Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zainicjować wymeldowanie z urzędu - opinia prawna

  stałego lub czasowego trwającego ponad 2 miesiące, rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości, o wykształceniu. Jak wynika z powyższego co do zasady wymeldowania powinna dokonać (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Jak dokonuje się wymeldowania osoby zmarłej? Zgłoszenie zgonu dokonane w urzędzie stanu cywilnego, zgodnie z (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac odwolanie od wymeldowania z mieszkania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac odwolanie od wymeldowania z mieszkania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dobrowolne opuszczenie lokalu a wymeldowanie

  Sądu Administracyjnego z dnia 19 lutego 2002 r., sygn. akt  V SA 1917/2001 czytamy (podkr. pochodzą od redakcji), iż opuszczenie bez wymeldowania miejsca pobytu stałego, jako jedna (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  elektroniczny służący do doręczeń, jeżeli osoba dokonała wymeldowania z miejsca pobytu czasowego przy wykorzystaniu dokumentu elektronicznego.  Jeśli obywatel polski dokonuje wymeldowania (...)

 • Wymeldowanie lokatora

  wymeldowania określonych w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych, powstanie możliwość wymeldowania tych osób z mieszkania. Zgodnie z art. 15 ust. 2 tej ustawy (...)

 • Jak rozwiązać problemy z konkubentem?

  w stanie wskazać „jak osoba A powinna rozwiązać związek z konkubentem C”. W kwestii wymeldowania możemy wskazać, że zgodnie z ustawą Ewidencja ludności i dowody (...)

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  Mój mąż od kilku lat nie mieszka u mnie, nie znam jego miejsca pobytu. Z tego co mi wiadomo, często przebywa w Zakładach Karnych. Jak długi musi minąć okres czasu, aby go wymeldować (...)

 • Sprzedaż mieszkania

  wymeldowania się. Wymeldowanie możliwe jest także na wniosek właściciela lokalu (który tu traktowany będzie jak strona postępowania) w przypadku, gdy osoba bez wymeldowania się (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  jaki sposób mogę wymeldować żonę z tego mieszkania. Nadmieniam, że nie wiem gdzie żona przebywa poza tym mamy już rozwód w Niemczech. Zgodnie z art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane