Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana alimentów zasądzonych wyrokiem

  chwili skierować wniosek do komornika o egzekucje alimentów na rzecz dzieci. Jeżeli Pani zdaniem sąd zasądził alimenty opierając się na wadliwych ustaleniach co do możliwości (...)

 • Czy stać nas na kolejny dzień wolny od pracy?

  budzi sprzeciw organizacji zrzeszających pracodawców jak i sprzeciw samych pracodawców. Szacuje się bowiem, że straty dla gospodarki sięgną 4 – 5 mld PKB. Przypomnijmy, (...)

 • Przedawnienie odpowiedzialności zarządu

  się bieg 10-letniego terminu przedawnienia. W tym czasie wierzyciel przystąpi do egzekucji roszczenia lub w inny sposób postara się o stwierdzenie bezskuteczności egzekucji. Po wykazaniu, że (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Niewykonanie wyroku sądowego

  polegających na świadczeniu rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku i w stosunku do czynności, którą może za dłużnika wykonać także inna osoba. W wypadku jednak, gdy wyrok zobowiązuje (...)

 • Fikcyjna umowa sprzedaży

  dostałem z gminy, na terenie której leży nieruchomość, zawiadomienie o egzekucji należnego podatku od nieruchomości za lata 2006/2007 w kwocie ponad 20 tysięcy złotych. Zwróciłem się do (...)

 • Zakup środka trwałego z upadającej firmy

  Firma zgłasza wniosek do sądu o upadłość. Wszystkie dobra należące do firmy zostały przed zgłoszeniem wycenione w formie "urzędowej" przez biegłego, zarówno te o wartości (...)

 • Dyrektywa w sprawie odpadów: Mniej śmieci, więcej recyklingu

  strumieni odpadów.Komisarz Dimas przyznał podczas debaty w Parlamencie, że do tych celów bardzo trudno było przekonać rządy państw członkowskich. Odnosząc się do zarzutów (...)

 • Zarachowanie na odsetki

  zaległych odsetek (o ile takie odsetki powstały), pomimo wskazania przez dłużnika, który z długów chce zaspokoić. Przyjęcie pokwitowania wyłącza uprawnienie dłużnika do zmiany (...)

 • Straty ciepła na węźle

  tygodni od doręczenia nakazu zapłaty może Pani, a także inni lokatorzy, zaspokoić roszczenie w całości albo wnieść w tym terminie sprzeciw do sądu, który wydał nakaz zapłaty. spółdzielnia, (...)

 • Bezskuteczność zniesienia wspólności majątkowej

  stosunku do wierzycieli, którzy nie wiedzieli o zawarciu umowy majątkowej małżeńskiej, a także w przypadku, gdy taka umowa została zawarta po tym, jak powstała wierzytelność należy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane