Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata za pełnomocnictwo w sprawie o alimenty

  na piśmie wezwał pełnomocnika do prawidłowego opłacenia pełnomocnictwa pod rygorem zawiadomienia urzędu skarbowego (dokładnie takie sformułowanie zostało użyte). Z art. 2 ust. 1 pkt. 1a (...)

 • Używanie nazwy skróconej na fakturze

  podatnik podatku od towarów i usług, nie ma prawa do posługiwania się, jako swoimi, dokumentami wystawionymi z nazwą „P.”, w tym także używania tych dokumentów do obniżenia kwoty (...)

 • Opodatkowanie karnetów dla pracowników

  Urzędu Skarbowego w Lublinie o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z 19 listopada 2004 r., sygn. D-1/415-49/04). Odnośnie zaliczania wydatków do kosztów uzyskania przychodów (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac pismo do urzedu skarbowego o umozenie platnosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do urzedu skarbowego o umozenie platnosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie podmiotowe z VAT

  podlega przy tym przywróceniu. Zawiadomienie urzędu skarbowego może przybrać formę deklaracji VAT-Z, warto przy tym również złożyć pismo wyjaśniające z powołaniem na art.2 (...)

 • Dodatkowe ubezpieczenie pracownika

  pobrać od niego zaliczkę na podatek (patrz pismo Podlaskiego Urzędu Skarbowego z 4 listopada 2004 r., P-I/423/60/MW/04). Podobnie – jako świadczenie, z którego nie da się ustalić przychodu (...)

 • Ubezpieczenie NNW pracowników

  57 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (i odpowiednio art. 16 ust. 1 pkt 59 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), do kosztów uzyskania przychodów (...)

 • Kontrola podatkowa

  podatkowej kontrola podatkowa jest przeprowadzana na podstawie imiennego upoważnienia udzielonego przez m.in. naczelnika urzędu skarbowego lub osobę zastępującą naczelnika urzędu skarbowego (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a przychód

  telefonicznie. Wysłałam do tej firmy pismo polecone, w którym powołałam się na przedawnienie roszczenia (stan rzeczywisty). Obecnie dostałam list zwykły od ww. firmy, w którym ta firma zawiadamia (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości

  sprawie interpretacji prawa podatkowego naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Krakowie z 6 grudnia 2007 r., sygn. akt DO/415-67/07/AŚ). W myśl art. 28 ust. 1 i 2 ww. ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Dokumentowanie zagranicznych wydatków

  zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane