Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

  rozwiązania umowy o pracę. Jeżeli pracodawca nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, do rozwiązania tej umowy nie doszło. Inny charakter ma rozwiązanie (...)

 • Ceny usług telefonii stacjonarnej

  Telefonii Dialog były o 19% niższe niż w TP, zaś w Tele2 aż o ok. 54%. Połączenia międzystrefowe świadczone przez te spółki były niższe odpowiednio o 0,7% i 22%. Przy powyższym (...)

 • Rezygnacja z adaptacji wspólnego strychu

  ;właściciele lokali powinni przenieść prawo własności do danego lokalu. W praktyce bywa tak, że Wspólnota wówczas żąda wysokiej zapłaty za dany lokal (jego wartość podniesie się po (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wady wynajętego lokalu handlowego

  umowy wiedział o wadach. Możliwość przyjęcia, iż najemca wiedział o stanie lokalu, sugeruje opis sytuacji,  którym wskazali Państwo, iż zgodnie z umową najem musi zaadaptować lokal (...)

 • Narodowy Program Mieszkaniowy i nowy rodzaj najmu

  mogą one być realizowane także w oparciu o tzw. „zwykłe” umowy najmu, wynikające z przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów. Decyzja w tym zakresie należy do (...)

 • Wada oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy

  Panią z prawa zastawu na ruchomościach najemcy, o którym mowa na wstępie odpowiedzi. Jednak może się Pani powołać na wadę złożonego oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy najmu (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu jako zażalenie

  postanowienia wraz z jego uzasadnieniem. Sąd Rejonowy przekazał mój wniosek do Sądu Okręgowego, jako zażalenie na postanowienie asesora SR o odmowie prawa przyznania odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. (...)

 • Nowe zasady członkostwa w spółdzielniach mieszkaniowych

  własnościowe prawo do lokalu; której przysługuje roszczenie o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego; której przysługuje roszczenie (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  zdania. W sprawach o prawa stanu (np. o ustalenie ojcostwa) interwenientem może być tylko osoba bezpośrednio i osobiście zainteresowana wynikiem, tj. należąca do grona osób legitymowanych (...)

 • Uzupełnienie braków pozwu a opłata

  trybie właściwym. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma procesowego do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane