Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Posługiwanie się nazwiskiem panieńskim

  nazwisko koniecznie musi się składać z dwóch członów. Posługiwanie sie nazwiskiem panieńskim nie stanowi posługiwania się właściwym nazwiskiem, gdyż nie jest pełnym nazwiskiem danej osoby. Podanie (...)

 • W sądzie istotne argumenty podatnika

  sprawie organy podatkowe I i II instancji (a później także wojewódzki sąd administracyjny) uznały działania podatnika za obejście prawa, a oświadczenia woli kontrahentów - za czynności (...)

 • Waldemar Pawlak i Hussein Al-Shahristani o współpracy w sektorze naftowym

  - zapewnił iracki minister. Jak wyjaśnił, strona iracka jest zainteresowana zawieraniem umów przede wszystkim z firmami, które zapewnią największy zwrot kapitałowy. - Umowy muszą (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie o zwrot kosztow za internet, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kwota wolna od podatku - ile wynosi?

  zł brutto, wzrośnie też kwota kary, którą może nałożyć fiskus. Wyniesie ona 3500 zł, czyli o 140 zł więcej niż w 2014 roku. Jaka kwota zmniejszy podatek? Wspominaliśmy już, że kwota (...)

 • Kwota wolna od podatku w 2011 roku

  kasy ani złotówki, a otrzymasz zwrot zaliczki, jaką szef pobrał z twojej wypłaty na PIT. Poza tym unikniesz kary finansowej, która grozi za niezłożenie deklaracji. Musimy pamiętać, (...)

 • Roszczenia za naruszenie dóbr osobistych

  ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochronyprzewidzianej w innych przepisach. Wskazany powyżej katalog nie jest jednakże wyliczeniem enumeratywnym, a jedynie przykładowym, o czym świadczy zwrot (...)

 • Zasiłek pogrzebowy nie pomniejsza odszkodowania

  relacji między uprawnieniem do zasiłku pogrzebowego należnego na podstawie przepisów o zabezpieczeniu społecznym, a roszczeniem odszkodowawczym o zwrot kosztów pogrzebu, przewidzianym (...)

 • Waloryzacja kaucji za wynajem lokalu zakładowego

  kaucja obowiązywały stare przepisy. Potem weszła w życie nowa ustawa, o najmie lokali i dodatkach mieszkaniowych, która w artykule 62 przewidywała zwrot kaucji wraz z oprocentowaniem najpóźniej (...)

 • Zwrot nakładów na nieruchomość poniesionych przez posiadacza

  ; 2 k.c. samoistny posiadacz w złej wierze może żądać jedynie zwrotu nakładów koniecznych, i to tylko o tyle, o ile właściciel wzbogaciłby się bezpodstawnie jego kosztem. 1S. Rudnicki

 • Wypożyczenie akt uzasadnia zwłokę w postępowaniu

  wielokrotnie zwracał się o zwrot wypożyczonych akt. Zdaniem NSA czynność wypożyczenia akt sprawy, podjęta przez sąd administracyjny w związku z obowiązkiem współpracy z organami (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane