Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • V - Kodeks postępowania cywilnego - Środki zaskarżenia

  objęcie obowiązkiem ubezpieczenia społecznego. § 2. Skarga kasacyjna jest niedopuszczalna także w sprawach:  1) o rozwód, o separację, o alimenty, o czynsz (...)

 • W jakich sytuacjach i komu w postępowaniu cywilnym przysługuje zażalenie?

  zażalenie do sądu drugiej instancji przysługuje na postanowienia sądu pierwszej instancji kończące postępowanie w sprawie (taką sytuacją jest np. odrzucenie pozwu - postanowienie o odrzuceniu (...)

 • Cofnięcie pozwu

  prawa. W razie cofnięcia pozwu poza rozprawą przewodniczący odwołuje wyznaczoną rozprawę i o cofnięciu zawiadamia pozwanego. Gdy skuteczność cofnięcia pozwu zależy od zgody pozwanego, (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac o oddalenie pozwu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac o oddalenie pozwu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania karnego

  czynności z udziałem oskarżonego, o którym mowa w § 1.§ 3. Oskarżonemu, o którym mowa w § 1, postanowienie o przedstawieniu, uzupełnieniu lub zmianie zarzutów, akt oskarżenia oraz (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód". Zatem jeżeli przed skierowaniem pozwu o rozwód wytoczono sprawę o alimenty, (...)

 • Przypisanie winy przy rozwodzie

  małoletnich dzieci. Oczywiście żona może wnosić o oddalenie pozwu rozwodowego wskazując, że powyższe warunki nie są spełnione. Skoro jednak romans męża trwa już dłuższy czas, (...)

 • Interwencja uboczna w procesie

  po stronie pozwanej w sprawie o zaprzeczenie ojcostwa u mężczyzny, który chce uznać pozwane dziecko lub chce zapobiec wytoczeniu przez dzicko w przyszłości przeciwko niemu powództwa o

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny

  postępowanie w sprawie o rozwód zakończone na instancji odwoławczej, poprzez oddalenie powództwa. Pani wystąpiła z wnioskiem o zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych do niewłaściwego (...)

 • Alimenty od wujostwa

  wniosek o oddalenie pozwu ze względu na brak podstaw prawnych. Krewni w dalszej linii są równocześnie pełnomocnikami dziadków uprawnionych. Nie udzielając odpowiedzi dalszym krewnym (...)

 • Zwrot kosztów sądowych - kto i kiedy może się tego domagać?

  pierwszej czynności procesowej żądanie pozwu i nie dał powodu do wytoczenia sprawy, wówczas należy mu się zwrot kosztów pomimo uwzględnienia powództwa. Wystarcza uznanie żądań pozwu bez (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • proces prywatno-skargowy o znieważenie

  Bardzo proszę o informację jak napisać taki pozew o zniesławienie. Jako dowód mam obraźliwy list i nagranie na dyktafonie...czy to wystarczy? Z góry (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane