Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Bezskuteczność zniesienia wspólności majątkowej

  stosunku do wierzycieli, którzy nie wiedzieli o zawarciu umowy majątkowej małżeńskiej, a także w przypadku, gdy taka umowa została zawarta po tym, jak powstała wierzytelność należy (...)

 • Sprzedaż auta poleasingowego

  używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej pół roku po nabyciu prawa do rozporządzania tymi towarami jak właściciel.Zatem, aby uniknąć opodatkowania (...)

 • Zwrot rzeczy zajętych przez Policję

  on zatrzymany jako dowód w sprawie (aż do zakończenia postępowania sądowego). Art. 44 § 2 kodeksu karnego pozwala sądowi orzec przepadek przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara za prowadzenie inwestycji bez pozwolenia

  do opisanego przypadku przede wszystkim za wybudowanie obiektu budowlanego bądź budowę jego lub jego części bez wymaganego pozwolenia na budowę albo zgłoszenia, jak też pomimo wniesienia sprzeciwu

 • Zasady funkcjonowania spółki cywilnej

  spółka cywilna nadal traktowana jest podmiotowo (jak np. na gruncie ustawy o podatku VAT), należy ją raczej traktować nie jak odrębny podmiot, lecz jak zwykłą umowę pomiędzy (...)

 • Wyjawienie majątku przez dłużnika

  wyjawienia majątku składa się w sądzie właściwości ogólnej dłużnika. W razie egzekucji alimentów sąd prowadzi postępowanie o wyjawienie majątku także na wniosek komornika. Do (...)

 • Komornik właściwy przy zabezpieczeniu roszczenia

  wraz z wymagalnymi odsetkami.   Zabezpieczenie w postaci zajęcia udziałów w spółkach należy do komornika sądu właściwości ogólnej dłużnika, przeciwko któremu jest skierowane postępowanie (...)

 • Budowa drogi a nieuregulowany stan prawny

  zasiedzenia tej części przez gminę. budowa drogi, droga, zajęcie, wytyczenie, nieuregulowany stan prawny, zasiedzenie, postępowanie spadkowe

 • Odszkodowanie za zajęcie nieruchomości

  sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń. Gmina (...)

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  może być podstawą do ograniczenia jej tej władzy. Nadużywanie władzy rodzicielskiej może polegać, m.in. na przekroczeniu granic prawa karcenia dziecka, zmuszaniu go do ciężkiej pracy, wychowywaniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane