Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja komornicza - obowiązki dłużnika

  ; 1 k.p.c. do egzekucji z ruchomości komornik przystępuje przez ich zajęcie. Z kolei art. 848 precyzuje:  „Zajęcie ma ten skutek, że rozporządzenie ruchomością dokonane (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  powtórnego wydania przez prokuratora postanowienia o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu postępowania w wypadku, o którym mowa w art. 330 § 2, pokrzywdzony może w terminie miesiąca od (...)

 • Wartość zajętego przez komornika samochodu

  należy wyjaśnić na czym polega zajęcie ruchomości (w tym wypadku samochodu) i jakie konsekwencje wynikają z takiego zajęcia. Zgodnie z art. 845 kodeksu postępowania cywilnego do egzekucji (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skarga na czynności komornika

  dokonana. Dla osób trzecich z racji tego, iż one nie są zawiadamiane o czynnościach komornika, bieg terminu do wniesienia skargi na czynności komornika rozpoczyna się od (...)

 • Egzekucja a rozporządzenie zajętym majątkiem

  zakazu w przepisach), skutki jednak odniesie to takie jak powyżej. Poza tym warto, aby Pan pamiętał, iż w stosunku do ruchomości jak i nieruchomości nie zajętyvh może mieć (...)

 • Egzekucja komornicza

  nie nastąpiło. Co więcej bieg tego przedawnienia został przerwany przez skierowanie do komornika wniosku o egzekucję i do czasu zakończenia egzekucji przedawnienie nie biegnie. (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  zajęcie rzeczy jest skuteczne z chwilą otrzymania przez dłużnika zawiadomienia o zajęciu. Oznacza to, iż od chwili (od dnia), gdy otrzymuje Pani od komornika zawiadomienie o zajęciu (...)

 • wyrok niezaskarżalny

  uprawomocnieniu się został przekazany dalej do komornika. W trakcie prowadzenia egzekucji ( z wynagrodzenia i docelowo z nieruchomości) dłużnik wniósł sprzeciw (termin został mu przywrócony) (...)

 • Skarga na czynności komornika

  . Przedmiotem skargi na czynności komornika może być np. zajęcie ruchomości i odebranie zajętej rzeczy.  Warto przy tym wskazać, że komornik nie ma obowiązku badania uzyskanego (...)

 • Kiedy można żądać zabezpieczenia roszczenia? (ze zmianami od 5 lutego 2005 r.)

  wykonane i czy w ogóle nadaje się do wykonania. W związku z powyższym zabezpieczone mogą być na przykład roszczenia o zniesienie współwłasności, czy roszczenie o zapłatę. Kolejnym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane