Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  naczelnik urzędu celnego może wystąpić po uprzednim wezwaniu do udzielenia informacji z tego zakresu albo do upoważnienia odpowiednio naczelnika urzędu skarbowego lub naczelnika urzędu celnego (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  ewidencji wyposażenia), 1 kasa fiskalna (wpisania do ewidencji wyposażenia), 1 samochód osobowy (wpisany do ewidencji środków trwałych), 1 laptop (wpisany do ewidencji środków (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  języka polskiego oraz kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim. Żeby zgłosić się do ubezpieczenia zdrowotnego, w ciągu 7 dni od podpisania umowy należy złożyć w ZUS: druk (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac pismo do dyrektora zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do dyrektora zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  państwa, tak jak gdyby był tam zatrudniony. Aby okres przepracowany za granicą mógł być zsumowany do okresu wymaganego do przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych w (...)

 • Prawa i obowiązki podatnika

  nie dotrzymasz terminu procesowego określonego do dokonania czynności (np. do wniesienia odwołania, zażalenia), masz prawo wystąpienia do właściwego organu podatkowego z wnioskiem o (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony. Art. 34. § 1. Organ administracji publicznej wystąpi do (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  art. 47a ust. 2 składa się do akt rejestrowych.3. Jeżeli podmiot wpisywany do Rejestru działa na podstawie umowy lub statutu, do wniosku o jego wpisanie dołącza się umowę lub statut. (...)

 • Jakie emerytury dla nauczycieli?

  do 31 sierpnia 2018 r., złożysz do nas wniosek o emeryturę do 31 sierpnia 2018 r.  Możesz dostać emeryturę nauczycielską także wówczas, gdy to dyrektor szkoły rozwiąże (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB

  decyzji administracyjnych nie można odnosić do osoby pełniącej obowiązki. Jak już wskazaliśmy może to prowadzić do naruszania Konstytucji poprzez naruszenie zasady praworządności, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  stosuje się do świadczeń pieniężnych wynikających ze stosunków cywilnoprawnych oraz do opłat za usługi, do których stosuje się przepisy cenach. Art. 3. Ilekroć w ustawie (...)

 • Z jakimi kosztami należy się liczyć w postępowaniu sądowo-administracyjnym?

  budynkiem sądowym, określone w odrębnych przepisach). Kto ponosi koszty postępowania sądowo-administracyjnego? Co do zasady do uiszczenia kosztów sądowych obowiązany jest ten, kto wnosi (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  komputerowego; wykaz pozostałego wyposażenia używanego do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym do wykonywania prac magazynowych oraz przeładunkowych; dokument potwierdzający tytuł (...)

 • Umorzenie zaległych składek ZUS.

  Złożyłem wniosek do ZUS o umorzenie zaległych składek za dwa lata. W odpowiedzi dostałem że jeżeli spłacę część zaległości, to zostanie mi umorzona pozostała część. Czy istnieje (...)

 • Bezprawne zajęcie konta bankowego przez US

  Spółka w zeszłym roku miała zaległości w płatnościach do ZUS. W grudniu 2006 roku spółka dokonała spłaty swoich zobowiązań wraz z odsetkami - na podstawie wyliczeń pracowników ZUS. (...)

 • Naruszenie przez pracodawcę osobistych i majątkowych praw autorskich - opinia prawna

  żadnych praw do tego opracowania. Prawa do utworu obejmują autorskie osobiste prawo do utworu oraz majątkowe prawo do utworu. Zgodnie z art. 16 prawa autorskiego, autorskie prawa (...)

 • Co mam zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie chce wydać protokołu z wypadku?

  przedmiotowej sprawie powinien Pan wysłać pismo (za potwierdzeniem odbioru jeżeli chodzi o zleceniodawcę) zarówno do zleceniodawcy, jak i do ZUSu ze zgłoszeniem wypadku, (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank

  ;zgodnie ze zwyczajami przyjętymi w danym środowisku\". Skoro koszty pogrzebu pokrywane są w takim przypadku ze środków zgromadzonych przez zmarłego, to powinny być one dostosowane do środowiska

 • Podstawa umorzenia zaległych składek ZUS

  możliwe aż do momentu urodzenia dziecka. Postępowanie ZUS było więc naszym zdaniem prawidłowe. składki ZUS, zaległości, należności, umorzenie, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie

 • ZUS ma ofertę dla niepełnosprawnych studentów

  nie tylko nabyć nowe doświadczenia i umiejętności, ale też wzbogacić swoje CV. Jak zapewnia ZUS, staż odbyty w jego strukturach będzie atutem przy naborze kandydatów do stałego zatrudnienia. (...)

 • Wznawiając działalność po wakacjach pamiętaj o złożeniu wniosku

  złożonego wniosku do CEIDG, trzeba pamiętać także o ZUS i jego formularzach. Przedsiębiorca wznawiający działalność gospodarczą poza informacją do CEIDG, na podstawie której ZUS (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  gospodarczą wykonywaną we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, nawet gdy inne ustawy nie zaliczają tej działalności do działalności gospodarczej lub osoby wykonującej taką działalność (...)

 • Optymalna struktura terenowa ZUS - racjonalizacja wydatków publicznych

  terenowych jednostek organizacyjnych ZUS tak, aby była dopasowana do struktury ubezpieczeń społecznych, która jak wiadomo ulega modyfikacjom ze względu na sytuację demograficzną (...)

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  działalność mają do wyboru ubezpieczenie w sektorze publicznym lub w prywatnej kasie chorych. W ustawowych publicznych kasach chorych podstawą do obliczenia składki są dochody. Bez prawa do (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie emerytury

  , a potem mając wyrok sądowy potwierdzający tę pracę złożyć wniosek do ZUS o emeryturę po osiągnięciu wieku 55 lat? Odwołania od decyzji organów rentowych wnosi się na piśmie do (...)

 • Przechowywanie dokumentów ZUS-owskich

  oddzielnie. Teraz ZUS chce, żebym skorygował to wszystko na jednej deklaracji, ale z tego co mi wiadomo, to wtedy było to dobrze; mam nawet pieczątki potwierdzające wpływ deklaracji do ZUS. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane