Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady podnajmowania lokalu

  lokal użytkowy. Do takich lokali nie ma zastosowania ustawa o ochronie praw lokatorów, lecz przepisy kodeksu cywilnego o najmie. Art. 688 [2] ma jednak zastosowanie do najmu lokalu (...)

 • Wniesienie pozwu wraz z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym

  stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Oznacza to, iż po otrzymaniu nakazu zapłaty, bez dokonywania dodatkowych czynności może Pan skierować do komornika (...)

 • Zwrot kosztów procesu a przychody firmy

  ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jak i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) nie regulują wprost zagadnienia, czy zasądzone koszty sądowe należy zaklasyfikować (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Utracony tytuł wykonawczy

  nie mogąc złożyć wniosku egzekucyjnego do komornika? Stosownie do treści art. 794 kodeksu postępowania cywilnego, ponowne wydanie tytułu wykonawczego zamiast utraconego może nastąpić (...)

 • Wydanie zlicytowanej nieruchomości

  postanowienie o przysądzeniu własności jest także tytułem egzekucyjnym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości. Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu (...)

 • Sprzedaż wierzytelności przez wierzyciela

  została zbyta innej osobie, która również wzywa dłużnika do jej wykonania, wówczas dłużnik powinien poinformować komornika o tym, iż do zajętej wierzytelności roszczenia (...)

 • Zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  należy dołączyć do wniosku o wpis zastawu?Dotychczas koniecznym załącznikiem do wniosku o wpis była umowa zastawnicza. Nowe brzmienie art. 39 u.z.r. dopuszcza także złożenie (...)

 • Znaki towarowe na jednolitym rynku

  rejestracji dane oznaczenie jest pozbawione charakteru odróżniającego w odniesieniu do towarów lub usług zawartych we wniosku o rejestrację. ETS przyznał, że rejestracja znaku towarowego, (...)

 • Wyjawienie majątku dłużnika

  drugi tytuł wykonawczy, aby ponownie złożyć wniosek egzekucyjny do komornika podejrzewając, że dłużnik w międzyczasie wykonując działalność gospodarczą osiągnął jakieś dochody? Postępowanie (...)

 • Apelacja od nakazu zapłaty

  udzielonych im wypisach. Dalsze odpisy i wypisy powinny być zredagowane w brzmieniu uwzględniającym postanowienie o sprostowaniu. Sprostowanie następuje w sytuacji, gdy doszło do popełnienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane