Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jesteś przedsiębiorcą? - Dowiedz się, jak wygląda postępowanie w sprawach gospodarczych przed sądem

  dokumentów Sąd zwraca stronie pismo bez wzywania do jego poprawienia lub uzupełnienia wskazując na te braki, oraz pouczając o skutkach jego ponownego wniesienia. Jeżeli sąd zwróci pismo, (...)

 • Eksmisja emeryta

  stosunku do emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, czy też , niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. (...)

 • Przekształcenie spółdzielczego lokalu a hipoteka

  wyrzeczeń spłaciłam w 1999 i uzyskałam spółdzielcze własnościowe prawo do zajmowanego lokalu. W roku 2002 złożyłam wniosek do Spółdzielni o przekształcenie spółdzielczego własnościowego (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zadłużenie członka wspólnoty mieszkaniowej

  wspólnoty) ma dwie możliwość: wystąpić do sądu o wydanie orzeczenie nakazującego spełnienie roszczenia, a następnie skierować sprawę do postępowania egzekucyjnego; (...)

 • Ciszej proszę - następstwa zakłócania ciszy nocnej

  , emitowanych przez np. lokal rozrywkowy istnieje również możliwość zwrócenia się do Inspekcji Ochrony Środowiska z prośbą o zbadanie czy nie doszło do naruszenia (...)

 • Nabycie własności mieszkania komunalnego

  się na piśmie o przeznaczeniu nieruchomości do zbycia oraz o przysługującym im pierwszeństwie w nabyciu tej nieruchomości, pod warunkiem złożenia wniosków o nabycie w terminie (...)

 • Za co trzeba płacić będąc członkiem spółdzielni mieszkaniowej?

  . Spółdzielnia może zdecydować o zmianie należnych opłat i najczęściej dzieje się to wcale nie po myśli mieszkańców. Wówczas zobowiązana jest powiadomić o tym wszystkich członków spółdzielni (...)

 • Lokale komunalne - nowe zasady najmu

  domowników i proponować im inne lokale. Aktualnie projekt został przeanalizowany w ramach konsultacji społecznych. (pg) e-prawnik.pl lokal komunalny, socjalny, gminny, najem, zmiana, nowelizacja, (...)

 • Pokazy garnków - jak zrezygnować z zakupu?

  spowodować negatywne skutki finansowe. Apeluję zatem do internautów, by przekazywali swoim starszym krewnym informację o podstępnych działaniach tego typu podmiotów. To, o (...)

 • Zastaw na rzeczach osobistych

  niniejszej sytuacji można się zastanawiać także nad o wiele dalej idącą odpowiedzialnością wynajmującego, w przypadku zatrzymania dokumentów (do których wydania jest zobowiązany) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane