Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niewykonanie wyroku sądowego

  polegających na świadczeniu rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku i w stosunku do czynności, którą może za dłużnika wykonać także inna osoba. W wypadku jednak, gdy wyrok zobowiązuje (...)

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  dostałem z gminy, na terenie której leży nieruchomość, zawiadomienie o egzekucji należnego podatku od nieruchomości za lata 2006/2007 w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Zwróciłem się do (...)

 • Zakup środka trwałego z upadającej firmy

  Firma zgłasza wniosek do sądu o upadłość. Wszystkie dobra należące do firmy zostały przed zgłoszeniem wycenione w formie "urzędowej" przez biegłego, zarówno te o wartości (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dyrektywa w sprawie odpadów: Mniej śmieci, więcej recyklingu

  strumieni odpadów.Komisarz Dimas przyznał podczas debaty w Parlamencie, że do tych celów bardzo trudno było przekonać rządy państw członkowskich. Odnosząc się do zarzutów (...)

 • Zarachowanie na odsetki

  zaległych odsetek (o ile takie odsetki powstały), pomimo wskazania przez dłużnika, który z długów chce zaspokoić. Przyjęcie pokwitowania wyłącza uprawnienie dłużnika do zmiany (...)

 • Bezskuteczność zniesienia wspólności majątkowej

  stosunku do wierzycieli, którzy nie wiedzieli o zawarciu umowy majątkowej małżeńskiej, a także w przypadku, gdy taka umowa została zawarta po tym, jak powstała wierzytelność należy (...)

 • Straty ciepła na węźle

  tygodni od doręczenia nakazu zapłaty może Pani, a także inni lokatorzy, zaspokoić roszczenie w całości albo wnieść w tym terminie sprzeciw do sądu, który wydał nakaz zapłaty. spółdzielnia, (...)

 • Sprzedaż auta poleasingowego

  używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej pół roku po nabyciu prawa do rozporządzania tymi towarami jak właściciel.Zatem, aby uniknąć opodatkowania (...)

 • Zwrot rzeczy zajętych przez Policję

  on zatrzymany jako dowód w sprawie (aż do zakończenia postępowania sądowego). Art. 44 § 2 kodeksu karnego pozwala sądowi orzec przepadek przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do (...)

 • Kara za prowadzenie inwestycji bez pozwolenia

  do opisanego przypadku przede wszystkim za wybudowanie obiektu budowlanego bądź budowę jego lub jego części bez wymaganego pozwolenia na budowę albo zgłoszenia, jak też pomimo wniesienia sprzeciwu

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane