Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wydanie zlicytowanej nieruchomości

  postanowienie o przysądzeniu własności jest także tytułem egzekucyjnym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości. Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu (...)

 • Sprzedaż wierzytelności przez wierzyciela

  została zbyta innej osobie, która również wzywa dłużnika do jej wykonania, wówczas dłużnik powinien poinformować komornika o tym, iż do zajętej wierzytelności roszczenia (...)

 • Zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  należy dołączyć do wniosku o wpis zastawu?Dotychczas koniecznym załącznikiem do wniosku o wpis była umowa zastawnicza. Nowe brzmienie art. 39 u.z.r. dopuszcza także złożenie (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Znaki towarowe na jednolitym rynku

  rejestracji dane oznaczenie jest pozbawione charakteru odróżniającego w odniesieniu do towarów lub usług zawartych we wniosku o rejestrację. ETS przyznał, że rejestracja znaku towarowego, (...)

 • Wyjawienie majątku dłużnika

  drugi tytuł wykonawczy, aby ponownie złożyć wniosek egzekucyjny do komornika podejrzewając, że dłużnik w międzyczasie wykonując działalność gospodarczą osiągnął jakieś dochody? Postępowanie (...)

 • Apelacja od nakazu zapłaty

  udzielonych im wypisach. Dalsze odpisy i wypisy powinny być zredagowane w brzmieniu uwzględniającym postanowienie o sprostowaniu. Sprostowanie następuje w sytuacji, gdy doszło do popełnienia (...)

 • Alimenty a inflacja

  czasie mogły zmienić się stosunki majątkowe zarówno zobowiązanego jak i uprawnioinej córki. Może więc warto skierować sprawę do sądu o podwyższenie alimentów. Może Pani to zrobić (...)

 • Kradzież z majątku wspólnego

  kradzieżą. W każdym razie, mimo sporów co do konkretnej kwalifikacji, panuje zgoda, iż takie działanie jest czynem przestępnym. Może Pan zatem zawiadomić organy ścigania. Należy jednak pamiętać (...)

 • Egzekucja prowadzona przez komornika skarbowego

  , że nakazu od komornika nie ma, moje pytanie jest trochę na wyrost) Do wykonywania czynności egzekucyjnych w przypadku Urzędu Skarbowego stosuje się przepisy ustawy o postępowaniu egzekucyjnym (...)

 • Egzekucja odszkodowania w sprawie karnej

  prawomocny. W jaki sposób powód ma wyegzekwować od pozwanego odszkodowanie? Czy powinien napisać list z wezwaniem do zapłaty, czy skierować sprawę od razu do komornika? A może powinien (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane