Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Komornik właściwy przy zabezpieczeniu roszczenia

  wraz z wymagalnymi odsetkami.   Zabezpieczenie w postaci zajęcia udziałów w spółkach należy do komornika sądu właściwości ogólnej dłużnika, przeciwko któremu jest skierowane postępowanie (...)

 • Budowa drogi a nieuregulowany stan prawny

  zasiedzenia tej części przez gminę. budowa drogi, droga, zajęcie, wytyczenie, nieuregulowany stan prawny, zasiedzenie, postępowanie spadkowe

 • Odszkodowanie za zajęcie nieruchomości

  sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń. Gmina (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  może być podstawą do ograniczenia jej tej władzy. Nadużywanie władzy rodzicielskiej może polegać, m.in. na przekroczeniu granic prawa karcenia dziecka, zmuszaniu go do ciężkiej pracy, wychowywaniu (...)

 • Mylny przelew do odbiorcy

  rozważyć wniesienie skargi do Arbitra Bankowego, który rozstrzyga spory finansowe między bankiem a klientem. Warunkiem jest, by bank należał do Związku Banków Polskich lub by złożył oświadczenie, (...)

 • Apelacja od postanowienia sądu

  burmistrza oraz są nieuregulowane zaległe alimenty u komornika. W pouczeniu Sad wskazał o terminie 2 tygodniowej apelacji do tego samego sądu. Czy zaległości alimentacyjne ściągane (...)

 • Uprawnienie małżonka spadkodawcy do żądania przedmiotów urządzenia domowego

  dziedziczenia. Do roszczeń małżonka z tego tytułu stosuje się odpowiednio przepisy o zapisie zwykłym.  Małżonek może domagać się od pozostałych spadkobierców przeniesienia (...)

 • Wynagrodzenie konkubiny a alimenty

  Jestem w ósmym miesiącu ciąży. W lipcu br. sąd zasądził na moją rzecz alimenty w kwocie 600 zł. Mąż pracuje w kancelarii komornika. Dostarczył zaświadczenie o zarobkach z ostatnich 6 m-cy (...)

 • Błędne oznaczenie strony w prawomocnym wyroku

  . Postanowienie sądu stało się więc prawomocne. Problem w tym, że dostawca raczej nie wiedział o tym, że prowadzona działalność pod nazwą H. należy do mojej żony, a nie do mnie, (...)

 • Prawo autorskie do zdjęć z II wojny światowej

  (ruchomości). Może Pan te zdjęcia rozpowszechniać - publikować na stronie internetowej, pokazać na wystawie itp. Z drugiej strony inne osoby mogą również rozpowszechniać czy nawet sprzedawać (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane