Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  , miejsca i daty posiedzenia, imiona i nazwiska członków składu orzekającego, protokolanta, stron, ich pełnomocników i ustawowych przedstawicieli oraz oznaczenie sprawy i wzmiankę (...)

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  społecznego w razie choroby i macierzyństwa stosuje się przepisy o egzekucji ze świadczeń przewidzianych w przepisach o emeryturach i rentach z FUS. W jakiej części są wolne (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  on żądać wyłączenia rzeczy zaliczonej do masy, jeżeli stanowią one jego majątek odrębny. Może także żądać wyłączenia rzeczy zaliczonych do masy, gdy, stosownie do przepisów (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac podanie do mops o zasiłek okresowy i celowy- wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac podanie do mops o zasiłek okresowy i celowy- wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (stan prawny obowiązujący do dnia 24 maja 2006 r.)

  jednoznaczny i wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń, za pomocą obiektywnych cech technicznych i jakościowych przy przestrzeganiu Polskich Norm przenoszących europejskie (...)

 • Za życiem dla rodzin

  samorządów w wypełnianiu zadań własnych na rzecz osób niepełnosprawnych; tworzenie prawa odpowiadającego potrzebom osób niepełnosprawnych i ich rodzinom. Ustawa o wsparciu (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  samochodów. PODSTAWA PRAWNA: Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług i ustawy o transporcie drogowym (tekst ustawy czeka na publikację (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu

  skład spadku po moim ojcu, z tego co się orientuję poniesione koszty pogrzebu zwraca ubezpieczyciel (dodam że ojciec w chwili śmierci był na rencie MSWiA), o ile to prawda to proszę o podanie (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  zrównanie sytuacji podatników rozpoczynających działalność i ją kontynuującym. Podstawa prawna:Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego

  obligatoryjnej, zawierać również część fakultatywną, np. wniosek o wezwanie na rozprawę świadków i biegłych, a ponadto dodatkowe wnioski związane z odrębnością skargi o (...)

 • Na jaką pomoc możesz liczyć po huraganie i powodzi?

  komisje sejmowe. Poszkodowani w ostatnich nawałnicach mieszkańcy mazowieckiego i łódzkiego mogą liczyć teraz na bezzwrotny zasiłek w wysokości do 6 tys. zł. Jak dostać (...)

 • Pacjenci szpitali będą bezpieczni - komornik nie zajmie mienia zadłużonego szpitala

  , nie ma możliwości wnioskowania o pomoc z urzędu. Po nowelizacji strona będzie mogła wnioskować o pełnomocnika, choćby nawet uiściła opłatę sądową od pozwu. Takie rozwiązanie będzie (...)

 • Ograniczenie egzekucji z renty

  wypłacie zastrzeżono ich potrącanie, oraz zasiłek stały lub zasiłek okresowy wypłacone na podstawie przepisów o pomocy społecznej za okres, za który przyznano emeryturę lub (...)

 • Jak obliczyć kapitał początkowy?

  :wniosek o ustalenie kapitału początkowegowykaz okresów składkowych i nieskładkowych do dnia 31 grudnia 1998r.dowody potwierdzające okresy składkowezaświadczenie o zatrudnieniu (...)

 • Wysokość emerytury, którą może zająć komornik

  . Świadczenia emerytalne podlegają egzekucji w zakresie określonym w przepisach o egzekucji ze świadczeń przewidzianych w ustawie o emeryturach i rentach z FUS. Emerytury są wolne od egzekucji (...)

 • Egzekucja z emerytury

  okresowy wypłacone na podstawie przepisów o pomocy społecznej za okres, za który przyznano emeryturę lub rentę; 9) zasiłki i świadczenia wypłacone na podstawie przepisów (...)

 • Warunki nabycia prawa do renty

  ukończeniem 20 lat, - 2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat, - 3 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 (...)

 • Informacje o majątku dłużnika

  komunikacji jak i inne organy nie chcą nam wyjawić danych. Wniesione sprawy o wyjawienie majątku nie przynoszą rezultatu, w naszym mniemaniu dłużnik kpi sobie z sądu i jego powagi (...)

 • Odwołanie podpisane przez rodzica strony

  najbliższej rodziny. Z kolei o tym, czy sprawa należy do kategorii spraw mniejszej wagi, decyduje ocena organu (zob. R. Kędziora, Ogólne postępowanie administracyjne, Warszawa 2008). Jeżeli (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze

  zakresie podatku od towarów i usług skrótem nazwy nie może być znany i nie jest znany tutejszemu organowi podatkowemu jako podatnik podatku od towarów i usług, niezależnie od informacji (...)

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  potrzebnych do jego ustalenia to sąd umorzy postępowanie (art. 182 § 1 k.p.c.). Jednakże najpoważniejszym zarzutem w stosunku do nowelizacji jest brak wprowadzenia obowiązku umieszczenia (...)

 • Dodatek mieszkaniowy a użyczenie

  Mieszkam w mieszkaniu udostępnionym mi przez znajomych, którzy mają do tego lokalu spółdzielcze własnościowe prawo. Mieszkam tam na zasadzie ustnej umowy o użyczeniu i opłacam czynsz. (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty dziecka poczętego

  się urodzi i wtedy wystąpić do sądu z powództwem o ustalenie ojcostwa i alimenty? Czy będąc w ciąży mogę prawnie domagać się spełnienia określonych obowiązków od ojca (...)

 • Egzekucja nienależnych świadczeń rodzinnych

  wzór pisma do komornika? Zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach rodzinnych stanowi, iż osoba, która która pobrała nienależnie świadczenia rodzinne, jest obowiązana do ich (...)

 • Nowe urlopy dla mamy i taty

  przysługuje tacie zasiłek macierzyński na zasadach i warunkach określonych w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Ojcowie (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  nowelizacja ustawy o strażach gminnych i prawie drogowym. Nowe przepisy pozwalają strażnikom na rewidowanie zatrzymanych osób, sprawdzanie ich bagaży oraz jazdę do wezwania „na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane