Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłata skarbowa od rejestracji dla celów VAT

  , w którym składane było zgłoszenie rejestracyjne. Urzędnicy nie mają podstaw prawnych do tego, by kazać Pani uiścić opłatę skarbową w urzędzie miasta właściwym dla siedziby firmy. Podstawą (...)

 • Podatek od spadku

  zapłacić podatek, czy też nie. Jak więc jest w istocie z tym zgłaszaniem działki do US - muszę, czy nie muszę zgłaszać? Czy czeka mnie kara za niezgłoszenie działki do US w maju (...)

 • Przychód z tytułu czynszu najmu

  miesiąc obecny. Zapłacił w terminie czynsz pierwszy w listopadzie za listopad. Więc wpłaciłem do 20 grudnia do urzedu skarbowego zaliczkę 8,5% za listopad. Nie byłem dobrze zorientowany, (...)

 • Opinia prawna na temat jak napisac do urzedu skarbowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac do urzedu skarbowego , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Import towarów a VAT

  . 3 oraz zwolnionych od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9, są obowiązani prowadzić ewidencję zawierającą: kwoty określone w art. 90, dane niezbędne do określenia przedmiotu i podstawy

 • Praca wakacyjna w Wielkiej Brytanii i abolicja

  się w Polsce. Wystapiłam również o status rezydenta Wielkiej Brytanii. Jak wygląda moja sytuacja prawna wzgledem Urzedu Skarbowego w Polsce. Czy powinnam poddaę się abolicji i jeśli (...)

 • Ulga meldunkowa

  ;ry jest dokonywane rozliczenie. W praktyce - aby nie zapomnieć dopełnić tej formalności - najlepiej jak najpilniej zgłosić się do właściwego urzedu skarbowego, pobrać stosowny (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane