Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Wierzytelności nieściągalne jako koszt

  sprawy do sadu o uznanie należności za nieściągalne z prośba o wydanie wyroku stanowiącego podstawę do zaliczenia tych kwot do kosztów uzyskania przychodów. Co powinnam napisac (...)

 • Brak tajności głosowania a ważność uchwały spółki

  nakazowi zarządzenia tajnego głosowania. Przesądzenie, czy w niniejszej sprawie doszło do naruszenia tajności głosowania jest niezwykle trudne i w zasadzie na gruncie analizy teoretycznej nie do

 • Porada prawna na temat jak napisac odwołanie do sadu apelacyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac odwołanie do sadu apelacyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skarga w postępowaniu o zamówienie publiczne (stan prawny obowiązujący do 1 marca 2004 r.)

  , to od wyroku sądu nie służy kasacja do Sadu Najwyższego. Wynika to bezpośrednio z brzmienia przepisu art. 92h ustawy o zamówieniach publicznych. Pamiętaj, że: Przedmiotem skargi może (...)

 • Czy można odwołać darowiznę?

  zwykłe konflikty rodzinne w określonym środowisku2. W §2 omawianego przepisu przewidziano, że odwołanie darowizny powoduje, że obdarowany od tego momentu ponosi odpowiedzialność tak jak (...)

 • Obowiązek zwrotu zawyżonych alimentów

  grudnia zeszłego roku. Tak się też stało i pieniądze otrzymałam w kwietniu. Od tego czasu płaci regularnie ale odwołał się od wyroku do sadu apelacyjnego. Sąd apelacyjny w listopadzie (...)

 • Zmiana sposobu zarządu w małej wspólnocie

  nieruchomości powierzono Spółdzielni Mieszkaniowej (zapis w akcie notarialnym), która również do tej pory tym się zajmowała. Spółdzielnia sprawuje zarząd jak za dawnych czasów nie stosując (...)

 • Jak należy sporządzać pisma procesowe w sprawach karnych?

  może otrzymać biegu, albo brak polega na niezłożeniu należytych opłat lub upoważnienia do podjęcia czynności procesowej, wzywa się osobę od której pismo pochodzi do usunięcia braków (...)

 • Prawomocna kara TP

  prawa materialnego nie są zasadne. Sąd wskazał, iż spór w zasadzie sprowadzał się do kwalifikacji prawnej „Regulaminu promocji Telefon do planu". Stan faktyczny był między (...)

 • Zaskarżenie wyroku o alimenty

  . Możliwe jest odwołanie się od orzeczenia sądu do sądu apelacyjnego (sądu wyższej instancji). W tym celu wskazane jest złożenie wniosku o wydanie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane