Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks pracy

  zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracy występuje z wnioskiem o przedłużenie zezwolenia na prace sezonową. W celu przedłużenia pobytu cudzoziemiec może wystąpić o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy ze (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie o rozwiazanie umowy o prace i przejscie na

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie o rozwiazanie umowy o prace i przejscie na, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  pracę zawartej na czas nieokreślony. Uzasadniona przyczyna wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę Prawidłowe wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  przedszkolom i niepublicznym szkółom, o których mowa w ustawie o systemie oświaty), b) żłobkom lub klubom dziecięcym tworzonym i prowadzonym przez osoby fizyczne, (...)

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  ciężkie bezpośrednio przy przeładunku w ładowniach statku. 22. Prace rybaków morskich. 23. Prace na statkach żeglugi morskiej. 24. Prace na morskich (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  . 20 Prace nurka lub kesoniarza, prace w komorach hiperbarycznych. 21 Prace fizyczne ciężkie bezpośrednio przy przeładunku w ładowniach statku. 22 Prace rybaków morskich. 23 Prace (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wniosków, uwag i zastrzeżeń, o których mowa w ust. 4, rozstrzyga rada gminy w uchwale o scaleniu i podziale nieruchomości. O sposobie rozstrzygnięcia zawiadamia (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  zatrzymanego oświadczenia i zaznaczyć udzielenie mu informacji o przysługujących prawach.§ 3. Na żądanie zatrzymanego zawiadamia się o zatrzymaniu osobę najbliższą, a także (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  opodatkowany na zasadach określonych w rozdziale 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. W tym przypadku obniża się przychód, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy o (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  zarobkowej w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, umowy o pracę nakładczą lub na innej podstawie prawnej.§ 3. Zatrudnienie skazanego (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  nie ma wpływu na prawo do ulgi. Paragon fiskalny Podróże w czasie urlopu sprzyjają zakupom zarówno drobnych pamiątek, jak i produktów i usług o wyższej (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podobnym zakresie i w podobnych warunkach;  3) remanentową - polegającą na porównaniu wartości majątku przedsiębiorstwa na początku i na końcu okresu, z uwzględnieniem (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  dyskryminację ze względu na płeć. Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z dnia 11 lipca 2006 r. (I PK 305/2005) zasadność wypowiedzenia (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  zaocznego; zarzuty od nakazu zapłaty; interwencja główna i uboczna; wniosek: o wszczęcie postępowania nieprocesowego, o ogłoszenie upadłości, o wpis i wykreślenie (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  przepadku na rzecz Skarbu Państwa - chyba że umowy międzynarodowe lub przepisy odrębne przewidują inny sposób postępowania. 2. O przepadku towaru na rzecz Skarbu Państwa (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  ] i 2[2].  7. W wypadku ustania członkostwa w okresie poprzedzającym zawarcie umowy o budowę lokalu osobom, o których mowa w ust. 3, przysługują roszczenia o (...)

 • Kodeks wykroczeń

  zabronionym jest zachowanie o znamionach określonych w ustawie karnej.§ 2. Przestępstwami i wykroczeniami podobnymi są przestępstwa i wykroczenia należące do tego samego rodzaju; przestępstwa (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  fizycznej i sportu, ochrony środowiska, wspierania inicjatyw społecznych na rzecz budowy dróg i sieci telekomunikacyjnej na wsi oraz zaopatrzenia wsi w wodę, dobroczynności, (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  . 1 pkt 8 i ust. 1h oraz załącznik nr 14 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2017 r. poz. 1221) – dalej: „ustawa o VAT". Czy (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  umowy o pracę.  Art. 128. Rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę z nauczycielem akademickim następuje na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  o ogłoszenie upadłości,  o wpis i wykreślenie w księdze wieczystej,  o wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym i w rejestrze zastawów oraz o (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  pomieszczenia. Na podstawie umowy pomieszczenia o nr 1 i 3 miały przypaść do użytkowania Janinie C., nr 2 i 4 Tomaszowi W.,  natomiast nr 5 i 6 Marii L. Po (...)

 • Nadchodzą ważne zmiany dla przedsiębiorców!

  przedsiębiorca będzie miał też prawo uzyskać wiążącą interpretację w sprawach składek na ubez­pieczenia społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy będą więc (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  powinna być również pouczona o możliwości złożenia odpowiedzi na pismo wszczynające postępowanie i wyjaśnień na piśmie oraz o tym, kto może być ustanowiony pełnomocnikiem. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane