Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zajęcie minimalnego wynagrodzenia za pracę

  przypadku świadczeń alimentacyjnych komornik może dokonać potrącenia z wynagrodzenia za prace do wysokości 3/5 tego wynagrodzenia. praca, wynagrodzenie, minimalne, zajęcie, potracenie, roszczenie, (...)

 • Zajęcie środków pieniężnych na poczet długu

  przeznaczeniu środków na wypłatę wynagrodzenia członkom zarządu nie ma żadnego znaczenia, gdyż jest sprzeczny z interesem wierzycieli. koszty, egzekucja, zajęcie, wynagrodzenie, rachunek bankowy

 • Termin zapłaty zwiększonych alimentów

  Jestem po pierwszej sprawie o alimenty na małoletniego syna. Sprawa została odroczona na 2 miesiące na wniosek męża, który zakwestionował moje zaświadczenie z pracy o zarobkach. Sąd zwróci (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzeciw na urzędowym formularzu

  należy, iż warunek ten odnosi się jedynie do tych spraw, w których ustawa nakazuje wnoszenie pozwów na urzędowych formularzach, jak również spraw rozpatrywanych w postępowaniu uproszczonym. (...)

 • Darowizna firmy żonie

  z art. 2 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów podlegających przepisom o podatku od spadków (...)

 • Definicja podzielnego i niepodzielnego świadczenia

  , że świadczenie rzeczy oznaczonej co do tożsamości jest zawsze niepodzielne. Bez względu na to, czy chodzi o umowę o roboty budowlane czy umowę o dzieło, wykonywanie oczyszczalni (...)

 • Egzekucja zbywanej wierzytelności

  skutecznie złożyć do komornika wniosek egzekucyjny na podstawie tytułu wykonawczego z klauzulą na jego rzecz? Chodzi nam o to aby nieruchomość była zajęta z wniosku zbywcy do (...)

 • Uzależnienie wniosku o skazanie bez rozprawy, od dokonania w nim zmian przez sąd

  zmian przez sąd. Zmiany te mogą dotyczyć zarówno kary (jej rodzaju, wymiaru, warunkowego zawieszenia wykonania kary aresztu), jak i środków karnych (rodzaju, wysokości). Zmian, zgodnie (...)

 • Skutki naruszenia wyłączności znaku towarowego

  usunięcie znaków nie będzie możliwe - zniszczenie tychże materiałów i dokumentów. Jeżeli chodzi o urządzenia, które zostały użyte do naruszenia prawa ochronnego (...)

 • Bieg przedawnienia w wypadku dopozwania

  Powód pozwał do zapłaty za faktury nieodpowiednią osobę. Sąd wydał nakaz zapłaty. Pozwany wniósł sprzeciw przeciwko nakazowi oraz wykazał, że nie jest odpowiednią stroną w sprawie. Powód (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane