Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  wartości użytkowej w stosunku do wartości z dnia przyjęcia samochodu do używania, mierzonej w szczególności okresem używania, zdolnością wytwórczą, jakością produktów uzyskiwanych (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  bank staje się od razu właścicielem samochodu i w razie braku spłaty kredytu ma prawo żądać od kredytobiorcy wydania tego samochodu. Do zaspokojenia się z samochodu nie dochodzi (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  mniejsza niż: w przypadku samochodu z 2 miejscami – 493 kg w przypadku samochodu z 3 miejscami – 561 kg w przypadku samochodu z 4 miejscami – 629 kg w przypadku samochodu (...)

 • Porada prawna na temat jak napisac aneks do umowy kupna-sprzedazy samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat jak napisac aneks do umowy kupna-sprzedazy samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing podatkowy

  prawo do lokalu użytkowego, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, autorskie lub pokrewne prawa majątkowe, licencje, prawa do: wynalazków, patentów, znaków towarowych, (...)

 • Leasing w podatku VAT

  odliczaniu podatku od rat leasingowych nie stosowało się do samochodów będących przedmiotem umowy leasingu (a także najmu, dzierżawy oraz każdej innej umowy o podobnym charakterze), (...)

 • Samochód ciężarowy z Niemiec

  Prowadzę działalność gospodarczą (PKPiR, VAT UE). Kupiłem na umowę kupna-sprzedazy samochód ciężarowy z Niemiec. Czy powinienem naliczyć VAT na fakturze wewnętrznej i zapłacić do (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  gruntów będących przedmiotem tej umowy, albo oddaje je korzystającemu do dalszego używania, do ustalenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów stron umowy (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  charakteru i spełnienia wymogów dla umowy przedwstępnej sprzedaży. Zarówno z treści art. 389 k.c. jak i przesłanej przez Pana umowy nie sposób wnioskować, iż na (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  %. Cena nabycia wynosi 3.400 zł. Korzystający ma do wyboru następujące opcje: może kwotę 3.400 zł zaliczyć do kosztów w miesiącu nabycia, nie zaliczając maszyny do środków (...)

 • Zwrot nadpłaty akcyzy od sprowadzanych samochodów

  się do średniej wartości rynkowej danego samochodu w określonym miesiącu (a nie zadeklarowanej ceny zakupu podobnego samochodu nabytego wewnątrzwspólnotowo albo importowanego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane