Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  objęcie obowiązkiem ubezpieczenia społecznego. § 2. Skarga kasacyjna jest niedopuszczalna także w sprawach:  1) o rozwód, o separację, o alimenty, o czynsz (...)

 • Zażalenie - Kiedy przysługuje zażalenie na postanowienie? Jak powinno wyglądać?

  zażalenie do sądu drugiej instancji przysługuje na postanowienia sądu pierwszej instancji kończące postępowanie w sprawie (taką sytuacją jest np. odrzucenie pozwu - postanowienie o odrzuceniu (...)

 • Cofnięcie pozwu

  prawa. W razie cofnięcia pozwu poza rozprawą przewodniczący odwołuje wyznaczoną rozprawę i o cofnięciu zawiadamia pozwanego. Gdy skuteczność cofnięcia pozwu zależy od zgody pozwanego, (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac o oddalenie pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac o oddalenie pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  czynności z udziałem oskarżonego, o którym mowa w § 1.§ 3. Oskarżonemu, o którym mowa w § 1, postanowienie o przedstawieniu, uzupełnieniu lub zmianie zarzutów, akt oskarżenia oraz (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, (...)

 • Przypisanie winy przy rozwodzie

  małoletnich dzieci. Oczywiście żona może wnosić o oddalenie pozwu rozwodowego wskazując, że powyższe warunki nie są spełnione. Skoro jednak romans męża trwa już dłuższy czas, (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  po stronie pozwanej w sprawie o zaprzeczenie ojcostwa u mężczyzny, który chce uznać pozwane dziecko lub chce zapobiec wytoczeniu przez dzicko w przyszłości przeciwko niemu powództwa o

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny

  postępowanie w sprawie o rozwód zakończone na instancji odwoławczej, poprzez oddalenie powództwa. Pani wystąpiła z wnioskiem o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych do niewłaściwego (...)

 • Alimenty od wujostwa

  wniosek o oddalenie pozwu ze względu na brak podstaw prawnych. Krewni w dalszej linii są równocześnie pełnomocnikami dziadków uprawnionych. Nie udzielając odpowiedzi dalszym krewnym (...)

 • Zwrot kosztów sądowych - kto i kiedy może się tego domagać?

  , wówczas wniosek o zwrot kosztów należy złożyć najpóźniej przed zamknięciem rozprawy. W przeciwnym wypadku roszczenie wygaśnie. Zgłoszenie roszczenia o zwrot kosztów (...)

 • Fachowiec źle wykonał swoją pracę-jak domagać się odszkodowania?

  oparciu o poglądy doktryny i orzecznictwo sądów polskich. Jak wynika z opisu stanu faktycznego, zawarł Pan umowę na wykonanie usługi polegającej na położeniu glazury. Jak rozumiemy, (...)

 • Zaskarżalność postanowień sądu

  oraz wynagrodzenie biegłego; 10) oddalenie wniosku o wyłączenie sędziego; 11) odrzucenie zażalenia. Termin do wniesienia zażalenia jest tygodniowy i liczy się od doręczenia postanowienia, (...)

 • Jak prawnie wymusić na rodzeństwie, aby dokładały się do pobytu matki w domu seniora?

  wymiarem jest między innymi możliwość wystąpienia o alimenty przez ośrodek pomocy społecznej (art. 110 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej). Art. 110. 1. Zadania pomocy społecznej w gminach (...)

 • Równa stopa życiowa małżonków

  zasadzie w każdej chwili. Jednak z uwagi na fakt, iż mąż wniósł pozew o orzeczenie separacji, sprawę o świadczenie alimentacyjne należne od dnia wniesienia pozwu rozpozna sąd orzekający (...)

 • Alimenty na ojca

  serwisu znajdzie Pani wzór pozwu o podwyższenie alimentów. http://dokumenty.e-prawnik.pl/pisma/pozwy/wzor-pozwu-o-podwyzszenie-alimentow.html alimenty, niealimentacja, zasady (...)

 • Sąd po stronie rodziców, którzy sami dowożą do szkoły dzieci z niepełnosprawnościami

  . sąd rejonowy zobowiązał gminę do zawarcia umowy o zwrocie kosztów czterech przejazdów. ##baner## W apelacji gmina wniosła o oddalenie pozwu. RPO wniósł (...)

 • Jak założyć księgę wieczystą dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu – opinia prawna

  kolejności postępowania w trybie artykułu 10 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, a dopiero potem ponowne złożenie wniosku o wpis spółdzielczego prawa do lokalu. Jak założyć (...)

 • Odrzucenie zarzutów od nakazu od zapłaty

  postępowanie w sprawie, a ponadto na postanowienia sądu pierwszej instancji i zarządzenia przewodniczącego, których przedmiotem jest: 1)  zwrot pozwu, odmowa odrzucenia pozwu, (...)

 • Zarzut potrącenia zgłoszony w procesie

  odpowiedzi na pozew można wnosić o rozszerzenie pozwu o roszczenia z mojej strony w celu ich wzajemnego kompensowania? W kwestiach uporządkowania stanu faktycznego należy wskazać, że (...)

 • Wezwanie do zapłaty - przedsiębiorca

  materialne. Jak dalej precyzuje Sąd w uzasadnieniu: (...) konsekwencją uchybienia powyższej normie nie może być oddalenie powództwa. Przytaczany artykuł służy realizacji - przyświecającego (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci

  pozew złożyła wniosek o oddalenie powództwa i o podwyższenie alimentów jeszcze o 200 zł. Jestem w naprawdę trudnej sytuacji i nie wiem, co mam zrobić. 22 listopada zatrudniony (...)

 • Załączenie faktury do pozwu a nakaz zapłaty

  dochodzone żądanie są udowodnione dołączonym do pozwu: dokumentem urzędowym,   zaakceptowanym przez dłużnika rachunkiem,   wezwaniem dłużnika do zapłaty i pisemnym oświadczeniem (...)

 • Przekształcenie wieczystego użytkowania

  wystąpiła po wniesieniu przez użytkownika wieczystego wniosku o przekształcenie - z powództwem o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego. W takiej bowiem sytuacji powództwo mogłoby się (...)

 • Rozliczenia przy podziale majątku

  pożycia małżonków, a przede wszystkim nieprowadzenie przez nich wspólnego gospodarstwa domowego, może uzasadniać oddalenie powództwa o dostarczanie środków utrzymania (...)

 • Separacja - Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  miejsca zamieszkania strony pozwanej, wtedy właściwy jest sąd okręgowy miejsca zamieszkania powoda, czyli osoby, która wystąpiła z pozwem. O pozwu o separację pobiera się stały (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane