Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłaty z funduszu remontowego

  , wspólnota mieszkaniowa, środki, wypłata, funduszu, zbywca, nabywca, lokal, mieszkanie

 • podział nieruchomosci wspólnej

  Jest mała wspólnota mieszkaniowa, 3 lokale , których właściciele mają następujące udziały: lokal nr 1 - 42,4% lokal Nr 2 - 37%( gmina) lokal Nr 3 - 20,6% Wspólnota posiada budynek (...)

 • Korzystanie z zamówionego programu po upływie terminu licencji a majątkowe prawa autorskie - opinia prawna

  majątkowymi prawami autorskimi. Twórca może przenieść na osobę trzecią całość majątkowych praw autorskich do utworu lub też może upoważnić osobę trzecią do korzystania z utworu (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac pismo do burmistrza o lokal socjalny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia

  rozwiązania umowy o pracę. Jeżeli pracodawca nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, do rozwiązania tej umowy nie doszło. Inny charakter ma rozwiązanie (...)

 • Postanowienie - wymóg formalny

  stosunku do postanowienia powództwa do sądu powszechnego lub co do skargi do sądu administracyjnego albo sprostowania zamieszczonego w postanowieniu pouczenia w tych kwestiach. Organ (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu

  części spożywczej. Teraz sprzedaje towar z mojego stoiska przez swoją kasę fiskalną. Poszedłem do gminy z zapytaniem jak to możliwe, aby żona bez zgody mogła się dopisać do mojej (...)

 • Odszkodowanie za bezumowne zajmowanie z lokalu

  mógłby otrzymać wynajmując lokal? Czy wystarczająca byłaby informacja z urzędu skarbowego? Zgodnie z uregulowaniem, o które Pani pyta osoby zajmujące lokal bez tytułu prawnego są (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu

  przychodu, np. firma mogła wynająć inny lokal w korzystniejszym, bardziej strategicznym miejscu, dotychczasowy lokal mógł nie zaspokajać potrzeb wynajmujacego itp. Wskazany art. 23 ustawy o (...)

 • Wada oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy

  Panią z prawa zastawu na ruchomościach najemcy, o którym mowa na wstępie odpowiedzi. Jednak może się Pani powołać na wadę złożonego oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy najmu (...)

 • Naprawa własna budynku objętego rękojmią

  pomimo braku oświadczenia sprzedającego jest on zobowiązany do pokrycia roszczeń kupującego z tytułu rękojmi. W tym przypadku mamy do czynienia z wadą w rozumieniu art. 556 par. 1 kc, gdyż (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane