Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Złożenie nieruchomości do depozytu sądowego

  W jaki sposób złożyć nieruchomość do depozytu sądowego? Ważne złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego ma takie same skutki jak spełnienie świadczenia. Do depozytu (...)

 • Opróżnienie mieszkania przez "byłego" najemcę

  opróżnienia lokalu i wydania rzeczy  Zwracamy również uwagę, że do czasu opróżnienia lokalu, lokatorzy są obowiązani do płacenia co miesiąc odszkodowania za bezumowne korzystanie (...)

 • Współwłasność samochodu

  zachowania wspólnego prawa (art. 209 kc), każdy ze współwłaścicieli jest uprawniony do współposiadania rzeczy wspólnej oraz do korzystania z niej w takim zakresie, (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przygotowanie Polski na wypadek pandemii grypy

  temat pandemii grypy i przygotowań do niej. Istnieje również możliwość pozyskania informacji nt. planów antykryzysowych, które zostały opracowane w innych krajach oraz rozwiązań zastosowanych (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  Ustawa o opłatach abonamentowych przewiduje dość wysokie kary za nieopłacenie odbiornika radiowego czy telewizyjnego.   Jak wysoka grozi kara? W przypadku posiadania odbiornika radiowego, (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu

  alkoholu do spożycia w miejscu sprzedaży. Liczbę punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak (...)

 • Zakup nieruchomości od syndyka

  z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Na miejsce tych praw powstaje prawo do zaspokojenia z ceny nabycia z pierwszeństwem przewidzianym w przepisach o (...)

 • Stany depresyjne a ubezwłasnowolnienie

  wychodzi z domu od ponad pół roku, nie sprząta, nie myje się, w ogóle o siebie nie dba. Zrobił się z niej wrak człowieka. Czy w takiej sytuacji są podstawy do wystąpienia do sądu (...)

 • Uznanie potrącenia za niesłuszne

  cywilnego. Księga trzecia. Zobowiązania. Tom I" Warszawa 2009 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (wydanie IX). potrącenie, sprzeciw, bezpodstawnie, powództwo, oświadczenie, bronić, sąd, obowiązek

 • Sprzedaż lokalu przez licytację komorniczą

  W Sądzie cywilnym sędzia ogłasza wyrok w sprawie o licytację lokalu na podstawie artykułu 16 ustawy o własności lokalu. Wydaje wyrok zezwalający na sprzedaż lokalu motywując decyzje Sądu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane