Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  umowy wiedział o wadach. Możliwość przyjęcia, iż najemca wiedział o stanie lokalu, sugeruje opis sytuacji,  którym wskazali Państwo, iż zgodnie z umową najem musi zaadaptować lokal (...)

 • Wada oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy

  Panią z prawa zastawu na ruchomościach najemcy, o którym mowa na wstępie odpowiedzi. Jednak może się Pani powołać na wadę złożonego oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy najmu (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu jako zażalenie

  postanowienia wraz z jego uzasadnieniem. Sąd Rejonowy przekazał mój wniosek do Sądu Okręgowego, jako zażalenie na postanowienie asesora SR o odmowie prawa przyznania odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe zasady członkostwa w spółdzielniach mieszkaniowych

  własnościowe prawo do lokalu; której przysługuje roszczenie o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego; której przysługuje roszczenie (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  zdania. W sprawach o prawa stanu (np. o ustalenie ojcostwa) interwenientem może być tylko osoba bezpośrednio i osobiście zainteresowana wynikiem, tj. należąca do grona osób legitymowanych (...)

 • Rozwód - wszystko, co warto wiedzieć o rozwodzie

  bez przekania o winie Pozew rozwodowy z żądaniem alimentów od małżonka Pozew rozwodowy wraz z wnioskiem o rozstrzygnięcie o władzy rodzicielskiej i wnioskiem o alimenty (...)

 • Uzupełnienie braków pozwu a opłata

  trybie właściwym. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma procesowego do (...)

 • Skarga na decyzje SKO

  organem wyższego stopnia jest SKO (stanowi o tym art. 1 ust. Ustawy o Samorządowym Kolegium Odwoławczym i art. 17 pkt 1 kpa). Art. 2 ustawy o SKO stanowi o zakresie spraw, które (...)

 • Prawa właściciela i najemcy a remont lokalu

  przygotowawcze do remontu jak i sam remont dopiero po wygaśnięciu umowy najmu, a więc w opisanej sytuacji nastąpi to w 2010 r. W związku z powyższym, naszym zdaniem, właściciel lokalu nie (...)

 • Najprostsza metoda założenia spółki akcyjnej

  KRS jest pierwszym wnioskiem o wpis do rejestru i zawiera on wniosek o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej oraz zgłoszenie identyfikacyjne do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane