Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola realizacji środka egzekucyjnego

  Dokonałem czynności u zobowiązanego. Pobrałem część kwoty oraz spisałem protokół o stanie majątkowym, bowiem zobowiązany nie posiadał więcej gotówki i nie posiadał majątku o wartości (...)

 • Ugoda w toku postępowania egzekucyjnego

  roszczeniami? Niestety, po wszczęciu postępowania egzekucyjnego przez wierzyciela nie ma możliwości zawarcia z nim ugody. Można rzecz jasna wyobrazić sobie sytuację, że strony dojdą do porozumienia (...)

 • Uchwały wspólników w spółce cywilnej

  mowa tu zarówno o sprawie przekraczającej zakres zwykłego zarządu jak i sprawie mieszczącą się w zwykłym zarządzie, co do której jednak jeden ze wspólników (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac sprzeciw o zajęcie ruchomości do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Depozyt sądowy,a spełnienie świadczenia

  żonie alimenty - bezskutecznie, więc wysłałem pieniądze przekazem pocztowym, którego żona nie podjęła jednocześnie występując do komornika o egzekucję. Czy mogę się uchronić (...)

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty.

  jest Pan uprawniony do wystąpienia o alimenty na rzecz małoletniej córki.  Ponieważ kwestie związane z władzą rodzicielską są rozpoznawane w postępowaniu nieprocesowym natomiast (...)

 • Ugoda a wyrok zasądzający alimenty

  rozstrzyganie wątpliwości co do oświadczeń stron w drodze postanowienia sądu, tak jak usuwane są wątpliwości co do treści wyroku Nie jest również dopuszczalny wniosek o uzupełnienie (...)

 • Samowola współwłaściciela

  zaboru mienia (kradzież) wchodzącego w skład wspólnoty majątkowej małżeńskiej niezbędne jest jednak ustalenie, że sprawca, zabierając samowolnie i sprzedając ruchomości należące do (...)

 • Odszkodowanie od małoletniego

  sprawcy? Przedawnienie roszczenia o odszkodowanie stwierdzonego wyrokiem sądu następuje po 10 lat. Bieg tego terminu można przerwać wnosząc ponownie do komornika o wszczęcie (...)

 • Dziedziczenie roszczeń majątkowych

  , czy sąd musi moje \"nieprzyjęcie spadku\" uszanować? Przeważnie ustawy regulujące roszczenia o zwrot wywłaszczonych nieruchomości regulują kwestię kto może ubiegać się o zwrot lub o (...)

 • Wynagrodzenia za zajęcie części nieruchomości przez przedsiębiorcę linii energetycznych - służebność przesyłu

  zapłacenia wynagrodzenia. ##baner## Zgodnie z art. 224 § 2 zd. 1 k.c. od chwili, w której samoistny posiadacz w dobrej wierze dowiedział się o wytoczeniu przeciwko niemu powództwa o (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane