Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Użyczenie lokalu najbliższej rodzinie

  oddać rzecz najemcy do używania. Skoro zatem, zgodnie z umową użyczenia, biorący do używania będzie miał prawo oddać lokal w najem biorący do używania może podpisać we własnym (...)

 • Przeniesienie umowy najmu na inną osobę

  , lokal zakładowy, prawo do lokalu, przeniesienie prawa najmu, przeniesienie spółdzielczego prawa do lokalu, przydział, lokator, mieszkanie, umowa najmu, spółdzielnia

 • Rządowy zasiłek powodziowy dla każdego ucznia

  na wniosek rodziców lub opiekunów ucznia. Może o nią wystąpić w imieniu nieletniego również nauczyciel czy pracownik socjalny. Wniosek złożymy do dyrektora szkoły, (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  Do niedawna w moim mieście funkcjonował sklep z piwem na wynos. Wiosną został zamknięty, a na jego miejsce powstał nowy. W sklepie tym sprzedaje się piwo od rana do północy, a nawet i dłużej

 • Kupujemy mieszkanie - u notariusza

  opłaty notariusz przekazuje zaś, dokonując wpłaty na rachunek bankowy sądu rejonowego właściwego do rozpoznania wniosku o wpis do księgi wieczystej lub bezpośrednio w kasie tego sądu; opłatę (...)

 • Zasady wyodrębniania własności lokalu

  . O samodzielności lokalu powinien rozstrzygać sam fakt, że lokal stanowi przedmiot spółdzielczego prawa do lokalu. Chodzi tu bowiem o samodzielność lokalu w tym sensie, że ma (...)

 • Jak dochodzi do powstania współwłasności nieruchomości?

  ., zgodnie z treścią którego: „Jeżeli spadek przypada kilku spadkobiercom, do wspólności majątku spadkowego oraz do działu spadku stosuje się odpowiednio przepisy o (...)

 • Najem lokalu użytkowego poza działalnością

  wyjaśnieniami Urzędu Skarbowego w Tychach, zawartych w piśmie z 9 marca 2004 r. (US. PD/415/T-26/12/04), do kosztów uzyskania przychodów z najmu można zaliczyć tylko te wydatki, które łącznie spełniają

 • Zmiany w międzynarodowym postępowaniu cywilnym oraz karnym w stosunkach międzynarodowych

  dopuszczenie do udziału w czynności przedstawicieli zainteresowanych organów lub osób, prośbę o dokonanie odpowiedniego pouczenia osoby przesłuchiwanej. Nadto do wniosku dołącza się: tekst (...)

 • Oto prawdziwe problemy wychowanków domów dziecka

  , socjalnych czy też komunalnych, nie mają one takich możliwości jak gminy. Pomoc Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie sprowadza się tylko do napisania pisma popierającego wychowanka do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane