Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie od małoletniego

  sprawcy? Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie stwierdzonego wyrokiem sądu następuje po 10 lat. Bieg tego terminu można przerwać wnosząc ponownie do komornika o wszczęcie (...)

 • Samowola współwłaściciela

  zaboru mienia (kradzież) wchodzącego w skład wspólnoty majątkowej małżeńskiej niezbędne jest jednak ustalenie, że sprawca, zabierając samowolnie i sprzedając ruchomości należące do (...)

 • Uniemożliwienie kontaktu ojca z dzieckiem

  władzę drugiego do określonych obowiązków i uprawnień do osoby dziecka. Sąd rozwodowy może także orzec ograniczenie władzy rodzicielskiej, jej przywrócenie, jeżeli małżonkowie (jedno (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja przedawnionego tytułu wykonawczego

  organu egzekucyjnego, zarzut przedawnienia roszczenia stwierdzonego prawomocnym tytułem należy do zarzutów o charakterze materialnoprawnym. postępowanie egzekucyjne, tytuł wykonawczy, przedawnienie, (...)

 • Utrata uprawnień przedstawiciela ustawowego

  zmieniła się osoba uprawniona do odbioru świadczeń wyegzekwowanych przez komornika. W momencie składania wniosku o wszczęcie egzekucji jego ojciec był jak najbardziej uprawniony (...)

 • Przedawnienie roszczenia z wyroku sądowego

  We wrześniu 1997 roku uzyskałem prawomocny wyrok sądowy przeciwko dłużnikowi. W styczniu 1998 roku skierowałem sprawę do komornika o egzekucję należności. Egzekucja okazała się bezskuteczna, (...)

 • Zrzeczenie się praw do majątku wspólnego

  wchodzącym w skład majątku wspólnego na rzecz majątku odrębnego drugiego małżonka. Dopuszczalne jest więc zawarcie umowy w wyniku której nieruchomość wejdzie do Pana majątku odrębnego. O (...)

 • Czy wspólnocie mieszkaniowej przysługują szczególne środki prawne względem właściciela lokalu, który długotrwale zalega z opłatami na jej rzecz?

  wytoczenie powództwa o sprzedaż lokalu w drodze licytacji z jednoczesnym pozwem o zapłatę wraz z wnioskiem o zabezpieczenie dochodzonego roszczenia poprzez jej zajęcie (...)

 • Zmiana alimentów zasądzonych wyrokiem

  chwili skierować wniosek do komornika o egzekucje alimentów na rzecz dzieci. Jeżeli Pani zdaniem sąd zasądził alimenty opierając się na wadliwych ustaleniach co do możliwości (...)

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu

  się bieg 10-letniego terminu przedawnienia. W tym czasie wierzyciel przystąpi do egzekucji roszczenia lub w inny sposób postara się o stwierdzenie bezskuteczności egzekucji. Po wykazaniu, że (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane