Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja podzielnego i niepodzielnego świadczenia

  , że świadczenie rzeczy oznaczonej co do tożsamości jest zawsze niepodzielne. Bez względu na to, czy chodzi o umowę o roboty budowlane czy umowę o dzieło, wykonywanie oczyszczalni (...)

 • Egzekucja administracyjna na rzecz ZUS

  w formie postanowienia w terminie 14 dni od dnia powiadomienia go o wniesionych zarzutach, organ egzekucyjny wydaje postanowienie o zawieszeniu postępowania egzekucyjnego do czasu wydania (...)

 • Przeciąganie postępowania sądowego

  sądu o przychyleniu się do wniosku powoda o przesunięciu terminu rozprawy mogę i powinienem się zażalić do sądu nadrzędnego? Na wstępie należałoby wyjaśnić, czym jest zażalenie (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działanie w celu osiągnięcia korzyści

  nie jest koniecznym warunkiem do przyjęcia, że doszło do tak pojmowanego niekorzystnego rozporządzenia. Przestępstwo to może być popełnione tylko w zamiarze bezpośrednim, przesądza o (...)

 • Termin zapłaty zwiększonych alimentów

  Jestem po pierwszej sprawie o alimenty na małoletniego syna. Sprawa została odroczona na 2 miesiące na wniosek męża, który zakwestionował moje zaświadczenie z pracy o zarobkach. Sąd zwróci (...)

 • Sprzeciw na urzędowym formularzu

  należy, iż warunek ten odnosi się jedynie do tych spraw, w których ustawa nakazuje wnoszenie pozwów na urzędowych formularzach, jak również spraw rozpatrywanych w postępowaniu uproszczonym. (...)

 • Eksmisja i przydział lokalu socjalnego

  , lokator jest uprawniony, według swojego wyboru, bądź do powrotu do lokalu na dotychczasowych warunkach bądź do żądania od właściciela zapłaty różnicy w czynszu i w opłatach, (...)

 • Niezasadne zwolnienie od kosztów sądowych

  . Odnośnie dochodów i źródeł utrzymania oświadczyła, że nie posiada dochodów, a w utrzymaniu pomaga jej najbliższa rodzina. Pozwana, o ile wiem, ma męża, o którym nie wspomniała w oświadczeniu, (...)

 • Skutki naruszenia wyłączności znaku towarowego

  usunięcie znaków nie będzie możliwe - zniszczenie tychże materiałów i dokumentów. Jeżeli chodzi o urządzenia, które zostały użyte do naruszenia prawa ochronnego (...)

 • Uzależnienie wniosku o skazanie bez rozprawy, od dokonania w nim zmian przez sąd

  zmian przez sąd. Zmiany te mogą dotyczyć zarówno kary (jej rodzaju, wymiaru, warunkowego zawieszenia wykonania kary aresztu), jak i środków karnych (rodzaju, wysokości). Zmian, zgodnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane