Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Umowa przedwstępna zbycia nieruchomości wspólnej

  [...] nieruchomości [...]” (art. 37 § 1 pkt 1 kro). Użyty przez ustawodawcę zwrot wskazuje, iż chodzi nie tylko o czynności bezpośrednio prowadzące do zbycia, ale także o czynności (...)

 • Wycinka drzewa na nieruchomości współwłaścicieli

  niej - konieczne jest usunięcie kilku drzew. Czy musze otrzymać zgodę pozostałych współwłaścicieli? Czy powinno to być w formie umowy pisemnej? Czy mogę liczyć na zwrot kosztów za uśniecie (...)

 • Kasy fiskalne dla kolejnych grup przedsiębiorców

  kas fiskalnych. Będą oni mogli otrzymać od państwa nawet 90 procentowy zwrot za urządzenie, nie wyższy jednak niż 700 zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kasy fiskalne, lekarze, prawnicy, Ministerstwo

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dane osobowe w ochronie zdrowia są bezpieczne?

  rewolucyjne zmiany. Powstanie system informacji medycznej, w którym zgromadzonych będzie wiele informacji o pacjentach, przez internet każdy będzie mógł sprawdzić, jakie usługi medyczne zostały (...)

 • Zwrot kosztów partycypacji od TBS

  wybudowanych za kredyty zaciągnięte na podstawie wniosków wstępnych o kredyt składanych od dnia 1 stycznia 2005 r. Z pytania wynika, że dotyczy ono mieszkania wybudowanego za kredyt zaciągnięty (...)

 • Zimowe wyprzedaże. Poznaj swoje prawa

  Ufaj rozsądkowi, rzadziej emocjom. Porównuj oferty w wielu sklepach. Sprawdzaj cenę zarówno na metce, jak i przy kasie. Co jeszcze warto wiedzieć? O prawach i obowiązkach korzystających z sezonowych

 • Przewoźnicy promowi i autobusowi zapłacą za spóźnienia

  % zwrotu kosztówPrzewoźnik świadczący usługi w transporcie morskim będzie zwracał pasażerom: 25% ceny biletu za opóźnienia statku od jednej do dwóch godzin, 50% procent ceny biletu za opóźnienie (...)

 • Uzasadnienie wynajęcia samochodu zastępczego

  także zakład ubezpieczeń, ustalenie to nie może być pominięte. Oczywiście poszkodowany mógł podjąć - z jego punktu widzenia uzasadnioną - decyzję o odstąpieniu od naprawy samochodu, ale (...)

 • Regulacje dotyczące zawodu pracownika socjalnego

  , po ukończeniu nauki odbyła 3 miesięczny staż na stanowisku stażysty pracy socjalnej, na podstawie umowy o pracę albo umowy o staż w ramach aktywizacji zawodowej absolwentów, została wpisana (...)

 • Zalanie mieszkania a brak ubezpieczenia

  odszkodowania za szkody wyrządzone osobom trzecim, wobec których odpowiedzialność za szkodę ponosi ubezpieczający albo ubezpieczony. Wynika z tego, że aby uniknąć ponoszenia kosztów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane