Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  użycia podpisu kwalifikowanego)? ZEZNANIA ZA 2008 R. - PIT-37 ZEZNANIA ZA 2009 R. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 Zeznania za 2010 r. - (...)

 • Korektę "papierowego" zeznania PIT można złożyć online

  korygowanego zeznania załączniku ORD-ZU). Korekty nie można złożyć w trakcie postępowania podatkowego lub kontroli podatkowej (w zakresie objętym postępowaniem lub kontrolą). Korekty (...)

 • PIT 2011. Jak poprawić błędy w rozliczeniu?

  papierze. Nie warto czekać, bo będą kłopoty Stosunkowo długi czas na złożenie korekty nie powinien skutkować tym, że będziemy z tym zwlekać. Jak już pisaliśmy – najlepiej poprawić (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac uzasadnienie korekty zeznania pit

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac uzasadnienie korekty zeznania pit, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pomyliłeś się w PIT? Złóż korektę

  złożenie korekty. Nie wystarczy jednak, że wpiszemy prawidłowy numer NIP, podpiszemy zeznanie i wyślemy do urzędu. Musimy wypełnić cały PIT ponownie, a nie tylko rubryki, które poprawiamy. (...)

 • Korekta rocznego zeznania PIT. Wspólne rozliczenie małżonków nie jest możliwe

  można także użyć w sytuacji, gdy pierwotnie składaliśmy papierowy PIT (i odwrotnie – możliwe jest złożenie papierowej korekty, gdy wcześniej składaliśmy PIT elektronicznie). Jeśli (...)

 • Jak przekazać 1% podatku za 2017 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego?

  kwotę 1% podatku z zeznania pierwotnego (a nie z korekty tego zeznania). Ewentualną różnicę pomiędzy podatkiem wykazanym w zeznaniu pierwotnym i korekcie, a mającą wpływ na wysokość (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  z uwagi na miejsca zameldowania) moje i małżonki to PIT-36 lub PIT-37 wraz z załącznikiem PIT-D, który to w zeznaniach za lata 2001 - 2004 załączany był do mojego zeznania podatkowego. (...)

 • Korekta zeznania podatkowego

  one prowadzone w trybie Ordynacji podatkowej, lecz nie są tożsame z kontrolą podatkową, a zatem nie są przeszkodą do dokonania korekty deklaracji. Warunkiem skuteczności korekty dokonanej przez

 • Ważne zmiany w PIT

  pracy) nie będzie odliczał ulgi prorodzinnej od podatku przy rocznym obliczaniu podatku w zeznaniu PIT-40 (art. 37 ust. 1a pkt 4 ustay o PIT).Opodatkowanie dochodów z innych źródełZryczałtowany (...)

 • Pięć lat na skorzystanie z pominiętej ulgi

  , powinien złożyć nowy, prawidłowo wypełniony druk np. PIT-37 i dołączyć do niego pisemne uzasadnienie korekty. Należy także pamiętać aby zaznaczyć, że składany formularz stanowi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane