Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  przypadku zbiegu uprawnień do zasiłku stałego i renty socjalnej, świadczenia pielęgnacyjnego czy dodatku z tytułu samotnego wychowywania dziecka i utraty prawa do zasiłku dla (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  świadczenia z pomocy społecznej na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to świadczenia pieniężne, takie jak: zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek celowy i specjalny zasiłek (...)

 • Świadczenia z pomocy społecznej

  Wystąpiłem do opieki społecznej o udzielenie pomocy finansowej i rzeczowej w związku ze złą sytuacja materialna i ewidentną potrzebą poprawienia funkcjonowania rodziny: trójka (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie do mops o zasi��ek okresowy i celowy- wz��r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie do mops o zasi��ek okresowy i celowy- wz��r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  rodziców i małżonków rodziców,  50% ulgi opłaty za paszport - dla rodziców i małżonków rodziców i 75% ulgi opłaty za paszport - dzieci,  darmowe (...)

 • Czy podwójne obywatelstwo wyklucza ubezpieczenie zdrowotne w Polsce – opinia prawna

  osobom i rodzinom w szczególności z powodu ubóstwa, bezdomności,   niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej (art. 7 ustawy (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  kwoty 504 zł,- które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych, takich jak np. zasiłek stały, okresowy lub celowy,- bezrobotne,- z prawem do zasiłku przedemerytalnego,- (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  : - zaliczane do I grupy inwalidów, - całkowicie niezdolne do pracy, - o znacznym stopniu niepełnosprawności, - całkowicie lub okresowo niezdolne do pracy na roli, - (...)

 • Umieszczenie w domu pomocy społecznej

  decydować o swoim życiu oraz zarządzać posiadanym majątkiem. GOPS planuje skierować oboje ww. do domu pomocy społecznej jednakże Pan x i nie wyraża na to zgody. Czy GOPS może wystąpić (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  dochodowe o przyznaniu świadczenia rodzinnego, które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych, takich jak np. zasiłek stały, okresowy lub celowy, bezrobotne, z (...)

 • Zasiłek rodzinny pójdzie w górę. O ile?

  uprawnionych do korzystania ze świadczeń pieniężnych. Wzrosną też same świadczenia – tłumaczy centrum informacyjne rządu. Chodzi m.in. o zasiłki: stały, okresowy i celowy. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane