Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawa ma pacjent?

  kalendarzowego możesz trzykrotnie i bezpłatnie zmienić swoją decyzję.W ramach podstawowej opieki zdrowotnej masz prawo do badania oraz porady lekarskiej bez skierowania, w tym do nocnej (...)

 • Kto może dostać rentę z tytułu niezdolności do pracy?

  osobie zainteresowanej przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do komisji lekarskiej Zakładu w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego orzeczenia. Sprzeciw można wnieść (...)

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy?

  zgłoszenia wniosku o świadczenie. Czy orzeczenie orzecznika ZUS ma charakter ostateczny? Oczywiście, że nie. Od orzeczenia lekarza orzecznika osobie zainteresowanej przysługuje sprzeciw (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw od orzeczenia do komisji lekarskiej zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw od orzeczenia do komisji lekarskiej zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika

  ? Czy może na podstawie orzeczenia komisji zostanie wydana decyzja ZUS, od której wnioskodawca będzie mógł się odwołać do sądu? Czy sprzeciw od orzeczenia (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, pod warunkiem, że orzeczenia te nie utraciły ważności.  Orzeczenia o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  orzeczenia lekarz orzecznik Zakładu. Od orzeczenia lekarza orzecznika osobie zainteresowanej przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, w ciągu 14 dni (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  Ubezpieczeń Społecznych. 4. Od orzeczenia lekarza orzecznika ubezpieczonemu przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w terminie (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  mających wpływ na prawo do renty, dokonuje w formie orzeczenia lekarz orzecznik ZUS (a w razie zgłoszenia sprzeciwu wobec orzeczenia lekarza orzecznika ZUS - komisja lekarska (...)

 • Zmiany w zasiłkach, czyli ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego znowelizowana

  niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego – tak jak dotychczas. Dodano jednak do tego katalogu osobę (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  wydał zaskarżone zarządzenie, 7) brał udział w wydaniu orzeczenia, które zostało uchylone, 8) 9) brał udział w wydaniu orzeczenia, co do którego wniesiono sprzeciw, 10) prowadził (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  możliwości złożenia dokumentów: zanieś do ZUS, wyślij pocztą. Dane i informacje o niani, które - oprócz umowy aktywizacyjnej - będą potrzebne do zgłoszenia (...)

 • Czy każdy, kto jest chory, dostanie rentę?

  możliwość odwołania się?Tak. Od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS można wnieść sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, w ciągu 14 dni od doręczenia (...)

 • Kiedy może zostać orzeczona niezdolność do pracy? (stan prawny do 1 stycznia 2004 r.)

  orzecznika osobie zainteresowanej przysługuje sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, zwanej dalej „komisją lekarską”, w ciągu 14 dni od dnia doręczenia tego (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne (zasiłek rehabilitacyjny) - Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne?

  ZUS wniosku wynosi 60 dni od daty wpływu do ZUS kompletnego wniosku o świadczenie rehabilitacyjne, a w przypadku badania przez komisję lekarską 30 dni od daty wydania orzeczenia. Świadczenie

 • Kodeks wyborczy

  Senatu i do Parlamentu Europejskiego - odcisk pieczęci okręgowej komisji wyborczej;  3)   do rad i wyborów wójta - odcisk pieczęci terytorialnej komisji (...)

 • Dla kogo renta socjalna?

  świadczenia.  Jeżeli wnioskodawca nie zgadza się z orzeczeniem lekarza orzecznika — może złożyć sprzeciw do komisji lekarskiej ZUS. Ma na to 14 dni kalendarzowych (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  szczególny stanowi inaczej. Połowę opłaty pobiera się od sprzeciwu od wyroku zaocznego i od wniosku o uchylenie europejskiego nakazu zapłaty. Czwartą część opłaty pobiera się (...)

 • Ważne dla poborowych!

  : propozycje planu przeprowadzenia poboru na obszarze powiatu (miasta na prawach powiatu);  kandydatów do powołania do składu powiatowej komisji lekarskiej oraz do (...)

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  okolicznościach, o których mowa w ust. 1 i 2, orzeka lekarz orzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 4. Od orzeczenia lekarza orzecznika ubezpieczonemu przysługuje sprzeciw do (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  sędziego-komisarza sprzeciw co do uznania wierzytelności, a co do odmowy uznania - ten, któremu odmówiono uznania zgłoszonej wierzytelności.2. W tym samym terminie sprzeciw (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.

  określony czas od tamtej sprawy, można spróbować ponownie wystąpić do ZUS o stwierdzenie niezdolności do racy (wniosek o rentę, który skieruje Pana badania do (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  do zasiłku wskazuje płatnika składek zobowiązanego do naliczenia i wypłaty podwyższenia zasiłku. Jeżeli jednym z płatników zasiłku macierzyńskiego jest ZUS, do naliczenia (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  , gdy jest to niezbędne do ukończenia spraw w toku. § 2. W stosunkach wewnętrznych likwidatorzy są obowiązani stosować się do uchwał wspólników. Likwidatorzy ustanowieni przez sąd powinni (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  najmniej do pierwotnej wysokości. Art. 265. § 1. Obniżenie kapitału zakładowego zarząd zgłasza do sądu rejestrowego.§ 2. Do zgłoszenia obniżenia kapitału zakładowego należy (...)

 • Dla kogo Wojska Obrony Terytorialnej?

  służby wojskowej na podstawie orzeczenia właściwej komisji lekarskiej; Do pobrania: pobierz i wypełnij wniosek; wzór wypełnionego wniosku, ulotka 1 i ulotka 2. Podstawa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy.

  Uprzejmie proszę o poradę. W dniach 05.07.2000 r. i 31.06.2001 r. przeszedłem operację kręgosłupa szyjnego (schorzenie: dyskopatia, zwężenie kanału (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane