyzje obowiązywały jedynie do kwietnia 2015. Komu przysługuje dodatek energetyczny Dodatek (...)

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  o dodatek mieszkaniowy urodziło mi się dziecko czy zalicza się je do wniosku o dodatek mieszkaniowy? Czy mogę otrzymać odmowę przyznania dodatku? Zagadnienia związane (...)

 • Wstrzymanie wypłaty dodatku mieszkaniowego

  ciągu 3 miesięcy od wydania decyzji o wstrzymaniu wypłaty dodatku mieszkaniowego. Jest to norma bezwzględnie obowiązująca, o czym świadczy zwrot „decyzja wygasa”, a więc fakt wygaśnięcia

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  termin zawity w artykule "Gdy Twoje prawo wygasło, czyli o tym czym jest termin zawity?" ) 90 dni od uzyskania możliwości ubiegania się o premię gwarancyjną, o których (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego

  zużycia. Najemca w tej chwili przyniósł mi do podpisania wniosek o dodatek mieszkaniowy. Wniosek zawiera dane niezgodne z prawdą (dotyczy to wynagrodzenia - ujawnienie tylko (...)

 • Przyczyny odmowy dodatku mieszkaniowego

  za daną osobę liczą, mówię tu i wodzie i świetle, a do dodatku nie chcą zaliczyć. Matkę zameldowałem zanim złożyłem wniosek o dodatek mieszkaniowy. Odwołałem się do Samorządowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane