Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Progi podatkowe 2015: Znamy stawki

  wpłacimy do państwowej kasy ani złotówki, a otrzymamy zwrot zaliczki, jaką pracodawca pobrał z naszej wypłaty na PIT. Poza tym unikniemy kary finansowej, która grozi za niezłożenie (...)

 • Nadpłata czynszu wskutek niewłaściwego naliczenia

  dokładny jak aktualnie przeprowadzony, 2. przeprowadzona inwentaryzacja i nowa naliczona powierzchnia jest podstawą do zmiany bieżących opłat za kwaterę bez możliwości zwrotu za minione (...)

 • Sędziego można delegować do kilku sądów jednocześnie

  kadry sędziowskiej. Skoro delegowanie sędzi do więcej niż jednego sądu służyło realizacji tych celów, to należy ją uznać za dopuszczalną. Sąd Najwyższy zaznaczył jednak, że inną kwestią (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • NIK alarmuje o żenującym tempie prac nad szybkim internetem

  jej odbiorze, a ten jest procesem długotrwałym. Ponadto niezbędne jest także jeszcze uruchomienie i rozliczenie projektów. źródło: nik.gov.pl nik, internet

 • Rolnicy nie nadążają za popytem

  moment zwrotny miał miejsce w 2003 r., kiedy UE zniosła dopłaty dla gospodarstw rolnych wyliczane w oparciu o wielkość produkcji, które motywowały rolników do produkowania większej ilości

 • Akcyza na elektroniczne papierosy i wyroby nowatorskie

  przedpłaty akcyzy, wysokość stawki akcyzy: dla płynu do papierosów elektronicznych na poziomie 0,7 zł/1 mililitr, dla wyrobów nowatorskich na poziomie 141,29 zł za każdy kilogram (...)

 • Zmiany w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

  , którego informacja dotyczy. Termin został w ten sam sposób przesunięty co do wniosku, jaki wspomniany pracodawca składa do Funduszu o wypłatę miesięcznego dofinansowania za dwa miesiące. (...)

 • Manewr zawracania

  wyjaśnia, że „Zawracanie jest nietypowym manewrem polegającym na kontynuowaniu jazdy w kierunku przeciwnym, a zatem następuje zwrot o 180°. Zawracanie jest zabronione nie tylko na moście, (...)

 • Nawet zasądzoną pomoc publiczną trzeba zwrócić, jeśli została przyznana z naruszeniem prawa wspólnotowego

  do decyzji Komisji – uznały w 2 wyrokach jej roszczenie o wypłatę pełnej kwoty pomocy, o którą początkowo się ubiegała. Ponieważ drugi wyrok nie został zaskarżony, uprawomocnił (...)

 • Bezpieczniejsze zakupy w internecie

  składania zamówienia, choć wcale nie musi tego robić. Po zmianie prawa będzie to obowiązkowe. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl internet, zakupy, e-sklep, handel, zamówienie, wysyłka towaru,

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane