Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego

  się na piśmie o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia oraz o przysługującym im pierwszeństwie w nabyciu tej nieruchomości, pod warunkiem złożenia wniosków o nabycie w terminie (...)

 • Pokazy garnków - jak zrezygnować z zakupu?

  spowodować negatywne skutki finansowe. Apeluję zatem do internautów, by przekazywali swoim starszym krewnym informację o podstępnych działaniach tego typu podmiotów. To, o (...)

 • Za co trzeba płacić będąc członkiem spółdzielni mieszkaniowej?

  . Spółdzielnia może zdecydować o zmianie należnych opłat i najczęściej dzieje się to wcale nie po myśli mieszkańców. Wówczas zobowiązana jest powiadomić o tym wszystkich członków spółdzielni (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Lokale komunalne - nowe zasady najmu

  domowników i proponować im inne lokale. Aktualnie projekt został przeanalizowany w ramach konsultacji społecznych. (pg) e-prawnik.pl lokal komunalny, socjalny, gminny, najem, zmiana, nowelizacja, (...)

 • Zastaw na rzeczach osobistych

  niniejszej sytuacji można się zastanawiać także nad o wiele dalej idącą odpowiedzialnością wynajmującego, w przypadku zatrzymania dokumentów (do których wydania jest zobowiązany) (...)

 • Polecenie służbowe i mobbing - opinia prawna

  Cywilnego o ochronie dóbr osobistych a także, jeśli doszło do uszczerbku na zdrowiu, do naprawienia szkody i zadośćuczynienia (art. 444 i 445 KC). Można także domagać się odszkodowania (...)

 • Sprzedaż lokalu przed wyodrębnieniem

  wpuszczenia nas do mieszkania w celu jego wykończenia - ma się odbyć najwcześniej za dwa miesiące. Nie jesteśmy natomiast pewni czy tzw. przekazanie lokalu do wykończania jest równoznaczne (...)

 • Kompetencje inspektora nadzoru budowlanego

  istniejącej działki siedliskowej (parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, płyt do składowania obornika, (...)

 • Rozgraniczenie między nieruchomościami

  razie braku podstaw do wydania decyzji przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) postępowanie administracyjne podlega umorzeniu i sprawa zostaje skierowana do sądu. Postępowanie rozgraniczeniowe (...)

 • Rodzaje umów deweloperskich spotykanych w obrocie

  , jak sama nazwa wskazuje, jedynie zobowiązanie do zawarcia innej umowy, o tyle umowa rozporządzająca stanowi już właściwe rozporządzenie prawem. Jeśli chodzi o umowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane