Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  okresie zwolnienia lekarskiego od pracy może wykonywać uciążliwe czynności, a w szczególności, że w okresie tego zwolnienia może wykonywać pracę (wyrok Sądu (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  rejestru zastawów   100 zł od wniosku o zmianę wpisu w rejestrze zastawów   50 zł od wniosku o wykreślenie zastawu rejestrowego z rejestru zastawów   40 (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  w prawie 150 zł niezależnie od liczby udziałów w tych prawach od wniosku o wpis w księdze wieczystej własności, użytkowania wieczystego lub spółdzielczego (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac odwolanie od zwolnienia w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac odwolanie od zwolnienia w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  w całości zostały udokumentowane fakturą 51 Usługi świadczone osobiście przez osoby niewidome, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które prowadzą

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  zwolnienia wynosi: 2 dni robocze - w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia; 3 dni robocze - w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia, także w przypadku jego (...)

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  prawo do powrotu do zwolnienia z VAT w dowolnym momencie w ciągu roku, od początku dowolnego miesiąca w trakcie roku. Co zrobić, żeby skorzystać ze zwolnienia z VAT? Jeżeli (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  osób przebywających w szpitalach; 3) od osób niewidomych i ich przewodników; 4) od podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  nieodpłatnie - 14 dni zwolnienia od pracy, bez prawa do wynagrodzenia. Skazany nie może zrzec się prawa do zwolnienia od pracy.§ 2. Wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego (...)

 • Kodeks karny

  , pozbawienie praw publicznych oraz zakazy i nakaz wymienione w art. 39 pkt 2, 2d, 2e i 3 orzeka się w latach, od roku do lat 10, zakazy oraz obowiązek wymienione w art. 39 pkt 2a i (...)

 • Drobni przedsiębiorcy a VAT - stan prawny na 1 styczeń 2008 r.

  podatnicy, którzy przekroczyli obowiązujący w 2007 r. limit 39.700 zł, mogą korzystać w 2008 r. ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Do jakiej (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  podatkowe lub celne;3) nie została podjęta działalność gospodarcza:a) w wolnym obszarze celnym - w terminie 24 miesięcy od dnia jego ustanowienia,b) w składzie wolnocłowym - (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  dokumentów kandydatów na operatorów, sporządzenia protokołu zbiorczego, zarejestrowania uprawnień i przekazania dokumentów do (...) obliguje jedynie do (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  art. 39 pkt 2-8; przepisu art. 61 § 2 nie stosuje się.Art. 61. § 1. Sąd może odstąpić od wymierzenia kary w wypadkach przewidzianych w ustawie oraz w wypadku określonym (...)

 • Podatek u źródła (WHT)

  rezydentów, jak i nierezydentów, przychody z tytułu dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, które mają (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  , juniorów i młodzieżowców do 23 roku życia, w części niezaliczonej do kosztów uzyskania przychodów, 6)  (skreślony)  6a)  (...)

 • Zwolnienia od VAT

  w zakresie udzielania kredytów lub pożyczek, poręczeń, gwarancji i wszelkich innych zabezpieczeń wskazane w ustawie o podatku od towarów i usług. Przepisy o (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  wysyłkowej towarów korzystanie ze zwolnienia możliwe jest tylko przez podatników, którzy niezależnie od innych wymogów dotyczących zwolnienia (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  długość lotu. Może ono wynosić od 250 do 600 euro w zależności od długości trasy. Natomiast w przypadku, gdy samolot został odwołany pasażer ma prawo do zwrotu w (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  stosowanego w pojazdach mechanicznych (PKWiU 34.10.1), nadwozi do pojazdów mechanicznych, przyczep i naczep (PKWiU 34.2), części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  dzień pozbawienia wolności jest równoważny grzywnie w kwocie od 20 do 4000 złotych. § 4. W przypadku gdy grzywna została uiszczona lub ściągnięta w drodze egzekucji (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  znaków akcyzy w przypadku płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich wynosi 24 miesiące od dnia otrzymania znaków akcyzy. (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  budynków lub praw do lokali, d) w całości - jeżeli ich nabycie nastąpiło w drodze spadku lub darowizny, e) w części wydatkowanej, nie później niż w okresie (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  spisu.6. Obowiązek podatkowy w przypadku, o którym mowa w ust. 1, powstaje w dniu, w którym powinien być sporządzony spis z natury, nie później jednak niż 14 dnia, licząc (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  w przypadku: zrzeczenia się zastosowania opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej albo utraty prawa do rozliczania podatku dochodowego w tej formie (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  przysposobienia, opieki lub kurateli;  4) w sprawach, w których był lub jest jeszcze pełnomocnikiem albo był radcą prawnym jednej ze stron;  5)  w sprawach, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane