Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak usunąć swoją historię kredytowa z BIK?

  ; (wskazać rodzaj zawartej umowy) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie”. Zaznaczyć jednak należy, iż skierowane do banku (...)

 • Postanowienie - wymóg formalny

  stosunku do postanowienia powództwa do sądu powszechnego lub co do skargi do sądu administracyjnego albo sprostowania zamieszczonego w postanowieniu pouczenia w tych kwestiach. Organ (...)

 • Projektowane zmiany, czyli jak odzyskać VAT za materiały budowlane?

  dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw oraz art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Formy kontaktu z sądem w sprawie spadkowej

  już w 2005 r. złożyła przed notariuszem oświadczenie o odrzuceniu spadku. Ponieważ sąd jak dotąd nie pytał nas o to, czy takie oświadczenie było składane - pismo które przyszło (...)

 • Pomoc publiczna przedsiębiorcom

  warunków ustawowych. Lokal mieszkalny i lokal użytkowy posiadają rodzice. Po 1 lokalu mieszkalnym posiadają syn i synowa (rozwiedzieni). Oboje prowadzą działalność gospodarczą. Rodzice nie (...)

 • Terminy załatwienia sprawy administracyjnej

  W dniu 30.04.2007 r złożyłem pismo z określonymi żądaniami adresowane do Wójta i do wiadomości Zakładu Usług Komunalnych. Od 01.12.2006 r mam umowę najmu lokalu komunalnego, a ponieważ (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu

  części spożywczej. Teraz sprzedaje towar z mojego stoiska przez swoją kasę fiskalną. Poszedłem do gminy z zapytaniem jak to możliwe, aby żona bez zgody mogła się dopisać do mojej (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych od sprzedaży i zamiany rzeczy lub praw

  oraz wynikających z przepisów prawa spółdzielczego: praw do domu jednorodzinnego lub praw do lokalu w małym domu mieszkalnym, jeżeli stronami umowy są osoby zaliczone do (...)

 • Sprzedaż darowanego mieszkania przed upływem 5 lat

  lokatorskim prawem do lokalu lub nie są właścicielami spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  zdania. W sprawach o prawa stanu (np. o ustalenie ojcostwa) interwenientem może być tylko osoba bezpośrednio i osobiście zainteresowana wynikiem, tj. należąca do grona osób legitymowanych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane