Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie nakładów między małżonkami

  postępowaniu o zniesienie współwłasności. W celu dochodzenia roszczenia o zwrot nakładów warto już wcześniej zadbać o to, by zostały one w odpowiednim stopniu udokumentowane. (...)

 • Zwrot nakładów przy podziale majątku małżonków

  udziałów. Nakładów poczynionych na majątek osobisty męża może Pani żądać w innym postępowaniu. Zarzuty dla pewności należy zgłosić w postępowaniu o podział majątku wspólnego małżonków. (...)

 • Kasy rejestrujące a wynajem pokoi

  zainstalowania kasy należy jednak poczekać na nowelizację rozporządzenia w sprawie kas (obecne przewiduje zwolnienia tylko do końca czerwca 2008 r.).Jak stanowi art. 111 ust. 4 ustawy o VAT, (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT od paliwa samochodu z "kratką"

  o VAT wynikający z faktur za paliwo. Wyrok ten powinien pozwolić przedsiębiorcom odzyskać nieodliczony wcześniej podatek. Zatem, jeśli przedsiębiorca nabył pojazd w 2007 r. i nie odliczał (...)

 • Gwarancja - termin naprawy

  Spółka z o. o. zakupiła u sprzedawcy (dalej nazywanym Sklep) monitor Firmy A. z 36 miesięczna gwarancją. Monitor się zepsuł i zgodnie z instrukcjami producenta Firmy A został wysłany kurierem (...)

 • Częściowe zwolnienie od kosztów a wezwanie

  Syn wystąpił w sprawie cywilnej przeciwko PZU z pozwem o zapłatę z tytułu polisy posagowej. Jednocześnie wystąpił do sądu o zwolnienie z opłaty sądowej, dokumentując to odpowiednimi dowodami

 • Urzędnicy przyjmą nasze PIT-y w sobotę

  podawane lokalnie. Resort przypomina jednocześnie o możliwości złożenia zeznania rocznego przez internet. Zrobimy to korzystając z programu, który można pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl.

 • Udział w czynszach i kosztach we współwłasności

  5 lat temu kupiłem z bratem na spółkę działkę budowlaną, na której ja, za jego ustną zgodą, wybudowałem dom za własne pieniądze. Wszystkie rachunki związane z budową są na mnie. Teraz (...)

 • Uniemożliwienie wykonania umowy agencyjnej

  , a ta umorzyła śledztwo. W jaki sposób mogę dochodzić odszkodowania za ten czyn, który uniemożliwił wykonywanie umowy agencyjnej? Umowa agencyjna zawiera postanowienia o rozwiązaniu z 3-miesięcznym

 • Podwyższenie alimentów wyrokiem sądu

  dziecka w czasie gdy drugi z nich nie uiszczał należnych dziecku alimentów, to roszczenie wobec niego przybierze postać roszczenia o zwrot alimentów przez zobowiązanego na rzecz rodzica, który (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane